SkyscraperCity banner
1 - 11 of 11 Posts

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam serdecznie. Mam prośbę dot. oceny kilku inowrocławskich obiektów pod względem zarówno architektonicznym, jak i czysto estetycznym. Od kilku lat odbywa się w tym mieście konkurs na "mistera budownictwa". Spójrzcie fachowym okiem i powiedzcie - czy to jest ładne? Czy zasługuje na wyróżnienie prezydenta miasta? Być może to ja mam jakieś wypaczone poczucie estetyki, że mi się nie podoba... Przepraszam za niezbyt duże zdjęcia - tylko takimi dysponuję.

(Copyright by Ino-Online.pl)

Link do artykułu prasowego na ten temat

Na deser (również do oceny) kino...

(Zdjęcie: Lesiu12345)

...oraz nowopowstała hala sportowa.

·
Richelieu znad zapory
7,122 Posts
Polska jeszcze musi dużo przejść i się nauczyć, żeby zrozumieć co jest estetyczne, a co jest zwykłym architektonicznym g... gargamelem oczywiście ;) W dużych miastach z tym nie ma problemu - Poznań, Wrocław itp... gorzej jest z mniejszymi - chociażby wielkością taką jak Toruń, Włocławek... a schodząc na jeszcze mniejsze jest jeszcze gorzej - niestety.

·
Registered
632 Posts
Własnie przeczytałem na ino-online, i byłem w cięzkim szoku:) Czemu np nie teatr, który po przebudowie prezentuje się znakomicie (wraz z okolicą), lub Solanki Medical Spa?

Budynek na Wałowej jest... kontrowersyjny. No ale ok, niech bedzie, stare miasto, to i histeryacja (?) przejdzie (gorzej z kolorami). Szkoda jednak, że pasuje on tam jak pieść do oka, bo otaczaja go brudne kamienice i jakieś pół-wiejscie chatki... Biurowiec (lol?) na Studziennej natomiast byłby całkiem niezła modrnizacją zrujnowanego budynku, gdyby nie ta rakowata narośl z boku. Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł!!!

Co do pozostałych zdjęć które zamieściłeś: Hala nie jest zła. Nie jest to może listrzostwo świata, ale prezentuje się... godnie. Kinomax natomiast jest klockiem, owszem, ale w architekturę Rąbina wpisuje sie znakomicie:) Jakoś nigdy nie narzekałem na ten budynek (no, prócz ściany z tyłu, która od początku była niepomalowana, i została szara do dziś...)

Pozdrawiam inowrocławianina przy okazji:)

·
Hammerite Order
5,939 Posts
wloclawianin ja się nie zgodzę że w większych miastach jest dużo lepiej z architekturą, wystarczy popatrzeć na nowe stare kamieniczki w Szczecinie czy Gdańsku, zatrzęsienie gargameli. Co do podanych przykładów ta narożna kamieniczka nie wiem czemu ale mi się podoba, reszta przykładów słaba. Dwójka to jak rozumiem nowa "narośl" na starym budynku doskonały przykład jak nie łączyć starego z nowym. Kina mało co widać ale nic specjalnego. Hala z wejściem ala dworek, wygląda czysto i estetycznie ale bez rewelacji.

·
Richelieu znad zapory
7,122 Posts
Zgodzę się z tobą. Po prostu trochę uogólniłem, że w większości przeważa ta lepsza architektura. W mniejszych miastach też jest wiele świetnych przykładów architektury. Podałem przykład Włocławka i Torunia - Toruń przecież projektuje świetną salę koncertową i halę sportową, zaś Włocławek może poszczycić się świetnym projektem, który został zrealizowany - Wzorcownia czy również Halą Mistrzów, która pomimo tylu lat prezentuje się świetnie pod względem architektury.

Nawet w Warszawie znajdziemy przecież przykłady zmory architektury, które należałoby czym prędzej wyburzyć. Ale też jest inna świadomość - bardziej docenia się wartość dobrego projektu i dobrej pracowni. W mniejszych miastach raczej mówi się, że dobrze, że budują. A projekt? projekt jest jakiś drugorzędny. Na szczęście powoli się to zmienia i trzeba się z tego cieszyć :) Szkoda, że powoli...

·
Registered
14 Posts
Discussion Starter · #7 ·
panAeL said:
ale prezentuje się... godnie.
A moim zdaniem kiczowato, niczym dostojnik państwowy w podwiązkach.

panAeL said:
Kinomax natomiast jest klockiem, owszem, ale w architekturę Rąbina wpisuje sie znakomicie
No tak, po docpiepleniu naszych bloków kino rzeczywiście nie odstaje od reszty. Apropo...

To miało zniknąć.

zyclunt said:
Kina mało co widać ale nic specjalnego.
Spoko, z każdej strony wygląda tak samo. Przeskaluj sobie do dowolnej wielkości - nie stracisz nic na jakości. ;D Poraża szczególnie układ okien... Projektował to architekt, czy ktoś się bawił w SketchUp?

·
Registered
24 Posts
Widzę, że nie tylko ja po przeczytaniu tego newsa na ino-onlline rzuciłem wszystko i przybiegłem na SkyscraperCity, by się wyżalić.:)

Ech... istny koszmar. Rozumiem, że takie budynki jak ten przy Wałowej powstają i będą powstawać, ale nie rozumiem, jak ktoś przy zdrowych zmysłach może im dawać nagrody?

BTW: Słyszałem plotkę, jakoby właściciel lub architekt projektujący to "cudo" miał również maczać palce w tym niezrealizowanym, na szczęście, projekcie przebudowy rynku w Inowrocławiu:

·
unknown artist
8,055 Posts
Witam serdecznie. Mam prośbę dot. oceny kilku inowrocławskich obiektów pod względem zarówno architektonicznym, jak i czysto estetycznym.
Śmiało możesz połączyć ten wątek z tym o gargamelach.

1 - 11 of 11 Posts