SkyscraperCity banner

18641 - 18660 of 19393 Posts

·
Hun Solo
7,628 Posts
A kiviteli terv jóváhagyásának függvényében várhatóan 2020. október-november hónapban kezdődhet meg az alagút baloldali járatának fejtése, mely előre láthatón folyamatos kivitelezés mellett egy év alatt éri el a nyugati portált.

Ebben az esetben vajon nem lehetne átadni az utat és az alagutat 2x1 sávon, hogy ne kelljen 2024-ig várni?

·
Registered
1,416 Posts
View attachment 586463

Kikerült az új tábla az M7xM76 csomópontban.
A 170-es csp-ben (M7x68x76) pedig már nem szerepel se Zalaegerszeg, se Keszthely, de a FlyBalaton sem.
Egy portáltáblát megérdemelt volna... Ez így gyengusz.
Végülis nem egy klasszikus autópálya - autóút csomópontról beszélünk (pl. trombita vagy lóhere), hanem inkább csak egy kihajtóról és főúti csomópontról. Annyiban viszont több, hogy pont a jelzett irányban van direkt ága. Tehát nem teljes, de ebben az egy irányban mégis gyorsforgalmi átvezetést kapott az M76.
Portáltábla érdekes kérdés, főként akkor fontos, ha sávonként külön információk és útirányok feltüntetése is szükséges a megfelelő besoroláshoz, és ezért például az egyenes irányt is ki kell emelni. Hasonló a táblázása az M0xM2 csomópontnak is a Megyeri híd felől, pedig az egy teljes trombita csomópont. Igaz előtte vannak portáltáblák a megelőző csomópontoknál, de már az M2 előjelzők is mind oldalsó táblák, a kihajtónál pedig konzolos. Szerintem az M7xM76 esetében egyértelmű és megfelelő a táblázás a fenti kép szerint, a kitakaró növényzettel viszont kezdeni kellett volna valamit.

·
Registered
1,416 Posts
A kiviteli terv jóváhagyásának függvényében várhatóan 2020. október-november hónapban kezdődhet meg az alagút baloldali járatának fejtése, mely előre láthatón folyamatos kivitelezés mellett egy év alatt éri el a nyugati portált.

Ebben az esetben vajon nem lehetne átadni az utat és az alagutat 2x1 sávon, hogy ne kelljen 2024-ig várni?
Megfontolnám az 1x2 sávos, tehát egyirányú megoldást is a félpályás első ütemeknél, aztán nehogy 2x1 maradjon évtizedekig.

·
Registered
1,416 Posts
Helyi lap szerint október 22-én lesz az M76-os első szakaszának átadása.
Arról is van hír esetleg, hogy a 71-76-os főutak új körforgalmú csomópontja és korrekciós szakasza is használható lesz ekkorra? Az Útinform térképe szerint október 21-ig tart a forgalomterelés. Szintén érdekes, hogy a 7501-es út kapott-e burkolatfelújítást a 175-ös csomóponttól, mint majd preferált díjmentes alternatíva, ha már a 170-es csomópontnál, "már nem szerepel se Zalaegerszeg, se Keszthely, de a FlyBalaton sem"? Bár az M7 felől úgyis már matricával érkezel, és akkor egyértelműen az M76-on folytatod. A másik irányból a körforgalomnak és ezzel a mellékút visszakötésének köszönhetően értelmezhető csak az évvégi díjmentesség az 5 km-es autóúti szakaszra.

·
Registered
857 Posts
Hétvégén kipróbáltam az M4-est Berettyóújfalutól kifelé, de nem mentem el a határig, hanem előtte visszafordultam. Jó minőségű, kellemes útvonal, jó rajta autózni. De nem tudtam nem észre venni, hogy tök üres volt. Végig se előttem, se utánam nem jött senki, enyém volt az egész. Visszafelé Bp felé már a 42-es, 4-es, M4-es útvonalon jöttem. Na ott viszont óriási volt forgalom, és csak úgy hömpölyögtek a román kamionok. Gondolom mennek is tovább rajta a határig. A 42-es helyenként katasztrofális minőségű egyébként.
Tehát kb az a helyzet, hogy jelenleg nem használják a kamionok a pályát B.újfalutól a 42 helyett, és nem használják az M3-M35-M4 útvonalat sem a már említett M4-4-42 helyett.
Nagyon kellenek az M4 újabb szakaszai!

·
Germano-Hungarian
2,398 Posts
Hétvégén kipróbáltam az M4-est Berettyóújfalutól kifelé, de nem mentem el a határig, hanem előtte visszafordultam. Jó minőségű, kellemes útvonal, jó rajta autózni. De nem tudtam nem észre venni, hogy tök üres volt. Végig se előttem, se utánam nem jött senki, enyém volt az egész. Visszafelé Bp felé már a 42-es, 4-es, M4-es útvonalon jöttem. Na ott viszont óriási volt forgalom, és csak úgy hömpölyögtek a román kamionok. Gondolom mennek is tovább rajta a határig. A 42-es helyenként katasztrofális minőségű egyébként.
Tehát kb az a helyzet, hogy jelenleg nem használják a kamionok a pályát B.újfalutól a 42 helyett, és nem használják az M3-M35-M4 útvonalat sem a már említett M4-4-42 helyett.
Nagyon egyszerű a megoldás: ki kéne tenni a tiltó táblát a 42-es Biharkeresztes-Berettyóújfalu szakaszra. Ha a román kamionos kényszerűségből elment az M4-ig, jobb eséllyel marad rajta az M35-M3 irányba is.

·
Registered
176 Posts
Ezt azért kiegészíteném azzal, hogy mondjuk egy 2019-es átlagos hétvégi vagy nyári napon a 4/M4 Pest megyei szakaszán szerény becsléseim szerint 10-ből 3-4 személyautó külföldi volt. Most sokkal, de sokkal kevesebb a külföldi rendszámú autó, márpedig az M3-M35-M4 kerülő csak nekik éri meg. Meg hát most a magyarok sem utazgatnak csakúgy külföldre. Szerintem napi 2-3 ezer autóval biztosan több lesz, ha ismét lehet majd utazgatni.

Persze vitathatatlan, hogy jelenlegi formájában nem fogja elérni mondjuk az M6 Szekszárd előtti forgalmát (sem). Normálisan rá kéne kötni valahogyan (akár újabb szakaszokkal) a 42-es útra, hogy komolyabb kerülő nélkül lehessen használni. Bár talán az A3 csonka vége nagyobb hatással van az alacsony forgalomra, ez viszont nem mostanában lesz orvosolva. Mármint nem az elkövetkező 2-3 évben.

·
Registered
176 Posts
Tegnap jártam én is az útvonalon Törökszentmiklós és Bp között.

A 46-os főút felüljárójáról nézve azt mondtam volna, hogy hát ez jövő tavasszal simán át lesz adva. Végig le van aszfaltozva, a felüljáróknál pedig megtörtént a gerendák beemelése is.

Abony felől viszont közel sem ilyen rózsás a helyzet, a földmunkák zajlanak. Ahol bővítés van folyamatban, ott épp a jobb pályát csinálják, egy szakaszon már beton van rajta (kb. 1km), viszont utána csak föld.

Tudom, hogy a Tisza-híd sem áll valami jól, úgyhogy én erre egy választások előtti közvetlen átadást mondanék, 2022 márciusa körül.
Szerintem nem lesz részleges átadás, legfeljebb az abonyi elkerülő részét képző rövid szakaszt, illetve a 406-os csomópontját fogják idő előtt átadni, mondjuk jövő nyáron.

A 4/46 csomópontnál ugyan valószínűleg készen tudnának lenni akár márciusban, de az a szakasz annyira nem illik a képbe a Tisza-híd nélkül, hogy szerintem nem adják majd át külön.

Így röviden ennyi, az abonyi elkerülő pedig rettentő furcsa így. Még tisztán emlékszem, hogy milyen volt röpke két évvel ezelőtt, amikor a földmunkák (se) látszódtak, vagy három éve, amikor olyan volt, mint tizenöt éve. Hatalmas mérföldkő ez, hiszen a Pest megyei szakasz két kilométer híján elkészült. A hasonlat kedvéért mondom, hogy olyan, mintha egy lassú buszjáratot kiváltana egy metró. Körülbelül hasonló nagyságú ugrás.

·
Hun Solo
7,628 Posts
Az M4-es Berettyóújfalu-oh szakaszán nyilvánvalóan a mindkét oldalon hiányzó kapcsolódó infra hiánya okozza a kis forgalmat.

Viszont itt is azt tudom mondani amit mindig mondok: most volt rá pénz, terv és politikai akarat, úgyhogy jó hogy megepult. Egyszer hasznos lesz ez a szakasz is, és ki tudja máskor hol lesznek a prioritások.

·
Registered
1,416 Posts
Az M4-es Berettyóújfalu-oh szakaszán nyilvánvalóan a mindkét oldalon hiányzó kapcsolódó infra hiánya okozza a kis forgalmat.

Viszont itt is azt tudom mondani amit mindig mondok: most volt rá pénz, terv és politikai akarat, úgyhogy jó hogy megepult. Egyszer hasznos lesz ez a szakasz is, és ki tudja máskor hol lesznek a prioritások.
Ez annyira így van, hogy a határmenti M4 szakasz lényegében az első és lehet az utolsó is, amire EU forrást be lehetett vonni. Hazai forrásból Törökszentmiklósig lehet 2022-ig eljutni, kár lett volna a most átadott szakaszt veszni hagyni csak azért, mert folytatólag akarunk építeni. Egy hátrány adódik ebből, hogy átmenetileg alacsonyabb forgalmú szakasz beelőzi időben a fontosabb szakaszt, amire nem címkézhető át a támogatás. A lényeg viszont, hogy nem felesleges szakasz épült, mivel 5 év múlva majd éppen ez hiányozna a teljességhez, amire akkor már támogatás sem pályázható. Némi pontosítással az M0-hoz kapcsolódó 4-es főúti elkerülő szakasz volt az első EU finanszírozott projekt, másrészt az is kiderült azóta, hogy nem mindig volt tervben az M4 nyomvonalú fejlesztése illetve bevonása. A következő szakasznak egyértelműen a Püspökladány Berettyóújfalu között kell épülnie és ezzel a forgalom is megindul, pontosabban rajtamarad az autópályán.

·
MSc of Chem Engineering
2,214 Posts
Nagyon egyszerű a megoldás: ki kéne tenni a tiltó táblát a 42-es Biharkeresztes-Berettyóújfalu szakaszra. Ha a román kamionos kényszerűségből elment az M4-ig, jobb eséllyel marad rajta az M35-M3 irányba is.
Nem tiltó táblát kell kirakni, hanem annak a szakasznak a HU-GO díját felemelni annyira, hogy megérje az M4 felé menni.
Informatikai és jogszabályi kérdés ezt megcsinálni, utána a piac hamar rájön hogy érdemes a pályát használni.

·
Registered
176 Posts
Nem tiltó táblát kell kirakni, hanem annak a szakasznak a HU-GO díját felemelni annyira, hogy megérje az M4 felé menni.
Informatikai és jogszabályi kérdés ezt megcsinálni, utána a piac hamar rájön hogy érdemes a pályát használni.

Akkor meg az ottani lakosokkal cs*sznének ki, mert egyik napról a másikra többszörösére drágulna a kenyér, meg az egyéb élelmiszerek.

Egyszerűen ki kell tiltani az átmenő nehézgépjármű-forgalmat, ahogyan ez a 86-oson is van...pedig ott még csak közvetlen azt az utat kiváltó gyorsforgalmi sincs.

·
Registered
1,416 Posts
És én még azt hittem, hogy a murvás leállósáv miatt az M4-en nem lesz jobbról előzés. Éppen csak belefért az aszfaltozott gyorsítósávon a szabálytalan előzés... mindenkinek szerencse, hogy nem ment rá a kavicsos részre.

·
Registered
1,592 Posts
Ez annyira így van, hogy a határmenti M4 szakasz lényegében az első és lehet az utolsó is, amire EU forrást be lehetett vonni. Hazai forrásból Törökszentmiklósig lehet 2022-ig eljutni, kár lett volna a most átadott szakaszt veszni hagyni csak azért, mert folytatólag akarunk építeni. Egy hátrány adódik ebből, hogy átmenetileg alacsonyabb forgalmú szakasz beelőzi időben a fontosabb szakaszt, amire nem címkézhető át a támogatás. A lényeg viszont, hogy nem felesleges szakasz épült, mivel 5 év múlva majd éppen ez hiányozna a teljességhez, amire akkor már támogatás sem pályázható. Némi pontosítással az M0-hoz kapcsolódó 4-es főúti elkerülő szakasz volt az első EU finanszírozott projekt, másrészt az is kiderült azóta, hogy nem mindig volt tervben az M4 nyomvonalú fejlesztése illetve bevonása. A következő szakasznak egyértelműen a Püspökladány Berettyóújfalu között kell épülnie és ezzel a forgalom is megindul, pontosabban rajtamarad az autópályán.
Ez igaz, de a határmetszéspont megválasztása (mindkét fél részéről) akkor is ősbűnnek tekinthető.

18641 - 18660 of 19393 Posts