SkyscraperCity banner

Zvoľte najlepšieho hráča Slovenska na MS 2011

• Jaroslav Halák

Votes: 4 3.5%
  • Ján Lašák

• Dominik Graňák

Votes: 1 0.9%
  • Milan Jurčina

• Ivan Majeský

Votes: 0 0.0%
  • Peter Podhradský

• Martin Štrbák

• Ľuboš Bartečko

• Pavol Demitra

Votes: 6 5.3%
  • Marián Gáborík

Votes: 3 2.7%
  • Marcel Hossa

• Ladislav Nagy

Votes: 59 52.2%
  • Branko Radivojevič

• Štefan Ružička

• Miroslav Šatan

Votes: 17 15.0%
  • Michal Handzuš

Votes: 9 8.0%
  • Ľubomír Višňovský

• Marián Hossa

• Richard Zedník

Votes: 2 1.8%
  • Josef Stumpel

Votes: 2 1.8%
  • Tomáš Surový

1 - 20 of 5069 Posts

·
Bratislava citizen
1,350 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
IIHF World Hockey Championship 2019 Slovakia
Tickets:

Ticket prices:

• cheapest tickets from 10 EUR
  • cheapest tickets for team Slovakia games - starting from 60 EUR
  • Follow your team tickets (all 1st stage Slovak games) - 380 EUR
  • playoff games - from 70 to 350 EUR

Ticket sale stages
September 19th 2018 9:19 AM
  • tournament tickets
  • day tickets for the 1st stage
  • final round package
  • limited supply of "follow your team" tickets

December 2018
  • more day tickets

February 2019
  • single game tickets

Bratislava

Cost: 93 mil. EUR
Parking: 365 underground lots
Arena capacity: 10.055 (around 9.766 during IIHF WCH event)
Infrastructure: Car, Bus, Trolleybus
Status: built in 2011
How to get there:
  • From M.R.Stefanik airport (BTS)
    1. buy a 60-minute ticket for 0.90€ in ticket machine at the bus stop in front of arrival gate
    2. take the bus number 61 to the bus stop "Zimný štadión" (13 stops)
  • From main railway station "Bratislava Hlavná stanica"
    1. buy a 15-minute ticket for 0.70€ in ticket machine at the bus stop platform no.1
    2. take the bus number 61 or 74 from 2nd platform to the bus stop "Zimný štadión" (5 stops)
  • From bus station "AS Mlynské nivy"
    1. buy a 15-minute ticket for 0.70€ in ticket machine at the bus stop
    2. take the trolleybus number 205 or 207 direction "Trnávka, Rádiová" to the bus stop "Zimný štadión" (6 stops)
  • By car
    TBD

SEATING PLAN

Košice
Arena capacity: 8.378 (40 skyboxes)
Infrastructure: Car, Bus, Trolleybus, Tram
Status: built in 2006

SEATING PLAN

·
Bratislava citizen
2,600 Posts
IMHO blbá lokalita - to už aj pri tom letisku bola lepšia - zvlášť z hľadiska dopravy. Neviem prečo, ale sa mi zdá, že keď sa prezentoval variant "medzi mostmi", tak hovorili, že pod halou nemôže byť z bezpečnostných dôvodov podzemná garáž. Asi sa to už medzičasom zmenilo... :eek:hno:

Som zvedavý ako to tam bude vyzerať v priebehu zápasov/kultúrnych akcií - však už teraz pri zápasoch na starom zimáku to tam vyzerá hrozne - autá parkujú kade-tade. Už vidím ako budú tie platené garáže zívať prázdnotou a parkovať sa bude v okolitých uličkách. :bash:

Hala by rozhodne mala mať viac priestoru okolo seba a lepšie dopravné napojenie (ideálne priamo na dialnicu)...
doprava pri takychto podujatiach ako su Majstovstava sveta byva problem vzdy nech by to bolo aj pri dialnici.. ako to uz na Slovensku byva zvikom tak aj tak to bude vecinu roku zivat praznotou a ak v tej lokalite spravia rosiahle parkovanie napr. na sposob polusu tak to bude len na uzitok len pevne verim ze to parkovanie nebude na sposob narodneho tenisoveho centra :bash:

·
Registered
1,784 Posts
it´s not the best pic of Kosice Arena...

here r more infos

Total seats: 8340
Total lounges: 40
Central entrance - north: 1
Total turnstiles: 16
Escape exits: 3 (north-west, south-west, east)
Hall height - skylight: 34 m
Arch length: 133,8 m
Gallery slope – upper tribunes: 42°
Gallery slope – lower tribunes: 28°
Information cube weight: 4500 kg
Central lighting output: 100 kW / max.1200 lx/
Emergency background lighting: 663 lights
Arch footbridge working lighting: 42
Central lighting: 96 lights
Effect lighting: 48 + 16 lights
Central speakers: 48 pieces
Elevators for VIPs and the disabled: 3
Total buffets: 10
Total steel structure weight: 3200 t
Transformers with output 1000 and 1600 kVA: 2
Substitute power source: 250 kVA
Annual power consumption: approx. 1800 MWh
Cooling system length: 32 km

Ice-Rink Measurments

Length: 60m

Width: 30 m

Bottom board to goal line: 4 m

Bottom board to blue line: 17,2 m

Blue to red line: 9 m

Height of boards: 1,25 m

Height of safety glass at each end: 1,84 m

Height of safety glass along both sides: 0,85 m

Boards to 1st seating row: 2,4 m

Players bench size:

length: 12 m
width: 2,05 m
door width:1 m
Penalty bench size:

length: 13,9 m
width: 2,05 m
door width: 1m
Width of door for ice resurfacer: 3,6 m

Width of door for rescue team: 2,2 m

Net at each end

length: 43m
height: 10m

·
Think different
277 Posts
Steel Arena

K Steel Arene mám 2 poznámky. Prvá, že ju mohli radšej postaviť na lepšom mieste, napr. v všešportovov areále, kde sú na to vytvorené ideálne podmienky, miesta na parkovanie atď, stačilo by len trochu dobudovať. Tu je strašný problém s parkovaním a peniaze radšej mohli ísť do výstavby štadiónu ako parkovacieho domu. :eek:hno:

A druhá poznámka, že Steel Arena vyzerá celkom obstojne, aj keď v porovnaní s jej bratislavskou sestrou bude asi o dosť skaredšia (žial), ale dúfam, že do majstrovstiev sa nájdu ešte peniaze a aspoň sa časť obloženia vymení za nejaký krajší materiál ako sivý vlnený plech :eek:hno:

·
Moderator
14,001 Posts
K Steel Arene mám 2 poznámky. Prvá, že ju mohli radšej postaviť na lepšom mieste, napr. v všešportovov areále, kde sú na to vytvorené ideálne podmienky, miesta na parkovanie atď, stačilo by len trochu dobudovať. Tu je strašný problém s parkovaním a peniaze radšej mohli ísť do výstavby štadiónu ako parkovacieho domu. :eek:hno:

A druhá poznámka, že Steel Arena vyzerá celkom obstojne, aj keď v porovnaní s jej bratislavskou sestrou bude asi o dosť skaredšia (žial), ale dúfam, že do majstrovstiev sa nájdu ešte peniaze a aspoň sa časť obloženia vymení za nejaký krajší materiál ako sivý vlnený plech :eek:hno:
Ten plech si U.S. Steel asi odpísal z daní.:D Ale vážne, určite sa aj do tejto arény bude musieť čo to zainvestovať.

Ja osobne by som bol tiež zato, aby sa postavila aréna podobná tej bratislavskej aj v Poprade. V okolí je dostatok ubytovacích kapacít, aj infraštruktúra je na dobej úrovni - toto by bolo ideálne miesto pre viacúčelovú halu. Mohli by sa tam konať rôzne podujatia, či už športové alebo kultúrne a zároveň by pomohlo turistickému ruchu. Tiež by mohlo pritiahnuť vrcholové šampionáty v niektorých zimných športoch pod Tatry. Takisto by vo vzdialenom výhľade mohla slúžiť pre prípadné olympíjske hry. Jednoducho Poprad je veľmi perspektívna lokalita. Nemusí, či skôr nemôže, byť všetko v Bratislave.

·
Astral tourist
3,682 Posts
Neviem neviem ...

Mne sa ten novy navrh stadiona moc nepaci. Zda sa mi to prinizke. Ako potom bude vlastne ta hala vyzerat z dnuka? Musim poveat, ze kosicka Steel Arena je taka, ako ma hokejova arena vyzerat. Ale nie som odbornik, mozem sa mylit. :)

·
The Man from Earth
1,629 Posts
^^ Mne sa zda dostatocne vysoka, ved si porovnaj vedla maketu stadiona Slovana, ja by som tiez nepovedal ze sa tam zmesti hokejovy stadion a pritom je tam treningova hala :)

·
Bratislava citizen
1,350 Posts
Discussion Starter #13
Je to fajn.. Stadion sa tam zmesti, ale ta infrastruktura sa mi moc nepaci. Ani to, ze bude tak schovany.

·
Bratislava citizen
1,350 Posts
Discussion Starter #15
^^ tú halu, ktorej vizualizáciu si dal ako prvú je Samsung Aréna po rekonštrukcii.. V tej sa hrať nebude.. Maximálne len tak trénovať. Ide o ten "koláčik s polevou" vedľa nej :D

·
Astral tourist
3,682 Posts
^^ tú halu, ktorej vizualizáciu si dal ako prvú je Samsung Aréna po rekonštrukcii.. V tej sa hrať nebude.. Maximálne len tak trénovať. Ide o ten "koláčik s polevou" vedľa nej :D
Ahaaaaaa. Takze ten kolacik bude arena, a rekonstruovana SAMSUNG arena budu nejake sluzby k tomu? No paraaaaada. Tak je potom vsetko OK. I ked je mozno skoda, ze je taka pekna arena schovana niekde vo vnutri. Ja som si totiz myslel, ze to je NTC.

Ale supr.
:banana:

·
Bratislava citizen
1,350 Posts
Discussion Starter #18
Tiez sa mi to zda cudne mat velkokapacitnu arenu schovanu medzi budovami.. A potom este vynakladat dalsie prostriedky na bezpecnost, kedze auta budu parkovat zrejme niekde pod arenou.

·
Prešpurák
6,826 Posts
V každom prípade to bude zaujímavý športový areál, no ak už obnovia aj Samsung Arénu, mohol by sa celý šampionát konať tu, ale to by nás Košičania asi zabili a v Bratislave by na tie 2 týždne totálne skolabovala doprava a všetko ostatné :)

Inak tá hala nevyzerá byť taká malá, zdá sa mi dosť veľká, veď ak ju porovnáme so Samsung Arénou, čo má 8 350 miest na sedenie, a Steel aréna iba o niečo viac, 8378, a to Samsung aréna má ešte aj tréningovú halu.

1 - 20 of 5069 Posts