SkyscraperCity banner

601 - 620 of 651 Posts

·
Prešpurák
6,826 Posts
V pohode, ale prečo si zrušil ten plynový sporák?

·
Registered
3,852 Posts
Rodičia chceli indukčnú varnú dosku kvôli energetickej úspore, aj z praktických dôvodov ako čistenie (a pri porovnaní so sklokeramickou mala indukčná navrch) a rúru už umiestniť vyššie, aby sa k nej nemuseli skláňať.

·
Registered
7,167 Posts
prezradil by si kuchynske studio? vyzera to dobre, velmi podobnu materialovu kombinaciu mam aj ja v plane. dufam, ze o take dva mesiace sem tiez nahodim par fotiek. :cheers:

·
Registered
3,852 Posts
Kuchyne Damon. Materiálovo je to veľmi dobre spravené, ale výroba sa pretiahla o mesiac (+mesiac štandardná čakacia lehota) a montovali to na trikrát. Dali ale nakoniec zľavu.

·
Moderator
8,828 Posts
Áno, bolo súčasťou. Je zapustené a bolo namontované už pri dodaní.
Naozaj zapustene do skriniek? Lebo z fotky posobi, akoby vytrcalo. A navyse ma prekvapuje, ze to neurobili ako ledkovu retaz v celej dlzke aj poza digestor, Ikeacke kuchyne to tak maju.

·
Registered
2,833 Posts
Pri kuchynach na mieru sa to priamo zafrezuje do stredu spodnej dosky skriniek a v tom sa skryje ten LED pas a kedze kazda skrinka je samostatna, tak sa to neda spravit v jednom kuse. Jedine, ze by sa pod skrinka pridala jedna cela doska navyse v ktorej by bol ten zafrez a jeden LED pas.
Digestor ma vacsinou vlastne svetlo.

·
Moderator
8,828 Posts
Pri kuchynach na mieru sa to priamo zafrezuje do stredu spodnej dosky skriniek a v tom sa skryje ten LED pas a kedze kazda skrinka je samostatna, tak sa to neda spravit v jednom kuse. Jedine, ze by sa pod skrinka pridala jedna cela doska navyse v ktorej by bol ten zafrez a jeden LED pas.
Digestor ma vacsinou vlastne svetlo.
Digestor sice ma vacsinou vlastne svetlo, ale pokial nie je aktivny, pripadne je jeho osvetlenie vypnute, tak jeho vynechanie v ledkovom pase posobi dost rusivo. Prave preto som dost casto odporucal aj kuchyne, ktore maju osvetlenie urobene dozadu a ledkovu retaz pozdlz celej linky, aj poza digestor, s moznostou spinania tohto obvodu cez riadny prepinac pri vstupe do miestnosti, v zavislosti od polohy kuchynskej linky v ramci samotnej kuchyne.

·
Registered
3,852 Posts
Naozaj zapustene do skriniek? Lebo z fotky posobi, akoby vytrcalo. A navyse ma prekvapuje, ze to neurobili ako ledkovu retaz v celej dlzke aj poza digestor, Ikeacke kuchyne to tak maju.
Áno, trochu to vytŕča, ale ako píše motooo, zvyšok je zafrézovaný. Tým, že je LED pás prerušený na viacerých miestach podľa jednotlivých segmentov skriniek, tak to v prípade digestoru nepôsobí až tak rušivo. Skôr som rád, že má podobnú farebnosť svetla, lebo na to sa popravde nemyslelo, respektíve možno v Damone áno.

Mne sa páči, že to svetlo v podstate vôbec nevidno a ak by bolo až vzadu, podľa mňa to až moc osvetlovalo dekor zásteny. Je síce pekne spravená, ale takéto riešenie by som dal skôr k jednofarebnej ploche, ak by tam napr. bolo mliečne sklo.

·
Chrumky lover
950 Posts
Viete prosim poradit predajnu v BA, kde predavaju pekne lampy, stolicky a koberce. Nemusi byt vsetko v jednej, ale hlavne, nech je to dizajnove (koberec by som chcel taky farebny na osviezenie, maju celkom pekne na bonami, ale cez to nechcem kupovat).

·
AA
3,605 Posts
Viete prosim poradit predajnu v BA, kde predavaju pekne lampy, stolicky a koberce. Nemusi byt vsetko v jednej, ale hlavne, nech je to dizajnove (koberec by som chcel taky farebny na osviezenie, maju celkom pekne na bonami, ale cez to nechcem kupovat).
skus rendllightstudio.cz . a potom v Borii je celkom zaujimavy obchod so svietidlami. tiez na Karpatskej je dizajnovy obchod.
kde najdes vsetko naraz, je boconcept v Apollo.

·
Registered
673 Posts
Ahojte, uvítam konštruktívnu kritiku k tomuto pôdorysu rodinného domu. Vďaka.

Natočenie pôdorysu je podľa svetových strán.

·
Altstadter
1,173 Posts
quotujem zo Skypark threadu
Uvažoval som nad tým ešte a fakt nerozumiem, prečo sú tie tuzemské dispozície také prvoplánové a uniformné. Nechcem mudrovať – viem, že minimálne väčšine z vás je to zrejmé – no nedá mi aspoň nepoukázať na pár rozdielov oproti jednému z mojich obľúbených projektov: 432 Park Avenue.

Byt 40C v 432 Park Avenue, orientovaný na tri svetové strany, rozloha 332 m2, 3 spálne, 3 kúpeľne, verzus byt 1.PH.29.1 v Sky Parku, orientovaný na tri svetové strany, rozloha 299 m2, 5 spální, 3 kúpeľne.

Ceny sú irelevantné, pretože Manhattan, samozrejme, nie je Bratislava – ide čisto len o dispozíciu, ktorá sa dá rovnaká urobiť aj tu, plus riešenie zasklenia fasády (pre zaujímavosť je to asi 17 miliónov USD).

40C má vstup priamo z dvoch výťahov do veľkej predsiene a servisnej chodby, cez ktorú môže personál (napríklad cateringová služba, keď domáci organizuje večeru pre hostí) prechádzať priamo do kuchyne a odtiaľ servírovať na stôl v jedálni spojenej s obývačkou. Kuchyňa je veľká a oddelená, takže pach nejde do zvyšku bytu a poskytuje dosť priestoru na oddelené uskladnenie jedla. Obývačka sa dá bez problémov prekonfigurovať podľa toho, či obyvatelia preferujú výhľad na televíziu alebo skôr von oknami na dve svetové strany (v tomto prípade na Central Park). Byt je jasne rozdelený na dennú a nočnú časť, pričom spojovacích chodieb, ktoré len plytvajú priestorom, je minimum.

Hlavná spálňa je chodbou so skriňami na šaty spojená s dvomi kúpeľňami, pričom vaňa je len v jednej z nich a nezaberá zbytočne priestor. Toalety sú priamo v kúpeľniach, keďže každý má vlastnú, plus je tam samostatná toaleta pri vstupe pre hostí. Obe kúpeľne majú obrovské okná. Ďalšie spálňa, pre deti, má vlastnú kúpeľnu s vaňou (vhodná na kúpanie tých detí) a menší šatník. Tretia spálňa je vlastne pracovňa (alebo priestor pre nocľah, keď sa žena urazí) s vhodnou dispozíciou chrbtom k oknu, čelom k dverám.

Celé je to usporiadané jasne, logicky, prehľadne.

Oproti tomu 1.PH.29.1 má namiesto predsiene len chodbu, kde sa nezmestí ani nábytok, práčovňu hneď vedľa obývačky, technickú miestnosť a WC zjavne tam, kde ostalo miesto. Okolo toho je vo veľkom priestore hodená obývačka spojená s jedálňou a kuchyňou. V inak nevyužiteľnom rohu je pro forma „čitáreň“. Kuchyňa je pomerne malá (určite, ak v nej treba variť pre 10 ľudí, podľa veľkosti jedálenského stola), odsávač pár bude v priestore nad ostrovčekom (to znamená vizuálne narušenie priestoru a podhľad). Pach sa napriek odsávaniu istotne dostane až do obývačky.

Najviac mi ale asi vadí ten zbytok: mikroskopické izby nasekané jedna na druhej akoby len preto, aby mohli povedať, že predávajú šesťizbák. Rozdelenie na dennú a nočnú časť prakticky neexistuje. Namiesto dvoch plnohodnotných en suite kúpeľní je tam jedna spoločná s dvomi umývadlami vedľa seba a oddelenou mikrotoaletou, v ktorej sa človek ledva vyhne dverám. Sprchový kút je malý, nie je tam žiadne okno. Šatník oproti tomu veľký, ale plytvajúci miestom a na jednej stene 60 cm skriňa nemôže byť po celej dĺžke kvôli úplne zbytočnému vstupu na lodžiu (to akože na rýchlu cigu pred spaním?). Pri okne hlavnej spálne je zabitý priestor, do ktorého bachli dve kresielka ako v hoteli, aby sa nepovedalo…

Na druhej strane bytu sú dve mikroizby, ktoré je škoda komentovať – opäť zbytočná lodžia a do jednej z nich dokonca zasahuje šachta. Spálňa pre hostí je aj s tým samostatným vchodom vyslovene hotelová izba s kúpeľňou, kde budú dominantou rohové lišty. V chodbe ďalšie mikroskopické WC s mikroskopickým umývadlom, pretože tieto WC kutice sú zjavne fetišom autora-architekta.

K tomu ešte problém celého projektu a síce úplne zbytočne otváravé okná a široký parapet zvonka namiesto zvnútra, takže sa naň nedá ani sadnúť. Neviem, ako veľmi na tej terase bude fučať, ale zdá sa, že veľmi, takže aj to považujem za zbytočnosť.

Musím dokonca konštatovať, že aj ten ležiak u Pata a Mata, ktorý sa tu nedávno objavil, má napriek náročnejšiemu (a podľa mňa úplne blbému) trojuholníkovému pôdorysu budovy oveľa lepšie vnútorné členenie.

Rozumiem, že je to holobyt a v prípade záujmu sa to iste dá pomeniť (aj keď neviem, neviem, lebo „glorifikovaný ventilátor“), preto mi ide skôr o všeobecný prístup k návhu projektových bytov na Slovensku. Raz za čas sa vyskytne niečo zaujímavé, ako napríklad jeden projekt v Petržalke, kde boli všetky vnútorné dispozície údajne riešené spolu s klientom, ale ten zbytok je buď klasika na jedno kopyto, alebo taký paškvil, že aj laik sa chytá za hlavu. Z môjho pohľadu tu nie je žiadna snaha o zaujímavé a funkčné dispozície vybočujúce z radu a to zjavne ani pri bytoch, ktorých cena ide cez milión, ba dokonca ani vtedy, keď im to tak nakreslia v zahraničí (na prvom návrhu ZHA boli zjavne loftové byty). Toto je podľa mňa veľká škoda, lebo nie vždy sa dá tými priečkami hýbať a už vôbec nie pri obmedzenom rozpočte.

Sorry za výlev…

·
Nitra 826 - 2015
1,648 Posts
To sú krásne byty. Môžeme snívať v Nitre. Nové projekty, ktoré sú vo výstavbe, alebo v príprave, majú (tuším je to tak podľa zákona teraz) málo štvorcov a klasifikácia je pomýlená. Čiže čo má 3 izby je trojizbový byt - doteraz to bol 2-izbový byt :) Takže tu máme napríklad 3-izbové byty so 64m2 za nehorázne peniaze.

Uvidíme čo prinesie Orbis a Tabáň, ale som znechutený.

Potrebujem 4 až 5 izbový byt s terasou... ťažké sci-fi.

·
VIP Member
2,558 Posts
Pekné. Detská izba a detská spálňa. Byt má asi dosť cez 100m2. :cheers:

601 - 620 of 651 Posts