SkyscraperCity banner

21 - 40 of 1010 Posts

·
In The Air Above You
5,231 Posts
E sada bi trebalo napraviti popis s projektima iz svih mjesta a da to bude uredno, možete mi poslati ako znate što na PM,jer ja iskreno nemam pojma što se događa u Bakru,Novom a kamo li u Senju.
u bakru - nista pametno, sad ce vadit cijev za koks (valjda) i onda na to stavit lukobran. ajde da i to vidimo. od ostalih radova, osim nekih manjih preuredjenja nekih objekata i prilicno 'novoizgradjene' knjiznice (nije bas najfriskija vijest) ne znam dal ima nesto novo skroz do kraljevice (osim ako ne racunamo na ono sto se dogadja na vrhu brda: sv.kuzam-krizisce obilaznica/A7);

u kraljevici - to bi zvjezdan trebao znati, uglavnom, gluposti oko svetog nikole :nuts:

u crikvenici - e tu se svasta radi, najvise fusari i radi lose. od tuda mogu dati materijala koliko god treba, samo ne nosim fotoaparat sa sobom nego najcesce imam samo mobitel pri ruci, al posluzit ce, nije los;

novi vinodolski - novi resort, 'marina' koja ce se navodno uskoro poceti graditi, neke rekonstrukcije cesta (ne bas pre-friske), kao i trg hrvatskih branitelja (ili kakogod se zove ono s cim su natjerali ljude da rade 2km dug krug oko grada da bi prosli 100m udaljenosti)... i naravno, tamo na podrucju ricine je onaj kompleks hitmarina, koji je imho, propao i stao. nista se tamo ne dogadja, sve je to jedno veliko rasulo, izgleda kao napusteno gradiliste... ali, mozda sam u krivu, mozda se sprema nesto :banana:

·
Moderator
47,772 Posts
u bakru - nista pametno, sad ce vadit cijev za koks (valjda) i onda na to stavit lukobran.

samo ne nosim fotoaparat sa sobom nego najcesce imam samo mobitel pri ruci, al posluzit ce, nije los;

:
Ima ona školska dvorana uu Bakru ali je već napravljena.i Kukuljanovo.A što se tiče mobitela postali s kao foto aparati :cheers:

·
In The Air Above You
5,231 Posts
Ništa se još nije počelo graditi.Ta grdobina je visoka 4 metra.I neću stavljati slike,jer sam protivnik tog projekta.To je redikulizam na xy-ntu potenciju.Nemojte se ljutiti.To je jedini projekt.Za sada.
Ako bude pokrenuto nešto pametno stižu slike i ostalo.
jedini projekt? a prefarbavanje doka u brodogradilistu, one zgrade u brodogradilistu, veliki logo na zgradi iza brodogradilista u ostrom? :lol:

inace, cini mi se da imas krivu informaciju sto se tice pobjednickog projekta na natjecaju za trg sv. nikole. i dalje nije bas neka ideja (trg koji je istovremeno i prometnica po potrebi!?), ali ipak nesto 'bolja' ideja (od dva zla, valjda izabrali manje, tko zna):

za vise informacija o predlozenim projektima i rezultatima glasanja na drustvu arhitekata rijeka:

http://www.d-a-r.hr/e107_plugins/kalendar/event.php?id=98

eto toliko. a ako bas zelite fotke, evo imam hrpu slika u svim pozama te grdosije, pa cu ga postavit online... u magli, po danu, po noci, ovako, onako... nisam znao da su stavili ovaj ruzni mramor dolje, ne obracam paznju, sutra cu pogledat ako budem tamo u crkvi.

·
In The Air Above You
5,231 Posts
Ima ona školska dvorana uu Bakru ali je već napravljena.i Kukuljanovo.A što se tiče mobitela postali s kao foto aparati :cheers:
a da, istina.. dvorana je lijepa, kukuljanovo - eh, njega uvijek stavljam pod rijeku. bakar je izvukao bolji kraj u cijeloj igri oko podjele teritorija na sela i selendre :eek:hno:

da, mobiteli su postali dobri, hvala bogu, al kad je losije osvjetljenje nisu bas nesto.. al dobro je, lijepi dani dolaze. pred sat vremena sam prosao preko krizisca kad sam isao na tifon (kod mosta) natocit benzin, ali je sunce vec bilo blizu zalaska, pa slike ne bi bile dobre... utvrdjuje se trasa jako dobro, bit ce dobrih updateova.

·
In The Air Above You
5,231 Posts
postaj onu crkvu što joj zvonik rade,koliko će biti visok a koliki je bio prije
da, crkvu sv. antuna i nadogradnju zvonika cu postat. ok, jos nisu dosegli vrh, ali izgleda da ce se napokon isticati iznad grada... steta sto zvonik nije po mom gustu (meni je najljepsi onaj od crkve na kozali), ali tako kazu da je bio po projektu prije nego je poceo 2. svjetski rat, pa je ostao na onoj visini... proslo ljeto je obnovljena crkva iznutra, sad se dize zvonik. eh, izgleda da bi trebalo tog fratra poslat malo i u gospe lurdske na zabicu da se napokon i toj crkvi digne neki zvonik :lol:

·
In The Air Above You
5,231 Posts
Da a sve na štetu Rijeke,ne znam kome je to bilo u interesu kada su zonu izgradili riječani samodoprinosom
ja ne znam kome je bilo u interesu uopce napraviti takvu podjelu na 'lokalne samouprave'... od 167 (ili koliko vec) opcina u sr hrvatskoj smo dosli na 'samo' 700tinjak u demokraciji. kome to pogoduje osim parazitima koji trose proracunske novce -- na niti 30000 stanovnika imamo ovdje 5 gradonacelnika, jednog nacelnika opcine, pa sva birokratska masinerija iza tih osoba... ajoj :bash:

·
Moderator
47,772 Posts
da, crkvu sv. antuna i nadogradnju zvonika cu postat. ok, jos nisu dosegli vrh, ali izgleda da ce se napokon isticati iznad grada... steta sto zvonik nije po mom gustu (meni je najljepsi onaj od crkve na kozali), ali tako kazu da je bio po projektu prije nego je poceo 2. svjetski rat, pa je ostao na onoj visini... proslo ljeto je obnovljena crkva iznutra, sad se dize zvonik. eh, izgleda da bi trebalo tog fratra poslat malo i u gospe lurdske na zabicu da se napokon i toj crkvi digne neki zvonik :lol:
A koliko bi se trebao dignuti u zrak,dizalica je jako visoko.
Za Žabicu velika šteta što nisu napravili zvonik,izgledala bi spektakularno,a trebao je izgledati kao svjetionik:nuts:

·
rekreativac
11,646 Posts
ja ne znam kome je bilo u interesu uopce napraviti takvu podjelu na 'lokalne samouprave'... od 167 (ili koliko vec) opcina u sr hrvatskoj smo dosli na 'samo' 700tinjak u demokraciji. kome to pogoduje osim parazitima koji trose proracunske novce -- na niti 30000 stanovnika imamo ovdje 5 gradonacelnika, jednog nacelnika opcine, pa sva birokratska masinerija iza tih osoba... ajoj :bash:
zalosna istina :eek:hno:

·
Moderator
47,772 Posts
A za te plaće dužnosnika su mogli škole i dvorane izgraditi kao i poslovne zone

·
MAZINGER ZETA
2,797 Posts
Za Žabicu velika šteta što nisu napravili zvonik,izgledala bi spektakularno,a trebao je izgledati kao svjetionik:nuts:
Da, steta ca joj nisu napravili zvonik,ovako bas izgleda okrnjeno,ne znam da li je ikada bilo pokusaja da se nadogradi(to bi zvjezdan mogao znati:))
Ali dobro, ipak je zavrsena makar i bez zvonika za razliku od Kastavske Crekvine koja bi takode bila odlican landmark

·
Moderator
47,772 Posts
Da, steta ca joj nisu napravili zvonik,ovako bas izgleda okrnjeno,ne znam da li je ikada bilo pokusaja da se nadogradi(to bi zvjezdan mogao znati:))
Ali dobro, ipak je zavrsena makar i bez zvonika za razliku od Kastavske Crekvine koja bi takode bila odlican landmark
Da ali to je ipak ruina,nema tu pomoći kada je već crkva tamo

·
In The Air Above You
5,231 Posts
dizalica je jako visoko, fratar je bio nesto pricao o duploj visini (sto nije imalo logike, jer duplo od nista je nista) -- mozda je mislio o duplo u odnosu na visinu crkve? ako je tako, onda bi trebao bit visok nekih 15ak metara iznad crkve. nemam pojma, bas cu potrazit malo informacija o tome. uglavnom, zasad su digli jedan siri dio i na to su stavili jedan uzi dio iste te visine. sad mislim da ce ic krov, jer nece valjda jos jedan uzi napravit, onda ce izgledat katastrofalno. sutra cu to poslikati nadam se.

a za zabicu - bilo bi predivno. jos kao svjetionik, zakon. steta, mozda jednom...

·
In The Air Above You
5,231 Posts
A za te plaće dužnosnika su mogli škole i dvorane izgraditi kao i poslovne zone
ma moglo se svasta, al evo iz sutrasnjih izbora mozes vidjeti kako je slasno ne raditi nista i biti parazit -- svi su na listama, u nekim mjestima i cijelo mjesto je na listi koliko je ta lokalna samouprava pretvorena u mikroupravu koja u biti niti ne upravlja icim, jer ne zna :bash:

·
Moderator
47,772 Posts
dizalica je jako visoko, fratar je bio nesto pricao o duploj visini (sto nije imalo logike, jer duplo od nista je nista) -- mozda je mislio o duplo u odnosu na visinu crkve? ako je tako, onda bi trebao bit visok nekih 15ak metara iznad crkve. nemam pojma, bas cu potrazit malo informacija o tome. uglavnom, zasad su digli jedan siri dio i na to su stavili jedan uzi dio iste te visine. sad mislim da ce ic krov, jer nece valjda jos jedan uzi napravit, onda ce izgledat katastrofalno. sutra cu to poslikati nadam se.

a za zabicu - bilo bi predivno. jos kao svjetionik, zakon. steta, mozda jednom...
Možda imaš kakav nacrt kod crkve na gradilištu,tako je kod crkve na Srdočima

·
In The Air Above You
5,231 Posts
Kraljevica

evo, za zvjezdana da mu uljepsam dan :cheers:

sveti nikola u noci i magli:

brodogradiliste u magli:

ovo je slikano na veliki petak, afaik. bila je lijepa magla.

21 - 40 of 1010 Posts