SkyscraperCity banner
1 - 20 of 75 Posts

·
Vozd
4,662 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
:drool:
Najlepši grad koji sam ikada video, Srbi i Hrvati svaka vam čast! :)
Krenuli smo iz Budve autobusom pun Rusa i svega 4 Srba kao Hrvatskoj. Put se nekako odužio i trebalo nam je oko 2h i 20min. do Dubrovnika.
Čim smo prešli granicu shvatili smo da je Hrvatska zrela za EU :) dok CG malo više zaostaje.

Slika koja je svima poznata:

tu je bio u veliki brod:

Spustili smo se do ulaza u stari grad:

Hilton

·
Vozd
4,662 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Odmah ispred ulaza u stari grad nalazi se lepa fontana

Kapija

,,Knez Mihailova,,

Fontana na ulazu

crkva na ulazu

brojne poprečne ulice

·
Vozd
4,662 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
Katedrala

unutrašnjost

Trg oko katedrale

golupčići piju vodu iz cevi za klimu :cheers:

druga katedrala

unutrašnjost

muzej na izlazu u luku

muzej na izlazu u luku ,,Ploče,,

SPC :)

ponovo neka katedrala

luka (nema mnogo jahta :( )

·
Ја не жи&#1074
1,379 Posts
katedrala u nekoj uličici

Легендо, није то нека катедрала, то ти је Велики, саборни храм посвећен Светом Благовештењу смештен у Старом граду! Наравно, Српске православне цркве! Штета што то ниси знао па да га сликаш и изнутра!
Иначе одличне слике, надам се да ћу и ја посетити Дубровник у септембру!
Поздрав!

·
Vozd
4,662 Posts
Discussion Starter · #5 ·
^^ Znao sam da cu napraviti gresku u vezi sa tom crkvom... Tacno sam znao da je pravoslavna ali nisam bio 100% siguran... Pozdrav

·
Registered
378 Posts
Lijepe sličice. Dvije male ispravkice. Ono di si rekao da nema puno jahti je gradska lučica gdje manje više barčice drži lokalno stanovništvo. Marina za velike turističke jahte i jedrilice je iza u Rijeci Dubrovačkoj, evo jedna solidna sličica;

http://images.google.hr/imgres?imgu...ox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&sa=G&um=1

Također neznam na što se odnosila zahvala mlečanima i Veneciji jer su Dubrovčani više puta dizali pobunu protiv njih. Dubrovnik su izgradili Hrvati i neki od najveći hrvatskih kipara, pjesnika i znanstvenika potječu upravo od tamo.

·
Vozd
4,662 Posts
Discussion Starter · #7 ·
^^ Pa jbg, mislio sam da je ovo glavna marina pa sam se istripovao nemoguce da u Budvi ima glomaznih jahta a u Dubrovniku nema koji je za Budvu Amerika..

·
Registered
8,574 Posts
Također neznam na što se odnosila zahvala mlečanima i Veneciji jer su Dubrovčani više puta dizali pobunu protiv njih. Dubrovnik su izgradili Hrvati i neki od najveći hrvatskih kipara, pjesnika i znanstvenika potječu upravo od tamo.
Slazem se da nema potrebe za zahvalnicom mlecanima, ali sebicno je reci da je Dubrovnik produkt iskljucivo Hrvata, o njegovom razvoju su ucestvovali svi njegovi gradjani, i Hrvati, ali i mnogobrojni Srbi kojih je tu bilo od vajkada :) :cheers:

·
Registered
378 Posts
^^ Pa jbg, mislio sam da je ovo glavna marina pa sam se istripovao nemoguce da u Budvi ima glomaznih jahta a u Dubrovniku nema koji je za Budvu Amerika..
To je uglavnom gradska lučica gdje barke drže lokalci. Prava ACI marina je iza, skroz zavučena u Rijeku Dubrovačku, mislim da se mora ići autobusom do nje jer nije baš blizu za pješačit. Ima oko 400 vezova. Bio par puta, ali se ne sjećam više detalja. Što se tiče turizma u Dubrovniku on bi mogao profitirati izgradnjom novog terminala na aerodromu, radovi su u tijeku, i eventualno izgradnjom golf terena jer bi to produžilo sezonu.

·
Vozd
4,662 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Što se tiče turizma u Dubrovniku on bi mogao profitirati izgradnjom novog terminala na aerodromu, radovi su u tijeku, i eventualno izgradnjom golf terena jer bi to produžilo sezonu.
Primetio sam da su glavni turisti Italijani, pa onda slede Rusi, Poljaci, Nemci itd.
Ali jbt, uglvanom su to sve penzosi... To me je iznerviralo... :)

·
Registered
8,574 Posts
^^ Pa Dubrovnik, gle cuda, zapravo ima i obicne stanovnike koji se bave obicnim stvarima pa eto imaju i obicne camcice, nisu svi tamo bogati ugostitelji i jos bogatiji turisti.

·
Vozd
4,662 Posts
Discussion Starter · #15 ·
^^ Hvala Nikola :lol:

Ja mislim da je glupo sto se glavna marina ne nalazi kod starog grada kao npr. u Budvi. Mislim odusevite se starim gradom a kada izajdete vidi te camce... :eek:hno:

·
Aviation/Travel Nerd
9,848 Posts
^^ Pa Dubrovnik, gle cuda, zapravo ima i obicne stanovnike koji se bave obicnim stvarima pa eto imaju i obicne camcice, nisu svi tamo bogati ugostitelji i jos bogatiji turisti.
Ma bjazi..... I oni sto imaju zive jako mukotrpan zivot. Mnogo se radi preko leta da bi se imalo tokom godine. Kad se sve sabere i oduzme, mi pomoravci smo zakon.
Ja isto mislim da je CG bolja za mladje. Devojke iz crne gore su mnogo lepuskaste.

·
Registered
4,969 Posts
:drool:
Najlepši grad koji sam ikada video, Mlečani svaka vam čast! :)
Super reportaža :cheers:

Jedino mi ovaj dio nije nikako jasan...pa Mlečani su im bili zakleti neprijatelji... Neum je poklonjen Turcima upravo da bi bio neka tampon zona između Dubrovnika i Mletaka.

·
Registered
Moralni pigmej
3,085 Posts
^^ Hvala Nikola :lol:

Ja mislim da je glupo sto se glavna marina ne nalazi kod starog grada kao npr. u Budvi. Mislim odusevite se starim gradom a kada izajdete vidi te camce... :eek:hno:
Meni je baš to zakon!

Što sad, ako neki James, Pjotr ili Francois ima milijune eura trebao bi samim tim imat pravo naprčit svoju jahtu tik do zidina, a netko čiji su preci stoljećima živjeli unutar zidina morao bi svoju malu barčicu vezat negdje na drugom dijelu grada!?

Svejedno, Wuxa, lijepa reportaža, a još jednom apeliram da se suzdržimo povijesno-političkih rasprava.
Ukucajte u google što vas zanima i saznat ćete sve o povijesti Dubrovnika, a saznanja nek svak tumači kako mu najbolje odgovara.

1 - 20 of 75 Posts