SkyscraperCity Forum banner

[Hyde Park] Narciarskie skocznie mamucie w Polsce.

4473 27
Na kanwie zwycięstw Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni, chciałbym pociągnąć temat skoczni mamucich powyżej punktu K = 180 m w Polsce. Nie ukrywam, że temat jest dla mnie frapujący, gdyż mamy sporą bazę zawodników, która jeździ na konkursy, ale nie mamy naprawdę dużych skoczni. Kiedyś można było jeździć z braku laku na Harrachov, ale obecny stan obiektu i jego status raczej mu nie zapowiada świetlanej przyszłości, więc zostają albo Niemcy, albo Letalnica w Słowenii. Czy były jakieś krajowe projekty obiektów olbrzymich narciarskich? Dobrze byłbym sobie w stanie wyobrazić taki obiekt w Szklarskiej Porębie albo na przykład gdzieś w Żywcu, Korbielowie, Zwardoniu, Suchej Beskidzkiej, Międzylesiu, Pieninach, lub na południe od Krosna albo Ustrzyk Dolnych.

Temat wstawiam tutaj, bo skocznia jest obiektem architektonicznym o użyteczności sportowej.
1 - 1 of 1 Posts
Prędzej zaleją odkrywkę wodą :troll: tzn. wiem, że PGE ma faktycznie takie plany po wyczerpaniu odkrywki, ale wątpię, czy to faktycznie nastąpi w planowanym terminie.
A co do mamuta - może faktycznie odkupimy skocznię w Harrachovie, wyremonutjemy i postawimy u nas.
W takich Kielcach na przykład. W końcu tam zawsze ponoć piździ.
Jak już rozmawiamy o S-F, to ciekawą lokalizacją byłby... Bełchatów, czyli konkretnie Góra Kamieńska. Stok narciarski już jest, dojazdu i lokalizacji lepszej w Polsce się nie da znaleźć. Nie wiem gdzie teraz kopalnia odkłada ziemię z odkrywki, ale mogłaby partycypować w kosztach no i próbować zarabiać na tej inwestycji.
1 - 1 of 1 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.