SkyscraperCity banner

17321 - 17340 of 17845 Posts

·
Registered
368 Posts
A héten oda-vissza elhaladtam az M3#M25 csomópont mellett.
Meglepően rövidre sikerültek a lassítósávok az M3-on, azt hittem kicsit hosszabb elválás/fonódás lesz, az M30-hoz hasonlóan.

Debrecen felől vmax=90 az M25 felé, másik irányban nem emlékszem.
Hát az M30 engem mindig meglep miért lett olyan hosszú, meg kétsávos ... az M5#M0 meg egy sáv elosztva kettőbe sok év után azt azt jó van az úgy.

·
Registered
2 Posts
M0 híd próbaterhelés, de most melyik?

...

Egy dátumot kellene mondani, mikortól helyezik forgalomba a 2x3 sávos felújított szakaszt és hidakat? Az, hogy szeptemberig még zajvédőfalat építgetnek már nagyon nem érdekelne. Reméljük lassan összeáll a puzzle.

Jól sejtem, hogy az időpontra amire a hidat teljesen átadják a forgalomnak, becslést sem lehet mondani?
Ha új közbeszerzés lesz szükséges, akkor akár évekig is maradhat a fél pálya lezárva?

·
Registered
1,121 Posts
Jól sejtem, hogy az időpontra amire a hidat teljesen átadják a forgalomnak, becslést sem lehet mondani?
Ha új közbeszerzés lesz szükséges, akkor akár évekig is maradhat a fél pálya lezárva?
Azt nem érteni, hogy 20 napja volt egy NIF közlemény és azóta az ebben leírtakról nem látni még semmit. A közeljövőben és rendszeres tájékoztatás nem ezt jelenti szerintem. Az sem egyértelmű, hogy a múlt hétvégén már ez a független mérnöki vizsgálat folyt, vagy az mindentől független volt.
"A híd állapotának alapos felmérése érdekében újabb független mérnöki vizsgálat indul a közeljövőben. ... A NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. az előkészületek előre haladásával rendszeres tájékoztatást ad a szakértők kiválasztásáról, a vizsgálat megkezdéséről, befejezésének várható idejéről. Az eredmények ismeretében válik megítélhetővé, hogy szükséges-e az eddig elvégzetteken kívül bármiféle beavatkozás, és ha igen, az milyen műszaki tartalommal és ütemezésben valósulhat meg. A legfontosabb cél, hogy a közlekedők hosszú távon is – legalább további 30 évig – biztonságosan használhassák az M0 autóút hídját. "

Hírekben jó kettő hete volt erről szó, azóta már mintha nem érdekelne senkit. Találgatások és háborgás megy, előremutató dolgot pedig nem látni.
Nekem nem egyértelmű, hogy ha további beavatkozás szükséges, addig miért ne lehetne használni a félpályát akár korlátozások mellett is. A szerkezethez nem nyúltak a mostani felújításnál érdemben, tehát akkor már 2 évvel ezelőtt is le kellett volna zárni, ha most probléma van. Erre nem került sor sőt a felszerkezet cseréjét is kivették a projekt első üteméről. Arról, hogy a második ütem, tehát felszerkezetcsere, 5 év vagy 10 esetleg 30 múlva van szükség még szakmai előadásokat sem lehet találni, elvileg ez derülne ki a mostani terheléspróbából.
Szinte biztos, hogy az alapos felmérésig nem nyitják meg, de jó lenne tudni, mi ennek a várható dátuma, egy mérésre azért nem évek egy pályázat...

·
Registered
34 Posts
És itt a folytatás :)

·
Hun Solo
6,834 Posts
Kell.

Viszont öszintén remélem Kisbér és Ászár kap egy elkerülöt a projekt részeként. Nem vagyok meggyőzödve arról hogy a szgk a 13-as úton kerülnének Győr felől/felé (kamionokat gondolom kitiltják a 81-es nem fejleszteni kivánt szakaszáról).

·
Registered
570 Posts
^^
Azért Szerencs elkerülése beleférhetett volna...
gondolom a 2 vasút és a 4 közúti csomópont sokba lenne
ráadásul ilyen kiépítéssel a 38 meg se lenne oldva
ha pedig logikusan mezőzombort is elkerüli akkor még több vasúti és közúti keresztezés és csatlakozás adódik

·
Registered
528 Posts

·
Registered
16 Posts
Nincs valakinek valami friss forgalmi adatos orszagos terkepe? Csak mert olyan hihetetlen, hogy ott az É-K-i orszagreszben annyival nagyobb a forgalom minden uton (Szerencs, Hajdunanas stb), hogy szinte mindenhol felmerul a 2*2 sav igenye. En mikor arra jartam (lehet epp “nyugis napot” fogtam ki) pl. nem tunt nagyobbnak (soot meg akkoranak sem) a forgalom mint a szukebb kornyezetemben levo utak (441-es Cegled -Kecskemet, 442-es Martfu - Szolnok vagy akar a 32-es Szolnok - Ujszasz szakasza) forgalma, amelyeknel fel sem merult a 2*2 kb sosem (kivetel a tervezett Katonatelep - Kecskemet szakasz).

·
Registered
7,645 Posts
Ha új főváros kiépítése a cél, akkor annak 50 km-es körzetében, amit utat csak tudnak kiszélesítenek 2x2 sávra.

·
Registered
16 Posts
Ha új főváros kiépítése a cél, akkor annak 50 km-es körzetében, amit utat csak tudnak kiszélesítenek 2x2 sávra.
Akkor jol ertem, hogy nem a jelenlegi forgalom nagysaga indokolja... Hat ez a baj, hogy igy megy... es nem csak egy hirtelen jott Kós(z)a gondolat az egesz.

·
Registered
1,780 Posts
Ne butáskodjunk már. Debrecen, Szeged, Miskolc fejlesztése nemzeti érdek. Arról szól, hogy az elcsatolt határ menti nagyvárosok vonzása helyett, a magyar nagyvárosok erősödjenek. meg kell állítani azt a meglehetősen káros folyamatot is, hogy az ország Budapestre vándorol. Nyugat-Magyarországon Győr, Sopron, Fehérvár a jó példa. Pécset is meg kell erősíteni. Miskolc dettó. Igazából ezek a nagyvárosok rendelkeznek olyan népességmegtartó erővel, vagy rendelkezhetnek, ami némi egyensúlyt képez Budapesttel. Debrecen kiemelt szerepet kapott, de elhelyezkedése, kulturális alapjai miatt, ez abszolút jogos. Nem tőlük kell az utakat sajnálni, hanem máshová is építeni kellene.

Akkor jol ertem, hogy nem a jelenlegi forgalom nagysaga indokolja... Hat ez a baj, hogy igy megy... es nem csak egy hirtelen jott Kós(z)a gondolat az egesz.

·
Moderator
7,313 Posts
Nincs valakinek valami friss forgalmi adatos orszagos terkepe? Csak mert olyan hihetetlen, hogy ott az É-K-i orszagreszben annyival nagyobb a forgalom minden uton (Szerencs, Hajdunanas stb), hogy szinte mindenhol felmerul a 2*2 sav igenye. En mikor arra jartam (lehet epp “nyugis napot” fogtam ki) pl. nem tunt nagyobbnak (soot meg akkoranak sem) a forgalom mint a szukebb kornyezetemben levo utak (441-es Cegled -Kecskemet, 442-es Martfu - Szolnok vagy akar a 32-es Szolnok - Ujszasz szakasza) forgalma, amelyeknel fel sem merult a 2*2 kb sosem (kivetel a tervezett Katonatelep - Kecskemet szakasz).
Bárkinek lehet ilyen, egyszerűen töltsd le az éves forgalomszámlálás adatait a netről, aztán böngészd végig. A 32-es főút szolnoki szakaszán (utolsó 10 kilométer, a szászbereki körforgalomtól) 2018-ban napi 10-16 ezer egységjármű közlekedett két irányba, ott az M4-felüljárótól a város felé az autópályaösszeköttetés kapcsán meg is épül sztem a 2x2 sáv.

Mellékelem a 37-es út és mellékutai 2018-as forgalmi adatait, ilyet Te is tudsz magadnak szerkeszteni az éves forgalomszámlálási adatokból.

Az alaptérkép forrása a NIF Zrt.

·
Registered
3,956 Posts
Nincs valakinek valami friss forgalmi adatos orszagos terkepe?
A 2019-es még nem jelent meg, de bármelyik nap várható.
A megelőző évek adatai alapján a 37-es úton Miskolc - Szerencs közt 13-14 ezer ej az átlagos napi forgalom (aztán Szerencs után jelentősen csökken). Feltételezem, hogy elég erős az ingázó hatás, szóval ez a forgalom alapvetően igényli a négy sávot - bár Magyarországon vannak ennél forgalmasabb utak is szép számmal két sávon (igaz, többségében Pest megyében).
Az általad említett 441 Kecskemét - Nagykőrös közti szakasza elég erős, 13-16 ezer ej., Nagykőrös - Cegléd közt ennek a fele. A 442-n utoljára 2015-ben volt komolyan vehető forgalomszámlálás, közvetlen Szolnok előtt 15-20 ezer közt, de már Rákócifalva után visszaesik 10 ezer körülire, Martfű után meg már csak 4-6 ezer ej.
Ezek alapján én azt mondanám, ezek az utak elég jó közelítéssel azonos kategóriába tartoznak.

·
Registered
16 Posts
Ne butáskodjunk már. Debrecen, Szeged, Miskolc fejlesztése nemzeti érdek. Arról szól, hogy az elcsatolt határ menti nagyvárosok vonzása helyett, a magyar nagyvárosok erősödjenek. meg kell állítani azt a meglehetősen káros folyamatot is, hogy az ország Budapestre vándorol. Nyugat-Magyarországon Győr, Sopron, Fehérvár a jó példa. Pécset is meg kell erősíteni. Miskolc dettó. Igazából ezek a nagyvárosok rendelkeznek olyan népességmegtartó erővel, vagy rendelkezhetnek, ami némi egyensúlyt képez Budapesttel. Debrecen kiemelt szerepet kapott, de elhelyezkedése, kulturális alapjai miatt, ez abszolút jogos. Nem tőlük kell az utakat sajnálni, hanem máshová is építeni kellene.
Valamit akkor felrertettel. Nem sajnalom Debrecentol [meg az NB2-t sem :) ]. Nem arra gondoltam, hogy baj lenne ha csokkenne a Budapest kozpontusag [sot, M8 mehetne a Balatontol nem csak Kecskemetig, hanem azon tul is, egesz Fuzesabonyig, de az sem most lesz az biztos], vagy hogy baj lenne az ha a hatarkozeli vagy barmely nagyvaros kornyeken fejlodik az infrastruktura. Azzal van bajom, hogy [kisarkitva a dolgot kisse] pl. a 2 varos [Bp es Debrecen] kozotti reszen vannak olyan teruletek [pl jaszsagi falvak], ahol egy debreceni vagy pesti, dunantuli rajtuk keresztulmenve azt erzi, hogy ott 40-50 eve megallt az ido. Vagy telepulesek kozt magas forgalom mellett is vilaghaborus korulmenyek vannak az utminosegben 2x1 savon is. De nem csak kis telepulesek kozott. Gyakorlatilag az "Orszag kozepen" 2 megyeszekhely kozt [Kecskemet - Szolnok] sem tudsz normalisan kozlekedni 2x1 savon sem. A 4-es ut kalvariajarol mar nem is beszelve - Torokszentmiklos utani szakaszon is elvileg ugyanolyan Magyar emberek elnek, megsem er el "az eletben sem" Berettyoujfaluig a 2x2-es bovites [tudom, folyamatban van, de mar ezer eve].

17321 - 17340 of 17845 Posts