SkyscraperCity banner
1 - 20 of 21 Posts

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Cześć, miałem okazję w ostatni weekend trochę pojeździć po wyspie. Czasu było mało, starałem się ogarnąć jak najwięcej.

Zapraszam...

niebawem więcej...
pozdrowienia

·
Fook eet!
3,920 Posts
No to kolejna różnica między Cork i Dublinem - w Cork zimna jest po prawej :)

Urocze są te okrągłe wieżyczki, a jest ich tu mnóstwo...

Trzeba było uderzyć na północ - Galway jest o wiele ładniejsze od Limerick, a widoki po drodze przecudne - na przykład Burren i Galway Bay. No i inne atrakcje - Poulnabrone, Stone Fort, Bunratty Castle itp.

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
Discussion Starter · #8 · (Edited)
Dublin

Dublińska fotorelacja nie poszła mi najlepiej, więcej filmowałem niż fociłem. Poza tym nie mogłem się skupić, duży ruch, puby, guiness... W najlepszych miejscach jakoś zabrakło czasu na robienie zdjęć. Muszę się wybrać ponownie żeby to nadrobić. Postaram się w najbliższym czasie udostępnić coś więcej na youtube.

Zapraszam.

Jeszcze zostały fotki z gór pod Dublinem, fajne okolice, może zrobię jeszcze mniej obszerną fotorelacje.
No i zostało mnustwo materiału video, jak coś zmontuję to też dam. To wszystko jednak wymaga czasu którego ostanio nie mam w ogóle :(

Pozdrowienia

·
Registered
3,149 Posts
Baaaardzo ciekawe!! Super ujęcia, bardzo dobrej jakości i super pomysł z tymi podpisami bezpośrednio na zdjęciach!
Co do fot, to plaża w Dublinie wygląda okropnie. Jakaś taka brudna i mało zachęcająca, do tego jeszcze te kominy.... Sam Dublin jakoś rewelacyjnie nie wygląda, jak jakieś miasteczko małe a nie stolica kraju. Natomiast zdjęcia tych klifów wymiatają po prostu!!

·
Registered
118 Posts
Sam Dublin jakoś rewelacyjnie nie wygląda, jak jakieś miasteczko małe a nie stolica kraju.
Sporo Irlandczykow ( przynajmniej u mnie w pracy ) tez tak uwaza i najchetniej wyniesliby sie z tego miasta.
Ciekawostka: jestem kierowca Dublin Bus i wiekszosc tubylcow chcac jechac do centrum miasta prosi o bilet do town, nie do city, city center itp.

·
Fook eet!
3,920 Posts
Wow, piękny jest Dublin.
Jest sporo naprawdę ładnych miejsc, ale miasta raczej do pięknych bym nie zaliczył. Zdjęcia subsa są (jak zwykle?) ładniejsze od rzeczywistości :)

Jedną z rzeczy, które mi się w Dublinie bardzo podobają (w Cork zresztą też) to rzeka i jej otoczenie. Dlaczego w Poznaniu czegoś takiego nie ma? :bash:

Ciekawostka: jestem kierowca Dublin Bus
Podziwiam. Kierowcy autobusów mają tu naprawdę ciężkie życie.

i wiekszosc tubylcow chcac jechac do centrum miasta prosi o bilet do town, nie do city, city center itp.
O, a myślałem, że tylko w Cork 'We don't even have a city. We have a town. A great fucking town.' :)

]Sam Dublin jakoś rewelacyjnie nie wygląda, jak jakieś miasteczko małe a nie stolica kraju.
Ano. Przez parę setek lat była tu nędza i to wciąż jeszcze widać. Choć nowsze budynki i dzielnice dają radę.

Natomiast zdjęcia tych klifów wymiatają po prostu!!
True, true. Przypomnę swój wątek o West Coast - subs trafił na ładniejszą pogodę :)
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=269811

·
Register User
1,688 Posts
bardzo fajna fotorelacja . Irlandia przyrodnicza jest o wiele piekniejsza jak urbanistyczna. Choć nowa architektura mi sie bardzo podoba.

·
No more half measures
4,588 Posts
Irlandia jest tym piękniejsza im dalej od Dublina. Wybrzeża są jedyne takie w Europie. Jak znajde czas to wrzuce swoje fotki z zeszłego roku

·
Registered
3,149 Posts
Irlandia jest tym piękniejsza im dalej od Dublina. Wybrzeża są jedyne takie w Europie. Jak znajde czas to wrzuce swoje fotki z zeszłego roku
Pewien jesteś? Byłeś kiedyś w Lulworth cove koło Bournemouth w GB?? Mam kilka zdjęć z tamtego roku, jak byś chciał to mogę wrzucić. Wg. mnie tam klify wyglądają nawet lepiej niż w Irlandii ;)

·
Registered
118 Posts
Mnie urzeka w Irlandii mala architektura. Po latach biedy i beznadzieji i budowania osiedli domow typu duplex np. na Finglas, czyli rzedy takich samych domow a raczej betonowych kurnikow, nastapil zupelny odwrot. Piekne trawniki, skalniaki, grzadki, ogrodki, chodniki, murki, slupki, latarnie, kosze, nawet cale skrzyzowania na nowych dzielnicach to dla mnie mistrzostwo swiata ( ostatnio bylem w Adamstown i Ashtown Station, tak powinno sie budowac osiedla w Polsce, no moze tylko drogi powinny byc szersze bo oni zawsze robia za wasko i autobusem ciezko sie wyrobic ). Wszystko dopieszczone w najmniejszym szczegole, zadbane, regularnie koszone i dosadzane. Zawsze wracajac do Polski i patrzac na nasza zielen dopada mnie depresja, mimo ze w Szczecinie zieleni nie brakuje.

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
Discussion Starter · #18 · (Edited)
Video

Jak już pisałem wcześniej, nagrałem trochę Dublińskiego tłoku (sobota godz 14.oo)

Jakość słaba kręciłem starym kompaktem.

\/ wizyta w pubie

1 - 20 of 21 Posts