Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 126 Posts

·
Banned
5,768 Posts
Discussion Starter · #5 ·
A ja odustao od ove teme...namjera mi je bila razdvojiti dosadašnje slike nekih objekta u neke kategotrije dakle po stilovima gradnje ,što ne mogu sam jer nisam diovoljno stručan ,npr ne znam kao smjestiti Šibensku katedralu,jer je građena kroz par razodolja i slično.
Pa ako ima netko tko bi mi savjetom olakšao isto bio bih zahvalan...

·
Yosemite Sam
12,291 Posts
To si dobro rekao. Kod nas je puno građevina građeno kao kombinacija dvaju ili više stilova pa je teško reći kojem stilu neka građevina pripada. Hrvatska nije bogata gotičkim graditeljstvom,ali ima šta pokazati.Možda si trebao ovdje staviti i neogotičke građevine.

Mislim da zagrebačku katedralu možeš ovdje staviti.

·
hlubach bubach
7,383 Posts
A ja odustao od ove teme...namjera mi je bila razdvojiti dosadašnje slike nekih objekta u neke kategotrije dakle po stilovima gradnje ,što ne mogu sam jer nisam diovoljno stručan ,npr ne znam kao smjestiti Šibensku katedralu,jer je građena kroz par razodolja i slično.
Pa ako ima netko tko bi mi savjetom olakšao isto bio bih zahvalan...
Ima Sibenik svoju foto dretvu. :D

Ne znam niti ja. No ako bih morao birati, okarakterizirao bih ju kao mjesavinu gotike i romanike. :nuts:

:cheers:

·
Banned
5,768 Posts
Discussion Starter · #8 ·
To si dobro rekao. Kod nas je puno građevina građeno kao kombinacija dvaju ili više stilova pa je teško reći kojem stilu neka građevina pripada. Hrvatska nije bogata gotičkim graditeljstvom,ali ima šta pokazati.Možda si trebao ovdje staviti i neogotičke građevine.

Mislim da zagrebačku katedralu možeš ovdje staviti.
Hm ne znam neogotika je ipak stil s početka dvadesetog stoljeća a želim da ovo bude baš izvorna gotika.

·
Yosemite Sam
12,291 Posts
Imaju kod nas u okolici Broda 2 prastare gotičke crkve pa kad nađem slike stavit ću ih ovdje.

·
hlubach bubach
7,383 Posts
Ma nije, obično se karakterizira kao gotičko-renesansna.
Mislim da bi Dolabela znao najbolje:cheers:Dolabela javi seee(kad uhvatiš prilike):cheers:
U biti je u renesansnom stilu, ali i utjecaj Romanike je vise nego ocit. :banana:

·
hlubach bubach
7,383 Posts
LAMPAŠ8;40145568 said:
nema renesanse u toscani,to je netko bacio patku..:lol:

;)

·
hlubach bubach
7,383 Posts
Ajme koliko Rvata, a nitko ne zna u kojem stilu nam je sagradjena sibenska katedrala. Izgleda da smo fulali forum. :eek:hno: :lol: :D

1 - 20 of 126 Posts