Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 22 Posts

·
Registered
441 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Kao sto sam obecao evo mala reportaza mojih dvije sedmica provedenim u Brazilu.

Let:
Zeneva-Lisbonne- Rio de Janeiro (10.5S + 1h escala)

Slijetanje Rio de Janeiro:

Put taxiem prema Hostelu:

Pogled iz Hostela, preporucujem svima koji budu isli u Rio de Janeiro ( Hostel Carioca ).
Inace, u Hostel sam stigao u nedelju u 17h30, a utakmica pocinje u 19h.

MARAKANAAA !!!

Copacabana i Ipanema

Hodim prema Lagoa Rodrigo de Freitas

Pijaca:

Dragon Fruit:

Lagoa:

"Svicarski kvart" za promociju zemlje:

Lagoa:

CORCOVADO

Mirante Dona Marta:

Cristo Redentor:

Lapa

Sladoled sorbet, "açai". Ovo je bas predobro !!

Odveo me jedan brazilac u restoran, u centru grada, ali malo zabaceno i na spratu jedne zgrade, restoran self service, svedski sto. Uplatis 6 Reala, to je 2,5 CHF, oko 3,75 KM, mozest jesti KOLIKO HOCES, sve osim mesa.

Sjediste "Petrobras"

Jardim Botanico do Rio de Janeiro:
(Usao ja sa brazilcem u park, ide zena zureci prema nama, kaze pazite malo prije sam vidjela cobru na ovom mjestu. xD)

RIO DE JANEIRO - SAO PAOLO - CUIABA ( ~1.5S + ~2.5S)

Letio sam sa Gol, unutrasnji letovi su 90-100 dolara u jednom smjeru, sto je pravo jeftino a pravu su udobni.

·
◢ ◤
7,060 Posts
Konačno nova reportaža i to odlična. :banana:

I da, slobodno ti rasporedi slike u više postova radi preglednosti.

·
senior member
18,206 Posts
:applause:

·
Registered
2,904 Posts
Jardim Botanico do Rio de Janeiro:
(Usao ja sa brazilcem u park, ide zena zureci prema nama, kaze pazite malo prije sam vidjela cobru na ovom mjestu. xD)
Naziv one nama poznate vrste koju svi zovemo kobrom dolazi od portulgalske rijeći za zmiju…

Tako da je žena u parku mogla vidjeti i bjeloušku, a možda i pitona- sve su to kobre :D

·
Bosna i Hercegovina
2,631 Posts
Svaka cast Ljiljan :cheers:

·
Registered
441 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Cuiaba

Idemo dalje...
Uvod:
Sletio ti ja u Cuiaba, dolazim na " Tourist Point (Ili tako nesto)", pravo ljubazne djevojke rade, kontam ovdje ce izgleda biti lijepo, ne osjetim neku opasnost, kontam super. Pitam je kako do grada, dade mi kartu, kaze uzmi autobus tu, izlazi tu, bas ono super.

Izlazim iz Aerodroma, docekuje turiste vojska... tada sam se bas prepao, da se malo opustim, pitam vojnika gdje je ovaj autobus. Vojnika kojeg sam pitao, jedno oko uredu, drugo bijelo, jos gori strah u meni, kao da sam u nekom filmu, i ispade da je to komandir ili sef, kako se kaze xD Pita on obicnog vojnika znas li gdje je autobus, razumih na moju stetu sta mu rece na portugalskom.." gdje ce sad autobusom, opasno je".

Thank you, i odoh do stanice, cekam autobus 30 minuta, a svi ljudi iz predhodnih autobus bulje u mene kao u van zemaljca.
Nemogu vise cekati, nerazpolozen ulazim u taxi.

Prva noc, odem u neku vrstu restorana , to sam samo u Cuiaba vidio, otvoren restoran sa svih strana, ima jest sta hoces, posebno male pice od cega hoce a i od unutrasnjosti mladog palminog stabla, pravo dobro, puno brazilaca (ima i sladoled na vagu).

Ja sjedim sa Brazilcem koji mi je pomogao da nadzem to mjesto i usput ga pocastio.

Sjedim ja tu kada mi pridze jedan bosanac, hvala ti boze.

Dosao sa djevojkom Meksikankom bodriti Zmajeve, zive u Pragu.

Put prema Chapada dos Guimarăes:

8 nas u nekom Fijatu

Pored ove crkve smo odigrali mali fudbal sa lokalnom djecom, nabio sam se na nesto, tako da 2 dana nisam mogao normalno hodati. :)

Kako sam skontao, ovo je prelom juzne Amerike.

Vracanje u Cuiaba.

Ovdje sam klanjao jaciju :)

Sutradan malo setnje po Cuiaba i kupovina suvenira, vjerovali ili ne, veci centar grada ima Zenica sa 100'000 stanovnika, nego ovaj grad sa 500'000.

Nikada necu zaboraviti, turisticko mjesto, geodetski centar juzne Amerike xD

Fifa Fan Fest Cuiaba, nezaboravljiv ambijent utakmice Argentina- Iran ( Da, imaju tribine, ali i tu nije bilo bas naroda)

Hodajuci prema Stadionu, neka pijaca, strancu interesantna.

Mjesto okupljanja Cuiaba, ambient predobar ,pjevalo se :)

Arena Pantanal

Neprijatelji, koji su ipak bolje igrali.

Tuga, mali cosak Pantanal Arene by night.

Ovdje su nas domaci ljudi najbolje docekali, imam slika sa brazilkama koliko hoces, a zao mi je sto mi je let bio sutradan rano, if you know what i mean ;)

Ciao Cuiaba, nikad ti vise ne dosao :)

SALVADOR... Coming uskoro

·
Registered
441 Posts
Discussion Starter · #17 · (Edited)
Salvador

Napokon i Salvador

Autobusom do hostela, 2.5 reals

Dolazim pred mrak u Hostel, skroz dobra lokacija, zadovoljna. Onako umoran tusiram se, i legnem u boksericama, prozor otvoren... Budim se u 3-4h, komarci oko mene, malo oci zatvorim cujem zujanje, nema sanse da saspim. Ustanem do WC'a kad se pogleda u lice i ledza, bog te stvorio 30-40 uboda komaraca po tijelu. Udzem u sobu legnem, upalim svjetilju na mobitelu kad oko mene ima bar 20 komaraca To ono samo sto ja vidim), i ne cekaju da se smirim lete ko budale na mene. Nema sanse da zaspim, cekam da se svane, dorucak nikakav---> mijenjam hostel, idem u hotel. Samo prije dorucka sam otisao prosetati uz obalu, 7 sati par ljudi ide na posao, ulice se ciste, i pokraj jednog svjetionika covjek joging radi i jedan crnac sjedi nedaleko. Ja kao turista sjeo tu malo, uzivam u pogledu kad ovaj sto joging radi ode polahko sa svjetionika, ja ga slucajno pogleda, on mi glavom mase prema crncu, sva srece pa skonta odmah, ja poceo ubrazno hodati kad crnac kaze "koliko je sati", ja samo pored njega oborene glave i pravac u prokleti hostel. To mi je jedina opasna situacija bila za 15 dana.

Pogleda iz novog Hotela

Fifa Fan Fest

Stari grad (Ogroman)---> Neke slike koje slijede su van turisticke staze, mada je u sklopu starog grada.
https://www.couchsurfing.org/n/events/salvador-free-walking-tour-salvador--32

Zastava xD

Tekma

Dobro vecer Salvador--->Dobro jutro Ilha Grande

·
Registered
441 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Ilha Grande

Ostrvo ~130km od Rio de Janeiro---> Autobusom ( Jako udoban, mada je se pokvario i morali cekati drugi ^^)

Lopes mendes plaza °°

Slasticarna :cheers:

I pas slavio pobjedu nad Ciliem

Zastava :cheers:

·
Registered
441 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Bonus--Escala u Brazilia

Stacu, necu cekati 8 sati na aerodromu u kojem je temperatura -10 °C !!

Taj dan je bila utakmica Francuska-Njemcka

Pogleda za televizijskog tornja (valjda)

Ako nemas auto sj**** si

Oscar Niemeyer je nacrto ovaj grad u obliku orla.
Sve su ceste prokopane u zemji tako da grad izgleda pustao !!

I da jos napomenuti da je avion za Lisbonne kasnio sahat, tako da mi je let za Zenevu odletio, da sam cekao 8 sati na aerodromu, i da nisam mogao otici na prvi dana staza.

Hvala na paznji, next stop vjerovatno Evropsko, sigurno Svjetsko :)

1 - 20 of 22 Posts