SkyscraperCity banner
1 - 20 of 30 Posts

·
Registered
2,846 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Малко снимки от кратка екскурзия, която направих до Рим в края на април.
Снимките са хоствани от профилът ми в panoramiо. Правени са с обикновен фотоапарат - тип сапунерка и с телефон. Това е причината да не блестят с някакви качества. Заради хостването качеството съвсем се е занижило.
За тези два дни обиколих поне 90% от всички големи забалежителности - Колизеума, Форума, Виториано, Трастевере, Еврейско гето, пазар Кампо ди Фиори, пяца Навона, Пантеона, Фонтана ди Треви, пяца Спаня, пяца Пополо, пл. Св. Петър.... и видях папата.

Направих около 1200 снимки и паметта ми свърши.

Качвам снимки не толкова от големите забележителности, а от сградите около тях.

Пожелавам на всеки да посети Рим - не е скъпо, близо е, градът е компактен и за 2-3 дни се обикаля.

·
Registered
253 Posts
Супер снимки и супер град!:cheers:Успял си да хванеш атмосферата на града.Ще се радвам и аз да го посетя скоро тоя пусти Рим.

·
Registered
8,403 Posts
Много хубави снимки, мерси! Градът е супер, само не ми е ясно защо има толкова неподдържани фасади, поне така изглеждат доста от тях. Друго интересно е, че няма много балкони по сградите, което е меко казано странно за град, в който всички знаят какви са температурите. :)

·
CSKAr4e
5,698 Posts
^^ Старите сгради в Италия са така. Във Флоренция и Венеция като ходих сградите също нямаха балкони.

Иначе прекрасни снимки, D.Iv! От много хора съм чувал, че Рим не е нещо кой знае какво. Твоето мнение какво е?

·
Registered
2,846 Posts
Discussion Starter · #18 ·
^^ Старите сгради в Италия са така. Във Флоренция и Венеция като ходих сградите също нямаха балкони.

Иначе прекрасни снимки, D.Iv! От много хора съм чувал, че Рим не е нещо кой знае какво. Твоето мнение какво е?
Това, че Рим не е кой знае какво бих го приел за убида :D
Бил съм в Ню Йорк, Бостън и Лондон освен Рим и мога да кажа,че за мен този град ще остане като най-красивото място, което може да съществува. Историческият център на града, където са всички забележителности е малко по-голям от този на София. Вървиш по улиците и на всяка крачка има какво да се види - римски антични сгради, дворци от Ренесанса, барокови катедрали, фонтани, статуи.
В града мирише страхотно на храна от многото невероятно добре запазени малки ресторанти и пекарни. На всяка крачка има история и духът на града, който се носи няма равен.

Един колега беше в Рим и Париж тази година и каза, че Рим е по интересен град. Въпрос на лично мнение.

А иначе екскурзия като моята не е много скъпа. Резервирах си билет още от февруари (170 лв двупосочен). Две вечери в хостел, точно до главната гара Термини ми стуваха около 100 лв. Общо самолет, хостел, храна, транспорт из града ми струва точно 500 лв, а ако не бях се хранил в ресторанчета можеше и по-евтино.

Препоръчвам Рим на всеки. Сега е сезон и вероятно хотелите и самолетите ще са по-скъпи, пък и ще е много горещо.

А относно фасадите - именно, че не са прясно боядисани, а леко износени - това придава дух на цялото това място. Пък и все пак повечето сгради са на около 400 години и нагоре.

Ако имам достатъчно доходи - бих посещавал този град всяка година, поне по веднъж.

·
Registered
1,680 Posts
Рим е града! Няма скучна прецизност и педантичност. Това е град на невероятна красота и хаос. Изключително съм се кефил да виждам полицаи в униформи и добре поддържани бради, или пък костюмирани господа яхнали скутери из града. Атмосферата в града е невероятна и коренно различна от Милано примерно. Задължитен за посещение!

·
Registered
2,996 Posts
Ако Рим не е "кой знае какво", няма друг град в света, който би могъл да бъде. Според мен градът е в топ 5 на местата, които човек през живота си трябва да види в Европа, наред с Петербург, Париж, Лондон и Виена (мое лично мнение, разбира се, като от тези пет града, все пак за мен Рим и Петербург са най-хубавите). А извъб Европа за мен само едно място си заслужава да се види и то е на това ниво - Ню Йорк.

1 - 20 of 30 Posts