Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 28 Posts

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Trochę Was pomęczę, aczkolwiek z zawężeniem grupy do Warszawiaków i Warszawianek tym razem :)

Mamy mieć niedlugo wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego. Być może po obejrzeniu muzeum dadza nam nieco czasu wolnego. W razie jakby to zaszło chcialbym sobie pooglądać trochę cywilizacji w Warszawie. Przy czym bylem w owym miescie raz i to dobre kilkanascie lat temu wiec w zasadzie jakbym nigdy nie byl.

Na razie sie dopatrzyłem na roznych Google Earthach i innych takich Źle Urodzonych, że mam w jednej linii Smyka z Rotundą i dworcami Centralnym i Ochotą przy niejakich alejach Jerozolimskich. Zastanawia mnie tylko czy jest to dystans (pomiedzy tym muzeum a tymi alejami i obiektami przy tej alei) ktory czlowiek jest w stanie przeleźć, czy to jest 2 dzielnice dalej i sie dojdzie wieczorem :p

·
Mam bez liku...
7,633 Posts

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
Discussion Starter · #3 ·
^^ ooo jakie fajne :D Dzieki :D Tak widze ze tam jeszcze jest Ściana Wschodnia w okolicy z Rotunda. Cos jeszcze sie tam czai ? Wiem ze tu sa conajmniej 3 duze watki Warszawskie ale szukanie kazdej ulicy z ktorej jest fotorelacja wrzucona przez autora na piechote po mapie i zastanawianie sie czy sie wyrobie raczej mi anstepny rok zabierze. A potem sie okaze ze tam jest remont rur i nie ma jak tam chodzic :p

·
Autostradowy Leming
11,218 Posts
Zależy, co masz ochotę pooglądać. Czy wieżowce/biurowce, czy kamienice i jakie. Czy takie typowe rzeczy jak Starówka i Nowy Świat. Jeśli masz ochotę na modernizm, to przejdź się przez Plac Zawiszy na Ochotę, tam się pokręć i popodziwiaj, skręć w Filtrową na wschód do Chałubińskiego, tam na północ do Dworca Centralnego i będziesz przy Alejach Jerozolimskich.

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Nie wiem co i w jakim zakresie mogłoby Cię zainteresować.
Jeśli tylko chciałbyś rzucić okiem na parę miejsc i wrócić pod Muzeum PW to taka marszruta:
- wspomniana Ściana Wschodnia (np w postaci ósemki jak na linku poniżej)
- obok PKiN do ul. Emilii Plater,
- wzdłuż remontowanego (prawie na ukończeniu) odcinka ul. E. Plater,
- obok Złotych tarasów, IC, WCF, R1
Np w ten sposób (prawie 7 km, a więc 1 godz dobrego marszu lub dwie spaceru ;) )

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Generalnie jak wiadomo jestem chory na modernizm :) Ale też przesladuja mnie rózne propagandówki ówczesne, od Pałaców Kultury, Tras WZ do Ścian Wschodnich, stacji WKD i innych Wislostrad. Na razie sie lekko rozczarowalem bo z mapy wyglada ze ta ikoniczna Marszałkowska Wasza jest mniejsza od Alei Jerozolimskich i Jana Pawla II :( chyba ze mape krzywo sfotografowali

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Pewnie, że Marszałkowska długa nie jest, ale jeśli już zależałoby Ci na zaliczeniu czegoś dłuższego to proponuję Wał Miedzeszyński :eek:kay:

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
Discussion Starter · #9 ·
^^ tyle ze on sie wydaje sporo na poludnie od calej reszty, jakby im cos nie wyszlo ze stawianiem centrum albo jakby wyrzucili jakiś plan socrealistyczny i sie wzieli kawał dalej za te wszystkie aleje i dworce centralne

·
Lewak gorszego sortu
7,807 Posts
leć na Nowy Świat i Krakowskie... A na początku możesz nawet zobaczyć salon Ferrari w Białym Domu Partii :D
ps. Pewnie będzie już oświetlenie świąteczne więc tym bardziej Ci polecam NŚ i KP zwieńczone placem zamkowym i WZką
o tu masz plan możesz go oczywiście urozmaicić :D

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
Discussion Starter · #11 ·
haha znalazlem sobie jeszcze przystanek Powiśle :D Ledwo widać cholerę na zdjeciu satelitarnym. Wiecej ich nie ma ? (Poza "Ochota" i "Srodmiesciem")

·
Registered cat
10,489 Posts
haha znalazlem sobie jeszcze przystanek Powiśle :D Ledwo widać cholerę na zdjeciu satelitarnym. Wiecej ich nie ma ? (Poza "Ochota" i "Srodmiesciem")
Jeszcze Stadion, ale to na azjatyckim brzegu.

·
Lewak gorszego sortu
7,807 Posts
Jeszcze Stadion, ale to na azjatyckim brzegu.
:bash::bash::bash: Kolega ma zobaczyć Warszawę od najlepszej strony, a Ty mu każesz iść na dw. Stadion!! :D

Jest więcej dworców, ale ochota i powiśle jeśli chodzi o architekturę są jedynymi godnymi uwagi. W prawdzie są jeszcze przy lini otwockiej, ale to dla tych co mają więcej czasu :)

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
Discussion Starter · #14 ·
No my tam pewnie nie bedziemy miec niewiadomo ile czasu, bo to taka jednodniówka wycieczka jest :) Na razie sobie posklejałem plan z map googlowych i mam nadzieje ze tak tam jest naprawde jak narysowali, a nie że sie okaże, że te ulice ida wcale nie w ta strone. Mam nadzieje ze sie nie zgubie :(

·
Registered
32,129 Posts
^^ niekoniecznie, kiedyś prowadziłem parę osób z dworca centralnego na pl.Zamkowy i wybrałem trasę DC-rotunda-Chmielna-Szpitalna-NBP-Czackiego-ASP-Krakowskie Przedmieście i jedna z osób koło Kamienicy Wedla zapytała czy od razu nie mogliśmy iść obok PKiN, skoro dopiero do niego doszliśmy, a wcześniej mijaliśmy z boku ;) Problem w tym, że chodziło jej o Prudential, mimo że z tego miejsca widać też PKiN.

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,128 Posts
:bash::bash::bash: Kolega ma zobaczyć Warszawę od najlepszej strony, a Ty mu każesz iść na dw. Stadion!! :D

Jest więcej dworców, ale ochota i powiśle jeśli chodzi o architekturę są jedynymi godnymi uwagi. W prawdzie są jeszcze przy lini otwockiej, ale to dla tych co mają więcej czasu :)
Dla osoby która jest dachofilem jakim jest Talanar żaden dworzec Średnicowy (oprócz Śródmieścia) nie powinien być pominięty. Jeśli chcemy faworyzować któryś, to ja bym postawił Stadion na równi z Powiślem. Ochotę bym umieścił dalej. Ochota ma najciekawszy pawilon, ale tylko jeden. Powiśle oprócz górnego pawilonu ma dolny i zadaszenie peronów. Stadion oprócz skorupy, ma ciekawy dach wewnątrz hali a także ciekawą (krzyżową) konstrukcję dachu w tunelu.

Dla Talanara najlepszą wycieczką było by kupienie biletu dobowego i obejrzenie stacji Średnicowych.

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Oj ale Wy mnie straszycie. Nie dość że dworców jest wiecej niz bylo to jeszcze maja 2 poziomy i trzeba jeździć zeby je obejrzec. Ja myslalem ze tak skromnie piechotką sie da obejść nikomu nie wadząc.

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,128 Posts
Niestety, ale Ty powinieneś zobaczyć 11 obiektów (2 na Wschodnim, 3 na Stadion, 3 na Powiśle, Centralny, Śródmieście WKD i Ochota). Najciekawsze dachy w Warszawie i tak naprawdę najłatwiejsze w oglądaniu.

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
Discussion Starter · #20 ·
No masz ;( zachcialo mi sie łażenia po Wardżawie.
A swoja droga, to tam koło końcówki Placu Defilad jest jakas kładka nad Złota czy co ? Bo dziwnie to jakos wyglada na satelitarnym widoku w googlu

1 - 20 of 28 Posts