SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 110 Posts

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
co do tej budowy w parku to będzie tam chyba kwiaciarnia (tak czytałem na jakimś iławskim forum).

co do parku... tragicznie zagospodarowany. te bary jak speluny wyglądają. a o fontannie już nie wpomne :)
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
a podbije iławski wątek :)

co się dzieje w blaszaku bo Bricomarche (bo podobno upadło) ?? w Ostródzie ten sklep ma się całkiem dobrze (cholera nawet w niedziele jest czynny dość długo)
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
^^

na stronie Iławy pod tym zdjęciem (ogrodzenia szkoły) był taki podpis:

"Największe wrażenie na spacerujących robi nowe ogrodzenie iławskiego gimnazjum."

normalnie nie wiem czy śmiać się czy płakać.
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
lotnisko w Iławie ?? !!

http://www.lotnisko-ilawa.za.pl/

Celem projektu jest zebranie odpowiedniej ilości podpisów pod petycją do Burmistrza Gminy Iława aby rozpocząć prace rozpoznawcze do studium wykonalności lądowiska w okolicach Iławy.

Z założenia lądowisko przyjmowało by tylko samoloty do 5700 kg, posiadać by mogło pas asfaltowy lub na początku trawiasty i obsługiwało by ruch samolotów dyspozycyjnych i sportowych, których poziom hałasu jest porównywalny do samochodu osobowego.

Projekt ten jest inicjatywą społeczną, mającą pobudzić ruch turystyczny, biznesowy a także lotnictwa sportowego w regionie Warmii

Ze wstępnego studium na razie najlepszymi lokalizacjami pod budowę lądowiska wydają się okolice Piotrkowa bądź Sampławy.
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
Miliony dla Iławy

48 milionów na budowę północnej obwodnicy, 22 na budowę centrum turystyczno – rekreacyjnego i 13 na zagospodarowanie - takie pieniądze spłyną do Iławy w ramach "Programu rozwoju turystyki w obszarze Kanału Elbląskiego i Pojezierza Elbląskiego.

Podpisanie umowy przez marszałka województwa, starostę iławskiego, burmistrza i wójta preumów na realizację 8 inwestycji nastąpi 21 października:

1.Budowa Obwodnicy Północnej w Iławie (koszt ok. 48 mln. zł)

2.Budowa centrum turystyczno – rekreacyjnego w Iławie (koszt ok. 22,5 mln. zł)
Przedmiotem projektu jest budowa obiektu wielofunkcyjnego z krytą pływalnią, kręgielnią i gabinetem odnowy biologicznej przy ul. Biskupskiej w Iławie.


3, Przebudowa drogi powiatowej nr 1329 N w Iławie /ulice Dąbrowskiego i Zalewska/ (koszt ok. 14,5 mln. zł).

4. Zagospodarowanie turystyczne brzegów rzeki Iławki i jeziora Jeziorak (koszt ok. 13 mln. zł)

Budowa ścieżek spacerowych i rowerowych przyczyni się do wydłużenia sezonu turystycznego, rozszerzenia usług turystycznych, promowania zdrowego trybu życia a tym samym podniesienia atrakcyjności turystycznej miasta i regionu. Zadanie polega na budowie ścieżek rowerowych i ciągów pieszych nad rzeką Iławką (od ulicy Kościuszki do ulicy Dąbrowskiego) i jeziorem Jeziorak (od ulicy Dąbrowskiego do końca osiedla Lipowy Dwór) oraz nad jeziorem Jeziorak Mały (od ulicy Mickiewicza do Alei Pojednania).

5. Budowa drogi gminnej Szałkowo - Tynwałd - Makowo (koszt ok. 5,1 mln. zł)

6. Budowa sceny i zadaszenia amfiteatru (koszt ok. 4,5 mln. zł)

7. Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Jeziorak (koszt ok. 2,1 mln. zł)


8. Uzdrowisko w Siemianach - budowa ścieżek rowerowych (koszt realizacji zadania ok. 1,5 mln. zł)

ilawa.wm.pl

----

gdzie można znaleźć pełny wykaz inwestycji w tym programie, bo szukam i szukam i nic.
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
coś nie otwiera mi się strona urzędu marszałkowskiego.

aaa. co do kwot przy zadaniach, to są to koszty całkowite zadania a nie dofinansowanie, ale dofinansowania są na tyle duże że samorządu dokładają niewiele.
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
Biorą się znów za wyspę listem intencyjnym

Biorą się znów za wyspę listem intencyjnym

Na najbliższej sesji Rady Miasta Iława - 29 października - podjęta zostanie uchwała w sprawie zagospodarowania wyspy Wielka Żuława. Jak dowiadujemy się z projektu, radni mają upoważnić burmistrza do podjęcia negocjacji z firmą Baltica Project Management s.c. dwóch panów z Łodzi. Miałaby ona przygotować koncepcję budowy 4 hoteli, centrum konferencyjnego, kliniki chirurgii plastycznej, aquaparku, klubu golfowego, ośrodka jeździeckiego. To wszystko miałoby stanąć na wyspie Wielka Żuława. Firma ma także znaleźć inwestorów, którzy wykonali by te wszystkie cuda. Pojawienie się jednak na liście tak specyficznej pozycji jak klinika chirurgii może nasuwać przypuszczenie, że cały projekt przygotowywany jest już pod konkretnego inwestora. Kim jest ów tajemniczy przedsiębiorca? Jeszcze nie wiemy. W projekcie uchwały znajdujemy także zapis, że burmistrz ma podpisać list intencyjny. Pozostaje mieć nadzieję, że nie skończy się tak jak z poprzednim tzw. listem podpisanym przez burmistrzów Adama Żylińskiego i Stanisława Kieruzela, którego wady upublicznił burmistrz Jarosław Maśkiewicz. Przypomnijmy, że doszukano się w nim wielu nieprawidłowości prawnych, które mogły narazić miasto na milionowe straty. Po zaniechaniu realizacji ustaleń z listu intencyjnego, niemiecki koncern, z którym ów list był podpisany wystapił do sądu o odszkodowanie wysokości 260 tysięcy euro. Sprawę przegrał. W historii Iławy popełniano błędy dotyczące sprzedaży gruntów, błędy których do dziś nie udało się odwrócić. Miejmy nadzieje, że tym razem władze miasta podpiszą korzystny dokument dla przyszłości Iławy, aczkolwiek firmy z Łodzi, nie udało się nam znaleźć w największej internetowej wyszukiwarce google. Do sprawy wrócimy. Mamy nadzieje, że burmistrz umożliwi mediom kontakt z wspomnianą firmą. A i list intencyjny nie będzie objęty klauzulą "ściśle tajne".

www.net-kurier.pl
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
coś mi nie pasują te knajpy w parku. obok robi się galeria a zaraz koło niej spelunki.


jeszcze jakieś molo by się przydało zrobić na Małym Jezioraku. bo te co jest dla statku to małe, a przy Perkozie to zamknięte i też nieciekawe.
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
kiedy będzie remont tego pomostu przy Perkozie?
wyremontują jak będzie kasa :) a tej brak. w artykule na NKI żadnch dat nie podają.

nowe molo mogłoby być jako przedłużenie tego zejścia między galerią, a amfiteatrem.
albo jako przedłużenie zejścia pomiędzy kościłem a kinem.
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
Turysto, zapłacisz za korzystanie z atrakcji naszego regionu!

Podjęto uchwałę, iż od osoby fizycznej przebywającej na terenie Iławy dłużej niż dobę w celach rekreacyjnych, turystycznych lub szkoleniowych będzie pobierana opłata miejscowa za korzystanie ze wszelkich walorów regionu. Wysokość = 1,50zł - pobierane metodą inkasa (z góry, za każdy dzień pobytu). Opłata ta pobierana będzie przez podmioty prowadzące działalności o charakterze wcześniej wspomnianym w ramach świadczonych usług. Inkasenci z kolei pieniądze będą przekazywać do kasy miasta. Przysługiwać będzie też prowizja od zgromadzonych opłat w wysokości 20%.
Z opłaty miejscowej będą zwolnione zorganizowane grupy osób niepełnosprawnych. Uchwała będzie obowiązywała od 1 stycznia 2009 roku.

żródło
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
Moim zdaniem kolejne centrum handlowe jak na Iławe nie jest potrzebne. Nowe marki sklepów będą w Galerii Jeziorak, a do tej (budowanej przez IPB) pewnie nic nowego się nie sprowadzi. A supermarket w nim będzie ?? :)

a wracając do Galerii Jeziorak. jakiś taras widokowy będzie na jezioro ?? z tego co widze ze zdjęć to nie będzie z środka widoku na Jeziorak za bardzo, a szkoda.
 

·
Registered
Joined
·
4,082 Posts
1 - 20 of 110 Posts
Top