Skyscraper City Forum banner

:)

1 - 20 of 33 Posts

·
wartości
17,873 Posts
Krzycho, muszę przyznać, że tutaj jest przerost formy nad treścią. Super miasto, super widok, dużo tego wszystkiego, ale zero przekazu - taka fototapeta. Nawet gołębia nie ma, który wzbogaciłby kadr o jakieś przemyślenia. Wielki kościół, ale bez boga.

·
Registered
Szczecin
14,781 Posts
Fajna panorama city naprawdę fajna, ale nie przechodzą mnie dreszcze na jej widok. Brakuje mi tu zaangażowania emocjonalnego, nie ma myśli przewodniej, nie widzę przyjemności w oglądaniu tego zdjęcia. Dałbym osiem ale ponieważ wiem że stać Cię na dużo więcej pozostawiam nijakie siedem.

·
3D
7,302 Posts
Moim zdaniem jest dobrze. Może kolory były by ciekawe, ale czarno biała wersja przypomina na swój sposób o tym wiekowym Nowym Jorku. Może nawet pewna nostalgia do lat jego świetności. Moim zdaniem takie zdjęcia powinny być właśnie technicznie bezbłędne. Magią tego zdjęcia jest dystans i wielkość skadrowanego obszaru. Może fajnie by było zobaczyć większą rozdzielczość. Trochę szkoda też, że ten pierwszy plan, ten cały waterfront, port, przystanie jest w zasadzie niedostrzegalny.

·
Rah'ma'dul
13,771 Posts
^^ No i według mnie to chciał pokazać. Na zakończenie tego roku wyśminity "kawałek" miasta.
10
To jeszcze powinno być to ostre. To takie zdjecie 'komórką' można zrobić.
Ostre jest po bokach, ale centralna częścnieostra, prześwietlone.
Za sam widok można dać 10, ale to nie oto chodzi.

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Slawku, za kazdym razem, jak wypowiadasz sie na temat fotografii, po prostu sie kompromitujesz i wystawiasz na posmiewisko(udowodniles to juz wiele razy). Rozbawily mnie te Twoje slowa, bo to jest najlepsza panorama, jaka udalo mi sie zrobic, jedyna, ktora sprzedalem "az" w 4 egzemplarzach. Jedna taka wisi juz w kuchni gdzies na Kabatach, druga na Zoliborzu, pozostale dwie w Nowym Jorku.
Niestety skompresowany plik nie jest w stanie pokazac ostrosci tej panoramy, ale specjalnie dla Ciebie zamieszczam cropa z oryginalnej wersji, wybralem ta rzekomo najbardziej nieostra czesc kadru:)

pozdr.

·
Registered
2,110 Posts
Slawku, za kazdym razem, jak wypowiadasz sie na temat fotografii, po prostu sie kompromitujesz i wystawiasz na posmiewisko(udowodniles to juz wiele razy). Rozbawily mnie te Twoje slowa, bo to jest najlepsza panorama, jaka udalo mi sie zrobic, jedyna, ktora sprzedalem "az" w 4 egzemplarzach. Jedna taka wisi juz w kuchni gdzies na Kabatach, druga na Zoliborzu, pozostale dwie w Nowym Jorku.
Nie martw się, Sławek za swoje wypowiedzi na tematy fotografii jest też "ceniony" na innym forum... :lol:

·
wartości
17,873 Posts
Hmm... też sprzedałem panoramę Ostrowa Tumskiego, która wypełnia i zdobi ponad czterometrową ścianę salonu w pewnym apartamentowcu we Wrocławiu, ale nie wystawiam jej w konkursie, bo poza fajnym i precyzyjnie sklejonym widokiem - nie ma w niej treści. Widać, że albo czegoś innego oczekujemy od fotografii, albo od tego konkursu.

Ale przyjmuję do wiadomości Twoją odpowiedź, Krzycho, z sąsiedniego wątku - nie każda fota musi być ambitna, wystarcza (szczególnie w naszym konkursie), że aż kipi od "urban". Keep goin' man. :cheers:

·
Zjadam dzieci, polecam !
8,720 Posts
Chce ktoś kupić zdjęcie Admiralspalasta? :lol:

Wracając do tematu ja bym się jednak w kolorze zakochał, wiem o czym mówie ;) Na szczęście ja nie udzielam porad to śmiejcie się tylko tutaj. Manhattan b/w to widok np na dolną część albo z ESB w jej kierunku ale waterfront to co innego ;) 9

1 - 20 of 33 Posts