
Міністерство інфраструктури України зробило дуже дивний анонс, який можна було б прийняти за першоквітневий жарт, але ж ще навіть лютий не закінчився.
На сайті відомства з'явилося запрошення на прес-конференцію, яка пройде вже завтра, 22 лютого.
На запрошенні зображений прямо по центру напис «Hyperloop в Україні». Крім того, вгорі є ще слово Hype, яке явно є скороченням від концепції Hyperloop, назва якої вже давно стало позивним для високошвидкісного транспорту певного типу, і символ, схожий на перевернуту букву S англійського алфавіту.
Захід відбудеться в приміщенні Мінінфраструктури за адресою Київ, проспект Перемоги 14, початок - о 14:15. Представникам ЗМІ пропонують пройти реєстрацію через сайт, заявки на акредитацію прийматимуть до 12:00 22 лютого.
Поки неясно, що саме завтра представлять на прес-конференції, і чи буде цей проект мати якийсь стосунок до футуристичним «вакуумним» поїздам Hyperloop, або ж Мінінфраструктури просто вирішило скористатися моментом (на цьому тижні Virgin Hyperloop One підписала з владою Індії угоду щодо споруди гілки Hyperloop, а The Boring Company Ілона Маска отримала дозвіл на будівництво підземного об'єкта в Вашингтоні в рамках проекту Hyperloop) і таким чином привернути максимальну увагу до власного проекту, яким би він не був.
Джерело: Мінінфраструктури
Із Вікіпедії:
Гіперлуп (Гіперпетля; англ. Hyperloop) — проект різновиду вакуумного потягу, вперше був запропонований американськими інженерами Джеймсом Пауелом (James R. Powell) та Гордоном Денбі (Gordon Danby) у 2003 році, які є розробниками маглева з використанням надпровідників, в документі під назвою "Maglev, new mode of transport for the 21 century" (стор.51,52,53). Згодом цю ідею було підтримано Ілоном Маском, винахідником та співзасновником фонду SpaceX. Система використовує магніти і турбіни, які запускають капсули на магнітній подушці, для руху з величезною швидкістю по порожнистих трубах. Принцип Гіперпетлі схожий з пневматичною поштою, що використовувалася для транспортування документів. Теоретично Гіперлуп уможливить півгодинні подорожі між середмістями Лос-Анджелеса та Сан-Франциско, зі швидкістю 1 102 км/год