SkyscraperCity Forum banner

[Iława] Inwestycje sportowe i turystyczne

467800 Views 1762 Replies 38 Participants Last post by  Lt. Colonel Danny
13
To tu Mazury otwierają się turyście ukazując swe piękno. Przybywający z zachodu, północy czy południa Polski w Iławie po raz pierwszy stykają się z urokami krainy tysiąca jezior. Prawdziwi turyści twierdzą, że warto tu dotrzeć o każdej porze roku.

Iława jest dużym ośrodkiem turystycznym. W mieście działa wiele przystani jachtowych i wypożyczalni sprzętu wodnego. Mieszkańcy mogą korzystać również z wypożyczalni rowerów i znajdujących się w okolicy miasta ośrodków jeździeckich. Obiektami sportowymi w Iławie są m.in. Stadion Miejski z boiskiem ze sztuczną trawą w standardzie FIFA, nowoczesna hala sportowo-widowiskowa, pływalnia kryta, korty tenisowe położone w lasku przy stadionie miejskim. Aktualnie budowany jest kompleks, w którym znajdzie się basen 25 m wraz z innymi atrakcjami wodnymi, kręgielnia. W roku 2011 rozpocznie się budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią spełniające wszelkie wymagania FIFA. Oprócz tego wiele dzieje się w infrastrukturze hotelowej i turystycznej. W mieście ścieżki rowerowe mają około 40 km.

Zapraszam do czynnego uczestnictwa w życiu tego wątku.

Port Śródlądowy:

fot: infoilawa.pl:


Wizualizacja hotelu Kormoran:Wizualizacja apartamentów Marina Iława przy hotelu Port 110***:Więcej inwestycji w tej dziedzinie przedstawimy w trakcie rozwijania się wątku.

IŁAWSKIE HOTELE:

Port 110***:Stary Tartak****:Grand Hotel TIFFI*****:Karczma Łabędź*** w Nowej Wsi:Mazurskie Centrum Aktywnego Wypoczynku GERCZAK**** w Jażdżówkach:Pałac Mortęgi****:Inwestycje zakończone:

1. Budowa Bazy Wioślarskiej przy "dzikiej plaży"
2. Budowa basenu wraz z kręgielnią
3. Budowa ekologicznej przystani żeglarskiej przy "dzikiej plaży" nad Jez. Jeziorak
4. Budowa ekologicznej przystani żeglarskiej w Siemianach nad Jez. Jeziorak
5. Budowa ekologicznej przystani żeglarskiej w Zalewie nad Jez. Ewingi
6. Budowa ciągu pieszo - rowerowego nad rzeką Iławką od ul. Ostródzkiej do ul. Dąbrowskiego (z mostem pieszo - rowerowym w okolicy ul. Jagiellończyka), a następnie nad Jez. Jeziorak od ul. Dąbrowskiego przez "dziką plażę" do przystani "Skarbek" - całość około 4 km
7. Budowa drogi do kompleksu Bazy Wioślarskiej i ekologicznej przystani żeglarskiej od ul. Dąbrowskiego do "dzikiej plaży"
8. Budowa boiska sportowego pełnowymiarowego ze sztuczną trawą przy ul. Sienkiewicza wraz z drogą dojazdową (certyfikat FIFA)
9. Budowa toru wioślarskiego na Dużym Jezioraku za Wyspą Wielka Żuława
10. Budowa hotelu PORT 110*** i restauracji po byłym ośrodku "Perkoz" przy ul. Konst. 3-go Maja
11. Budowa Grand Hotelu TIFFI *
12. Budowa Portu Śródlądowego
13. Budowa hotelowego centrum usług medycznych przy hotelu Stary Tartak****
14. Przebudowa pomostu "dzikiej" plaży przy ul. Kajki i budowa wodnego placu zabaw
15. Budowa zewnętrznych siłowni przy ulicy Chełmińskiej i Kajki
16. Budowa boiska szkolnego i zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół Budowlanych
17. Budowa placu zabaw przy ulicy Kraszewskiego
18. Budowa wieży widokowej w Siemianach nad Jez. Jeziorak
19. Budowa toru rowerowego typu "pumptrack" przy ul. Sobieskiego
20. Przebudowa plaży przy ulicy Kajki, II etap - budowa boisk do siatkówki, placu zabaw, zagospodarowanie tarasów, schodów
21. Budowa tawerny przy Grand Hotelu TIFFI
22. Budowa kompleksu hotelowo-basenowo-jeździeckiego Pałac Mortęgi****
23. Budowa sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 1
24. Budowa trzech dodatkowych pomostów w Porcie Śródlądowym
25. Budowa Apartamentów Kapitańskich i ApartHotelu Admirał przy ulicy Chodkiewicza przy Hotelu Kormoran
26. Remont Ośrodka Wypoczynkowego Leśna Przystań przy ul. Sienkiewicza
27. Budowa tarasu na wodzie przed Grand Hotelem TIFFI*****
28. Budowa skateparku i sztucznego lodowiska przy stadionie miejskim
29. Zagospodarowanie Lasu Miejskiego przy ulicy Sienkiewicza - ciągi spacerowe, tor rowerowy
30. Zagospodarowanie brzegów rzeki Iławki i Jez. Iławskiego - Wyspa Młyńska i brzeg do wiaduktu kolejowego w kierunku Olsztyna
31. MARINA IŁAWA - zagospodarowanie cypla po tzw. "Czapli" przy ulicy Konstytucji 3-go Maja obok hotelu PORT 110*** - budowa 6 apartamentowców
32. Urządzenie i zagospodarowanie terenu plaży, pola namiotowego oraz kąpieliska wraz z budową pomostu i mola w Siemianach
33. Budowa DDR od ul. Lipowy Dwór do miejscowości Kamień Duży
34. Rozbudowa Ekomariny i jej nowe wyposażenie
37. MARINA IŁAWA - budowa 7 budynku apartamentowego


Aktualnie trwające inwestycje sportowe i turystyczne:

1. Przebudowa Hotelu Kormoran
2. Zagospodarowanie brzegów rzeki Iławki i Jez. Iławskiego - III etap od wiaduktu kolejowego do ul. Sosnowej


Inwestycje planowane:

1. Apartamentowce przy Grand Hotelu TIFFI (13 budynków 4-kondygnacyjnych)
2. Urządzenie kąpielisk wraz z infrastrukturą - projekt Związku Gmin Jeziorak
3. Rozbudowa kompleksu Mazurskiego Centrum Aktywnego Wypoczynku w Jażdżówkach o hotel****, kompleks bungalowów, ośrodek jeździecki
4. Budowa pensjonatu przy ulicy Kościuszki nad rzeką Iławką
5. Budowa centrum rehabilitacji i turystyki medycznej na działce przy Obwodnicy Północnej
6. Budowa kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego wraz z infrastrukturą techniczną i komunikacyjną na działkach obok Hotelu Port 110***
7. Hotel z centrum fizjoterapii obok hotelu Stary Tartak****
8. Marina Park Iława, Tawerna 110 - dalsze zagospodarowanie cypla i zatoki przy osiedlu Marina Iława
9. Budowa condohotelu przy ul. Kajki
10. Budowa mola na Małym Jezioraki i zagospodarowanie fosy miejskiej
11. Budowa parku linowego przy stadionie
See less See more
  • Like
Reactions: 1
1 - 20 of 1763 Posts
Dzięki za nowy thread. Sam jestem z Iławy i sądzę, że nadużyciem jest stwierdzenie iż nasze miasto jest dużym ośrodkiem turystycznym. Tak nie jest. Ale tak być może. Wiesz ile załóg brało udział w zawodach na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego 2010? 6. Brałem udział. Polegały na chlaniu wódy. Najwięcej sędziowie. Za tak zwanej komuny idąc latem Niepodległości nie rozpoznawałeś większości twarzy - tyle było turystów. Wiesz dlaczego? Bo były zamknięte granice a kopalnie na Śląsku przeżywały boom. Dziś nikt nie przyjedzie na wakacje do miasta, w którym pogoda latem to loteria, nie ma porządnego lunaparku, kasyna, burdelu (tak, tak). Nawet nie ma parku gdzie mozna przyjść z kocykiem. Dobrze, że powstaje basen, kręgielnia. Iława może być znowu ośrodkiem turystycznym, ale trzeba ją podrasować. To moje 2 grosze. Nie jestem narzekaczem. Uważam tylko, że trzeba zdawać sobie sprawę z niedoskonałości, aby je ulepszyć.
Aha, hala sportowa nie jest nowoczesna. Kiedy pada deszcz to dach przecieka.
See less See more
8
Zdjęcia z dzisiaj.
Basen:
Hotel Grand Tiffi:
Baza wioślarska:


See less See more
czy na tor wioslarski ogloszony zostanie nastepny przetarg?
2
Siemiany

http://turystyka.wm.pl/29668,Jeziorak-bardziej-ekologiczny.html
3,4 miliona złotych będzie kosztować budowa ekomariny nad Jeziorakiem. Ekomarina powstanie przy plaży miejskiej w Siemianach. W środę, 15 grudnia w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podpisano umowę dofinansowania tej inwestycji.

- Budowa ekomariny to kolejne działanie na rzecz ochrony Jezioraka – mówi Krzysztof Harmaciński, wójt Gminy Iława. – Szacujemy, że w sezonie po jeziorze pływa nawet 1200 jachtów.


Budowa ekomariny, która będzie wyposażona między innymi w instalacje do odbioru nieczystości , była więc koniecznością. Nowa inwestycja będzie gotowa wiosną 2012 roku. Budowa portu będzie kosztowała ponad 3,4 mln zł, z czego ponad 2,6 mln zł to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Ekologiczny port w Siemianach to kolejna taka inwestycja w regionie. Przed 1 maja 2011 roku, czyli przed rozpoczęciem sezonu żeglarskiego, większość ekomarin będzie już funkcjonowało. Nowe przystanie powstaną m.in. w Mikołajkach, Mrągowie i PTTK w Wilkasach nad Niegocinem.


Do 2013 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przeznaczy na budowę ekologicznych portów ponad 7 mln zł.
Grzegorz Siemieniuk
a tak moze wygladac:
http://www.apacad.plSee less See more
Dziś (17 grudnia) rozstrzygnięto konkurs na zaprojektowanie i wybudowanie treningowego toru wioślarskiego na jeziorze Jeziorak. To zadanie wykona firma Skanska. Koszt inwestycji to około dwa i pół miliona złotych.
Wizualizacja bazy wioślarskiej powstającej właśnie nad Dużym Jeziorakiem

Sama budowa toru zaplanowana jest na dwa miesiące wrzesień - październik 2011 roku. Wcześniej firma wykona dokumentację budowlaną inwestycji.

Podpisanie umowy ze Skanską zaplanowano na 28 grudnia.

Z toru wioślarskiego mają korzystać wioślarze WIR Iława, na których obecnie powstaje baza wioślarska. Przeczytaj więcej na ten temat.

Przypomnijmy, że dopiero za trzecim podejściem rozstrzygnięto konkurs na zaprojektowanie i wybudowanie wspomnianego toru. W dwóch poprzednich konkursach żadna firma nie wzięła udziału.

Krystian Knobelzdorf
[email protected]

źródło:ilawa.wm.pl
See less See more
wreszcie! :banana:
kolejna ciekawa inwestycja ruszy z kopyta!
Trochę szkoda bo będzie tor czysto treningowy. Organizacja zawodów raczej odpada (i np. smocze łodzie coraz popularniejsze i fajne do popatrzenia) bo gdzie by tam upchnąć widzów. Szukałem na przykładzie innych torów, jaka jest szerokość jednego toru, bo tak mnie ciekawi czy ostródzki tor kajakarski nie mógłby by być wykorzystywany przez obie dyscypliny.
Zagospodarowanie turystyczne nabrzeży lokalnych akwenu w Iławie - Etap I - Zagospodarowanie turystyczne brzegów rzeki Iławki i jeziora Jeziorak - w przetargu zwyciężyła firma SKANSKA. Zaoferowała cenę około 13 290 000 zł.

Tak więc mamy dwie nowe inwestycje i dwie wykonywane będą przez Skanskę :cheers:
jezeli powiem ze Ilawa jest teraz najprezniej rozwijajacym sie miastem tej wielkosci w wojewodztwie, to wiele sie nie pomyle!
^^ No tu przyznam Ci rację. Ja osobiście czekam jeszcze na remont plaż strzeżonych, a przynajmniej "dzikiej plaży", tym bardziej, że jej otoczenie zmieni się nie do poznania. Jak na razie ta plaża to jedna wielka "komuna" :)
jest duza szansa, ze dzika plaza zostanie troche uporzadkowana wraz z robotami przy tym zadaniu: Zagospodarowanie turystyczne nabrzeży lokalnych akwenu w Iławie - Etap I - Zagospodarowanie turystyczne brzegów rzeki Iławki i jeziora Jeziorak
lokalizacja toru wioślarskiego ze strony BIPu UM Iława:

See less See more
2
Zdjęcia z Basenu
1:
2:


Przepraszam za słabą jakość bo foty robione fonem
See less See more
EURO 2012 może zawitać także do Iławy


To Ostróda i Lubawa znalazły się w gronie ośrodków pobytowych rekomendowanych na Mistrzostwa Europy 2012 przez UEFA, ale też Iława chce mieć kawałek tego pięknego tortu. Bardzo prawdopodobne, że nad Jeziorak przyjadą dziennikarze i fotoreporterzy z całego świata, którzy będą relacjonować wydarzenia z aren piłkarskich.
EURO 2012 może zawitać także do Iławy

Wszystko za sprawą umowy, którą zawarł czterogwiazdkowy hotel Stary Tartak z angielską spółką TUI Travel, będącą oficjalną Agencją ds. Zakwaterowania UEFA EURO 2012. Na półtora roku przed rozpoczęciem mistrzostw wspomniana agencja zarezerwowała kilkadziesiąt pokoi na czas trwania zawodów. Kto miałby mieszkać w iławskim hotelu?

Umowa mówi o trzech wariantach. Miała by to być piłkarska reprezentacja jednego z finalistów Euro 2012, grupa oficjeli z UEFA bądź „inna grupa docelowa”, czyli między innymi wspomniani wyżej dziennikarze. I to właśnie ten trzeci wariant jest brany pod uwagę.

— My mamy być hotelem uzupełniającym dla Ostródy i Lubawy. Pewne jest, że jeżeli drużyna piłkarska zamieszka w jednym z tych miast, to nie będą one w stanie zapewnić wystarczającej liczby miejsc hotelowych. Dlatego właśnie agencja tak bardzo zabiegała o podpisanie umowy z nami — mówi Dorota Stadnicka, właścicielka Starego Tartaku.

Przedstawiciele TUI Travel potwierdzają te słowa, ale zalecają by przedwcześnie się nie cieszyć.
— Czy w ogóle i kto zamieszka w Iławie okaże się dopiero za rok, kiedy finaliści Mistrzostw Europy wybiorą ośrodki pobytowe. Dziś nie jesteśmy w stanie nic na ten temat powiedzieć — tłumaczy Mateusz Niebudek, reprezentujący oficjalną Agencję ds. Zakwaterowania.

Jeżeli faktycznie w Iławie zamieszkają dziennikarze z całego świata, to kto na tym zyska? Według Doroty Stadnickiej będzie to świetna promocja dla miasta.

— Proszę sobie wyobrazić grupę ludzi, którzy odwiedzą Iławę po raz pierwszy i to latem. Zamieszkają nad samym Jeziorem, a w okolicy będą mieli sporo atrakcji. Wszystkie wrażenia zabiorą z powrotem do domów. Zróbmy wszystko, by im się tu spodobało, a na pewno oni wypromują nas w Europie i na świecie — mówi.

Euro 2012 odbędzie się w Polsce i na Ukrainie w dniach 8 czerwca — 1 lipca. W zawodach weźmie udział szesnaście najlepszych piłkarskich reprezentacji.
Źródło: ilawa.wm.pl
^^ dzieki za zdjecia! zima tylko dodaje uroku tym inwestycjom.

co do Euro 2012 to jezeli faktycznie dziennikarze z calej Europy mieliby przebywac w hotelu Stary Tartak to naprawde moze to przyniesc wiele korzysci miastu, o ile oczywiscie miasto im sie spodoba.
W Iławie by się przydał stok narciarski z prawdziwego zdarzenia czynny jaki w lato jaki w zimę.Ta inwestycja by przyciągnęła sporo turystów do Iławy
1 - 20 of 1763 Posts
Top