Skyscraper City Forum banner

Hová valósi vagy/Where are you from?

1 - 20 of 55 Posts

·
Moderator
25,820 Posts
Már nem vagy egyedül.

"Egyéb" településen lakom, bár a városom a lakosságszámot tekintve kilencet is megelőz a felsoroltak közül. :eek:hno: :lol:
Ha feltüntetnéd, akkor biztosan kedvezett volna Neked a készítő. :)

·
bohemian from Hungary
1,695 Posts
Ha feltüntetnéd, akkor biztosan kedvezett volna Neked a készítő. :)
Mióta volt egy nagyobb rekonstrukció ezen a fórumon (úgy 2006 táján), nem foglalkoztam a profil újraszerkesztésével. Azóta ilyen az avatarom is. :lol:

Engem nem zavar, hogy kimaradt egy 50 ezren felüli megyei jogú város, de minthogy csak ez az egyetlen megyei jogú város maradt ki, nem először és nemcsak ebben az összevetésben, már valamiféle tendenciára gyanakszom. :lol:

·
Unregistered User
499 Posts
Én Szegedet jelöltem, bár már időm nagyobb részében nem ott vagyok. :) úgy látom, Tony egyelőre nem nézett be ide, mint másik szegedi, sem Citadis.

·
Registered
2,607 Posts
Igen.

Majd kárpótolom magam, már összegyüjtöttem 100-120 minőségi képet a városról, hamarosan indítok róla egy topikot. Már szerkesztem a szöveget, sokaknak meglepő lesz... :)
Én is már tervezek képeket csinálni Zalaegerszegről, csak jussak le végre.
Lehetne egy közös Zalatopic és akkor Hévízről, Keszthelyről is mehetnének oda képek.

·
bohemian from Hungary
1,695 Posts
Én is már tervezek képeket csinálni Zalaegerszegről, csak jussak le végre.
Lehetne egy közös Zalatopic és akkor Hévízről, Keszthelyről is mehetnének oda képek.
Közös Zalatopic? Hát ezzel egy méhkasba nyúltál. :lol: Ugyanis a kanizsaiak és az egerszegiek finoman szólva sem cseresznyéznek egy tálból. Egerszeg kanizsai gúnyneve: a "csináltváros" (arra utal, hogy Egerszegből a komcsik csináltak nagyobb várost, míg Kanizsa nagyobb múltú, sokáig összehasonlíthatatlanul jelentősebb és nagyobb lélekszámú település volt, de ma is sokkal városiasabb külsejű a jórészt szocreál belvárossal rendelkező Egerszeggel szemben). A szembenállás a XVIII. század óta tart, amikor Zalaegerszeg megkapta a megyeszékhelyi státust, elsősorban központi fekvése, mintsem lakosságszáma okán. Kanizsa a kommunista időkig háromszor akkora lakossággal bírt, de furcsamód sohasem volt megyeszékhely. 1970-ben érte őt utól Zeg. egy erőltetett városfejlesztéssel és Kanizsa szándékos visszafogásával (jugoszláv határ közelsége).

1 - 20 of 55 Posts