SkyscraperCity banner

641 - 650 of 650 Posts

·
dialnice.info ::..
15,423 Posts
v RD. ale tych 20,5 ozaj je v pohode. ja zase nezvladam "panelakova" kulturu, ze chodit v sortkach a na boso je nieco normal. u nas su proste teplaky a papuce normal. a manzelka ma bezne aj mikinu. inak ona je ta co to tlaci u nas nizsie. mali sme aj obdobia, ked sme mali este plynovy kotol, ze v noci to bolo len na 18,5 stupna :)

pri 35 stupnoch samozrejme 24 stupnov vnutri je blbost. snazim sa dodrziavat cca 6-7 stupnov rozdiel oproti vonkajsku s tym, ze ked su ozaj horka, tak 25-26 stupnov.

·
Registered
2,240 Posts
6-7 v zime nahor, v lete nadol? :D Ale bol som sa tiež pozrieť na teplomer, lebo máme nové okná a u nás kým nie sú mrazy tak nekúrime (čo platilo aj pri starých) a je tu 19,1 stupňa, tepláky a tričko pohoda. Ale bežne teda tých 21 stupňov vnútri udržiavame.

·
Prešpurák
6,826 Posts
Tak je pravda, že v rodinnom dome môže byť problém vykúriť to na normálnu teplotu, lebo v bytovke, a nemusí to byť len panelák, je to úplne bez problémov, stačí trochu podkúriť a je to. Ja si neviem predstaviť chodiť doma v dlhých nohaviciach alebo teplákoch, dokonca s mikinou alebo si dať papuče. Samozrejme, v rodinnom dome to beriem ako normálnu vec.

·
15,423 Posts
vykrenie RD nie je problem. a to ani stareho nezatepleneho, tym duplom plynovym kotlom :) ale naco ? a presne ako si povedal, v RD je to normana vec. papuce su samozrejmost. teplaky tiez. nie su to bahamy :)

·
Registered
23 Posts
Nemáte prosím niekto k dispozícii e-knihu Príručka interiérového dizajnu (Frida Ramstedt) alebo nejakú inú knihu, poižiteľnú pri plánovaní interiéru? Ďakujem

·
Prešpurák
6,826 Posts
vykrenie RD nie je problem. a to ani stareho nezatepleneho, tym duplom plynovym kotlom :) ale naco ? a presne ako si povedal, v RD je to normana vec. papuce su samozrejmost. teplaky tiez. nie su to bahamy :)
V tom rodinnom dome je aj to teplo iné ako v bytovke. Napríklad ak máš v dome nejakú pec alebo kachle, tak to robí sálavé teplo, pričom v byte skôr vykúriš radiátormi celý byt aj steny a v dome skôr len ten vzduch, tak človek to inak vníma a celkovo mám pocit že v dome ti na tepelnú pohodu stačí nižšia teplota ako v byte. Môj názor, môžem sa mýliť.

·
15,423 Posts
Aquilla, inak kde bývaš, keď máš rodinný dom, ak to nie je tajné? Možno si to už hovoril, len som to asi prehliadol. Čisto zo zvedavosti sa pýtam.
vo viedni :) ale inak v ruzinove, preco ? a hej z mijich postov to tak nejako vyplynulo :)

·
Prešpurák
6,826 Posts
A ten rodinny dom mas vo Viedni alebo v Ruzinove? Rozmyslam kde su v Ruzinove nejake rodinne domy.

·
Prešpurák
6,826 Posts
Podunajske su uz mimo Ruzinova, ale este Nivy mozu byt

641 - 650 of 650 Posts