SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 42 Posts

·
Registered
49 Posts
na skyscrapercity jestem od paru lat. od dziś postanowiłem zamienić bierność i wyłączne oglądanie, na komentarz i co jakiś czas zdjęcia. mieszkam w iławie i widzę, jak drabinką inwestycji to miasto pnie się do góry.

a'propos gór. ciekawi mnie dlaczego żaden z inwestorów lub przedsiębiorstw budowlanych nie postawi w iławie na blok wieżowiec np 10 pięter. niska wysokość budynków stanowi o większej 'przytulności' miasta, ale pazur mógłby nam właśnie dodać jakiś SKYSCRAPER ;) Witam na forum!

·
Registered
49 Posts
brzmi zacnie. co z tego, jak to tylko marzenia? dziwi mnie po prostu minimalizm iławskich inwestorów, projektantów miejsc zamieszkań. 10 piętrowy budynek jest w stanie pomieścić b.dużo mieszkań oraz tak samo jak i te niższe lokali handlowych na dole. jego wielką zaletą jest powierzchnia, która jest znacznie mniejsza niż taka na budynek mający pomieścić taką samą liczbę mieszkań, lecz będący tylko 3-4 piętrowy. dla utrzymania standardu oczywiście niezbędna winda i piękny widok na ciągle rozwijające się miasto. amatorów wysokiego mieszkania w Iławie na pewno by nie brakowało ! :) nawet z takiego względu, że to nowość.

czy są jakieś plany odnośnie zagospodarowania terenu za Białym Kościołem przy alejce i chodniku rowerowym? kiedyś jakieś roboty miały miejsce, ale chyba zakończyło się tylko na oraniu pola.
Pozdrawiam

·
Registered
49 Posts
Chyba jedna z ostatnich części układanki jeśli chodzi o wyloty z Iławy. Oby jak najszybciej, bo jazda tym odcinkiem to katorga ! ( zwłaszcza po zimie, kiedy to wlatująca w szczeliny woda zamarza i dziurawi jezdnie, jak tylko się da ).

oby jak najprędzej to zaczęli, bo utrudnień na pewno będzie dostatek.

·
Registered
49 Posts
nie wiem, co tam będzie budowane, ale wiem, że rację bytu miałby tam McDonald. Okolice Basenu i niedługo dużej stacji żeglugi śródlądowej przy ul. Sienkiewicza. Plaża, żaglówki. Nie wiem czy pierwszy McDonald z funkcją McDrive w wodzie miałby popyt, ale zwykly najpopularniejszy na świecie fastfood przetrwałby w Iławie i przyciągnął garść ludzi. Tym samym teren na wylocie mógłby być dodatkowo zagospodarowany i granice miasta nieco poszerzone.

Pytanie. Kto sprawia, że np w takiej Brodnicy jest McDonald? Pozdr

·
Registered
49 Posts
http://www.mcdonalds.pl/download/franczyza_broszura.pdf

przed chwilką znalazłem o tym co trzeba zrobić, żeby otworzyć McDonalda w danym miejscu. Nie taka prosta sprawa, ale też nie nierealna. Wszystko tkwi w franczyzie.

jak wygląda sprawa krytych kortów i sali do squasha ? dojdzie to do skutku, czy inwestycja okazała się fiaskiem. słyszałem o problemach.

·
Registered
49 Posts
jak sytuacja z krytymi kortami Pana Rafalskiego i salą do squasha? przepraszam, że tak ostatnio tylko pytam i pytam, ale pracuję namiętnie i research będzie, ale za jakiś czas + fotki z miasta :)

·
Registered
49 Posts
dzięki. a gdzie mogę parę słów o tej inwestycji poczytać? rozumiem, że na razie remont stadionu to kwestia odległa. z roku na rok iława wygląda coraz to ładniej. przez wielu uważana jest za klimatyczne, piękne i czyste miasto. brakuje mi tu jednak gwoździa programu i niespotykanej atrakcji. władze miasta powinny o tym pomyśleć...

·
Registered
49 Posts
to coś tam, to co to? nie ma jakiś żółtych tablic?

Panowie, na temat Jezioraka nie ma się co wywodzić. Klub bez zastrzyku porządnej gotówki nie zacznie grać dobrej piłki. A to dlatego, bo nie będzie stadionu (który jakby nie patrzył cholernie motywuje do gry) i lepszych płac dla piłkarzy. Potrzebny jest sponsor, a nie partner finansowy. Miasto ma inne zmartwienia, a bez pomocy obrzydliwie bogatego prywaciarza nie damy rady.

Szkoda, że zaginął słuch o krytych kortach i boisku do squasha. Nie skomentuję sprawy :) Pracę przy ul. Lubawskiej zaczynają się dopiero w przyszłym roku,co nie?

·
Registered
49 Posts
jakiś dobry kebab? kiosk relay? bielizna i rajstopy? zapachniałoby dużym miastem, a tego typu rzeczy utrzymałyby się w Iławie. dobry węzeł komunikacyjny = dobry handel. kiedy oddają dworzec oficjalnie?

·
Registered
49 Posts
pomysł niegłupi i śmie twierdzić, że nie skazany na porażkę. przez iławski dworzec przewija się masa ludzi w tym przesiadkowiczów. ciekawe, czy będzie kogoś stać na podjęcie się takiej franczyzy. warunki otwarcia takiego lokalu i zabezpieczenie przedsiębiorcy,jakie musi mieć odstrasza...co my możemy? tak naprawdę nic, ale skoro jest tam 10 lokali to osoby z głową na karku powinny się tym zainteresować. ja jestem za KFC lub Burger King (nie ma, ani jednego w naszym województwie).

·
Registered
49 Posts
można im to jakoś zasugerować? według mnie inicjatywa musi być chyba po stronie BK, a nie PKP. Za ok. 2 tyg dowiemy się, co to będzie. Dobrym kebabem (Istanbul,Kebabistan itd) też bym nie pogardził. Znając życie ktoś otworzy jakiś smutny jak psi... bar :)

·
Registered
49 Posts
ponawiam pytanie: jak wyniki przetargu lokali dworcowych? jacyś new arrivals zaszczycą nas swoją obecnością wśród handlowców i przedsiębiorców?

·
Registered
49 Posts
Robi wrażenie. Ciekawi mnie, jakie są plany na powierzchnie użytkowo, handlowe. Mowa była o restauracji, nawet małym motelu.

1 - 20 of 42 Posts