SkyscraperCity Forum banner

[Hyde Park] Narciarskie skocznie mamucie w Polsce.

4480 Views 27 Replies 17 Participants Last post by  Mama Stiflera
Na kanwie zwycięstw Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni, chciałbym pociągnąć temat skoczni mamucich powyżej punktu K = 180 m w Polsce. Nie ukrywam, że temat jest dla mnie frapujący, gdyż mamy sporą bazę zawodników, która jeździ na konkursy, ale nie mamy naprawdę dużych skoczni. Kiedyś można było jeździć z braku laku na Harrachov, ale obecny stan obiektu i jego status raczej mu nie zapowiada świetlanej przyszłości, więc zostają albo Niemcy, albo Letalnica w Słowenii. Czy były jakieś krajowe projekty obiektów olbrzymich narciarskich? Dobrze byłbym sobie w stanie wyobrazić taki obiekt w Szklarskiej Porębie albo na przykład gdzieś w Żywcu, Korbielowie, Zwardoniu, Suchej Beskidzkiej, Międzylesiu, Pieninach, lub na południe od Krosna albo Ustrzyk Dolnych.

Temat wstawiam tutaj, bo skocznia jest obiektem architektonicznym o użyteczności sportowej.
21 - 28 of 28 Posts
Ale po co? Żeby raz na trzy lata próbować organizować zawody, które i tak się nie odbędą z powodu braku śniegu lub silnego wiatru?
Skocznia w Harrachowie obecnie popada w ruinę, a władze planują jej wyburzenie i udostępnienie terenu pod apartamenty. Można zatem próbować stosunkowo niewielkim kosztem wydzierżawić obiekt, niemniej wymaga on kapitalnej przebudowy, co byłoby również dość kosztowne.
Wręcz przeciwnie - zawsze jak jadę zimą na południe, to okolice Bełchatowa są statystycznie najbardziej prawdopodobnym miejsce wystąpienia opadów śniegu :)

Dziś wystarczy, by było zimno, śnieg się zrobi. Większym problemem jest wiatr.
Zapomniałeś o klimacie.
Kilka lat temu ktoś chciał przerobić Stadion Narodowy na skocznię narciarską. Coś jeszcze pojawiało się gdzieś na ten temat?
^^ Acha...

Łosiu;144399823 said:
^^ Albo ustawi się tymczasowego mamuta na Narodowym. A co! :troll:
  • Like
Reactions: HarryMiller
Nie przerobić, tylko wybudować tymczasową skocznię. Wiązało się to jednak z rozbiórką części dachu przez co koszty poszybowały w kosmos i pomysł z Narodowym upadł.
Co prawa wrócił w tym roku w wersji ze Stadionem Śląskim, ale raczej nic z tego nie będzie.

No i mowa była o normalnej skoczni a nie mamucie.
Kilka lat temu ktoś chciał przerobić Stadion Narodowy na skocznię narciarską. Coś jeszcze pojawiało się gdzieś na ten temat?
  • Like
Reactions: HarryMiller
A zresztą, czy do organizowania konkursów na pewno są konieczne skocznie narciarskie?
Obiektów mamy w kraju całą masę, możemy śmiało robić Mistrzostwa Województwa, a nawet Mistrzostwa Powiatu w skokach narciarskich :troll:

Przykładowy konkurs:

Mówiono chyba o jeszcze mniejszej, K70 czy coś w ten deseń.
No i mowa była o normalnej skoczni a nie mamucie.
W Radomiu mają wybudować mamuta K-350
21 - 28 of 28 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top