SkyscraperCity Forum banner

ISPARTA | Kentsel Dönüşüm | General Restoration for Isparta

3250 Views 0 Replies 1 Participant Last post by  Şölen
Old town streets restoration:

http://www.youtube.com/watch?v=mmJ0hccn_2s

Böcüzade Healthy Life Park

"Mülkiyeti belediyemize ait olan Piri Mehmet mahallesi Kayı yolu mevkiinde 28/1 pafta, 702 ada, 747 parselde (otogar üstü) bulunan 21781 m2 lik alanda yapımı devam eden BÖCÜZADE parkı içerisinde yürüyüş yolları gezinti yolları, oturma grupları (pergole ve banklar) bitkisel düzenlemeler, açık hava düğün alanı ve bu alana bağlı WC, gelin-damat bekleme odası-genel depo ve kafeterya, havuzlar Restoran ve 2002 yılında yapılmış olan iki katlı olarak bir bina bulunmaktadır."

A new park, 630.000 new tree and a rose statue. Isparta is known as "City of Roses" in Turkey and its main sectors -rose oil, rosewater- are based on rose, it produces both two in very important percentages in the world rose sector.

Kulepark in Hızırbey NeighborhoodGökkubbe Project: Exhibition space, conference room and people's bazaarMuseum of Carpet and Rug

"Daha sonra yapılan mimari proje çalışması sonucunda , geçmiş ile geleceği bir arada , ustalıkla teknolojiyi yan yana yansıtan proje , sayın Yüksek Mimar Yusuf Ziya GÜNAYDIN’ın direktif ve katkıları ile ortaya çıkmıştır .

Proje ana hatları ile yaklaşık 2500 m2 ‘lik Sergi Salonu , 400 m2 ‘lik Restoran bölümü ve 200 m2 ‘lik İdari bölümler olmak üzere toplam 3100 m2 ‘den meydana gelmektedir . Projede görüleceği üzere 3 adet 8,5 x 8,5 Isparta Gülü ve Gül Dalları ile proje ayrı bir anlam kazanmıştır . Bu gül heykeli Türkiye’nin şu ana kadar yapılmış en büyük Gül Heykelidir .

Projenin tamamlanması ile Isparta ile özdeşleşmiş Halı , Kilim ve Gül’ün yaşatılacağı 70.65 mt sergi kulesi yüksekliği ile , Isparta şehrine yapı tarzı ile atılmış farklı bir kimlik ve imza olacaktır . Projede bu güne kadar yapılmış Halı , Kilim motifleri gösterime sunulacaktır."
*
And I've read news about an echological village and strict restoration around Lake Eğirdir but I couldn't find much information. It sounds weird.

It'll focus on there, I guess:*
I have never been to southern Turkey but the lake seems rich. Isparta city has a very good potential, if they can use it well the city won't be under the shadow of its southern neighbor, Antalya.

General views of Eğirdir lake: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=105646&start=0
See less See more
12
1 - 1 of 1 Posts
1 - 1 of 1 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top