SkyscraperCity banner

1 - 20 of 229 Posts

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Ovako ljudi,
evo ja odlučio otvoriti ovaj thread kako bi mi Istrani mogli još bolje popratiti događaje koji se zbivaju u unutrašnjosti naše županije.

Nadam se da podržavate tu moju odluku i da ćete se pridružiti s fotografijama koje ne moraju biti isključivo construction tipa.

Nadam se da će vas ovaj thread potaknuti da još bolje predstavimo našu županiju ostatku Hrvatske.

Sve što ima veze s unutrašnjosti Istre trpajte ovdje!:eek:kay:

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Da ne kažete da otvaram threadove, a da ne stavljan slike.

Eto par sličica mojeg "drugog doma": Kanfanar

crkva:

placa:

park na placi:

igralište iza škole:

jedan od nekoliko željezničkih prijelaza u Kanfanaru:

pogled na Limsku dragu:

i za kraj malo constructiona, jedna zgradica čija je gradnja stala, ne znam zašto:

Eto ga...:cheers:

·
Organ nereda
6,779 Posts
Pametan potez, Rovinjac! :cheers:

Mislim da niti Pazin do sada nije imao svoju construction dretvu na forumu, a u središnjem (kontinentalnom) dijelu Istre događanja i novosti zasigurno ne manjka.

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #6
Dana gospodnjeg 20. lipnja 2010. :angel1:
Krenuo u ugodnom društvu prema Gračišću u kojem se trebala održati lokalna feštica svetog Vida (zaštitnika mjesta). Međutim radi oblačnog (nestabilnog) vremena feštica je otkazana. Obišli smo mjesto, popili dobru kaplju, pojeli pršuta i sira kod strikana, te, kako se u Gračišću nije ništa događalo, odlučili napraviti jedan đir po središnjoj Istri. :eat:
Kiša je na kraju pala tek navečer oko 21h. A feštica je premještena na utorak, ako se ne varam..

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
Gračišće

Pa krenimo redom:

škola:

ulaz u stari grad:

cesta prema Pićnu, točnije Pazin-Pićan:

plan mjesta:

sve je bilo spremno za feštu, ali vrijeme je sjebalo stvar:

s istočne strane pogled puca na Pićan, Podpićan, Rochwool:colgate: :eek:hno:, Cres...

evo jedne kale (jako uske uličice)

mjesto je puno crkvica:

glavna crkva svetog Vida:

spomenik palim borcima 2. svj. rat:

ulaz s druge strane:

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #8
Šteta što ima dosta oronulih lijepih zgrada. Ali ljudi se pomalo vraćaju, kao moj stric, koji je odlučio stare dane provesti u svojoj rodnoj kući...

Jedan doprinos vraćanju ljudi su i fešte koje se u Gračišću odvijaju.

I imam dvije zamjerke:
- uličice nisu popločane kamenom, onako kako je to običaj u nešim primorskim gradićima, nego je šljunak :eek:hno:

-autima je dozvoljen ulazak u samu jezgru i ima ih posvuda parkiranih :down:

·
Organ nereda
6,779 Posts
Odlična reportaža! :cheers:

Mene također fascinira ta unutrašnjost Istre. Obala mi je nekako isuviše komercijalizirana i ne osjeti se onaj domaći duh i ambijent kao u mjestima u unutrašnjosti Istre.

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #13
Hvala svima na komplimentima...

Odlična reportaža! :cheers:

Mene također fascinira ta unutrašnjost Istre. Obala mi je nekako isuviše komercijalizirana i ne osjeti se onaj domaći duh i ambijent kao u mjestima u unutrašnjosti Istre.
Da imaš pravo. Za sada je još tako, ali pomalo se i ta unutrašnjost komercijalizira, a to u najvećoj mjeri treba zahvaliti našem pametnom županu i vladajućoj lokalnoj garnituri koji u svakom kutku Istre žele vidjeti golf terene i luksuzne vile.

Otišao ti u najveću istarsku zabit, čak i tamo ćeš vidjeti strane registracije koji njuškaju okolo. Iskreno rečeno, to mi ide na k.... :bleep:

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #16
U Kotlima radi jedan restoran i još je jedna kuća gdje jedna gospođa i njen suprug prodaju domaće rakije (medovaču, travarice, višnjevac...). Razgovarao sam s njima, ali ih nisam pitao da li žive u selu.
Inaće O.K. za pogledat.

P.S.
Na flickr-u su nešto mijenjali te sam jedva našao link da mogu baciti slike na sc. :wallbash:

Živo sranje prije je bilo 100× jednostavnije! :bash:

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #17
Nakon Kotli smo išli dalje prema selu Mlini u kojem se nalaze također mlinovi. Selo se nalazi na samoj granici Hrvatske i Slovenije. Stvarno vam treba navigacija da dođete do tih mjesta. A ako me pamćenje dobro služi Mlina niti nema u navigaciji (bar mojoj, a imam novu kartu).

Na putu nam se našao Buzet.

Eto još par loših slika Buzeta, a Mline i Gologorički dol sljedeći put...:wave:

Novi autobusni kolodvor.

Škola i dvorana.

Tennis centar.

Par okinutih sa ceste.

·
glavoč
7,712 Posts
Bravo za thread! :eek:kay: Oćemo onda ovo i ovdje:

JEDNOGLASNO ZA PROJEKT

Širi se buzetska pivovara

Jednoglasno su buzetski vijećnici izglasali odluku o prodaji nekretnina u zoni gospodarske namjene Mala Huba 2. Početna cijena za 47.975 četvornih metara površine je 2,57 milijuna kuna, a za zemljište koje će se idućeg tjedna naći na javnom natječaju zainteresirana je Istarska pivovara koja tamo planira izgradnju tehnološki najmodernije pivovare vrijedne 30 milijuna eura.

Na prodaju je bruto površina, uključujući zaštitne koridore vodotoka, javnu infrastrukturu, poljoprivredno zemljište. Dok se ne usvoji urbanistički plan uređenja, nije poznato kojom će kvadraturom u konačnici budući investitor raspolagati.

Odbor za gospodarstvo i razvoj pri Gradskom vijeću, prenio je njegov predsjednik, IDS-ov vijećnik Damir Sirotić, jednoglasno je podržao odluku o prodaji i provedbi natječaja uz želju da se u gospodarskoj zoni realizira objekt koji će biti od koristi ne samo za Buzet već i širu zajednicu.

Naime, projekt izgradnje nove pivovare u gradu s tri desetljeća dugom pivarskom tradicijom predviđa kompletnu proizvodnju i distribuciju Bavaria i Favorit piva za središnju i istočnu Europu.

Bitna točka natječaja, obveza je ponuditelja ponuditi izjavu o garanciji za dobro izvršenje posla, na iznos od pet milijuna kuna, da bi se Grad, ukoliko ne dođe do realizacije projekta, mogao naplatiti, jer cijena zemljišta manja je od tržišne. Odluka o prodaji nekretnina kao i sva natječajna dokumentacija dostavit će se Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva, Središnjem državnom uredu za upravljanje državnom imovinom te državnom odvjetništvu. (G. ČALIĆ ŠVERKO)
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/231428

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #19
Mlini

Evo kao što rekoh nastavak...
Prolazimo Buzet te malo prije graničnog prijelaza skrećemo lijevo i eto nas u Mlinima, uz same padine Ćićarije. Prekrasno selo, nažalost ta 2 mlina su zapuštena...

Pogled prema graničnom prijelazu.

1 - 20 of 229 Posts