SkyscraperCity banner
1 - 20 of 66 Posts

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nareszcie moge założyć wątek o jakiejś inwestycji w moim mieście :banana: :righton: :D

http://www.linia.com.pl/public/article.php?1-4034-0

Aquila Park nad Świdrem

Wszystko wskazuje na to, że w Józefowie, przy ul. Telimeny, rozpocznie się wreszcie w niedługim czasie budowa Kompleksu Hotelowo-Konferencyjno-Rekreacyjnego Aquila Park.

Z prezesem firmy Aquila Park, Marcinem Górzyńskim, rozmawia Zbigniew D. Skoczek

Mijają trzy lata od kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o Aquila Parku nad Świdrem. Ta inwestycja napotykała ciągle na przeszkody. Ostatnią była odmowa pozwolenia na budowę, wydana przez otwockie starostwo. Wojewoda nie uznał tej odmowy, gdyż, w świetle nowych przepisów, była błędna i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez starostwo. O ile wiem pozwolenie na budowę już jest. To kiedy wmurowanie kamienia węgielnego?

-Na tym terenie powstanie Kompleks Hotelowo-Konferencyjno-Rekreacyjny, który będzie miał sto kilkadziesiąt pokoi hotelowych. Będzie to hotel o bardzo dobrym standardzie, charakterystycznym dla hoteli miejskich jednej z sieci międzynarodowych; trzy lub trzy i półgwiazdkowy. Nie chcę zdradzać jeszcze jaka to sieć.

Ale ta sieć jest już w Polsce?

-Tak, już jest.

No to możemy się domyślać o jaką sieć chodzi.

-Oczywiście, że możemy się domyślać, ale nie chciałbym, aby ta nazwa tu padła. Poczekajmy, aż sfinalizujemy rozmowy. Myślę, że to się uda w ciągu najdalej dwóch miesięcy. I wtedy spotkamy się ponownie, by mówić już o szczegółach.

Co poza hotelem?

-Ja ten obiekt nazwałem Kompleksem, bo poza hotelem będzie tam centrum konferencyjno-rekreacyjne. Chcemy, aby ten obiekt przyciągnął do Józefowa i do powiatu otwockiego klientelę spoza powiatu. Głównie chodzi nam o Warszawę i okolice Warszawy, o duże, średnie i małe firmy, które będą przyjeżdżały na konferencje, szkolenia, sympozja naukowe czy spotkania integracyjne. Ale będzie też miejsce dla klientów indywidualnych, którzy pod Warszawą będą szukali spokoju i odpoczynku wśród cudownej przyrody. To będzie obiekt otwarty dla wszystkich chętnych do wypoczynku nad Świdrem.

Ale w czym się będzie przejawiała rekreacyjność Aquila Parku?

-Hotel będzie miał nieduży basen, będzie centrum odnowy biologicznej z saunami, gabinetami zabiegowymi i kosmetycznymi, będą sale gier, restauracja, bar, kawiarnie, klub hotelowy.

Jak zagospodarujecie teren. To w końcu 11 hektarów.

-Hotel zajmie parę tysięcy metrów kwadratowych, będzie trzypiętrowy. Wokół hotelu będą boiska sportowe do gry w kosza i siatkówkę, będą korty, treningowe pole golfowe, place zabaw dla dzieci z różnymi bezpiecznymi urządzeniami. Powstanie sztuczny staw.

Czy będzie zmieniali brzeg Świdra?

-Absolutnie nie. To jest rezerwat. Będziemy natomiast chcieli trochę uporządkować ten brzeg. Przede wszystkim oczyścić ze śmieci. Drzewa połamane w sposób naturalny, chaszcze itp. zarośla mogą być elementem bardzo atrakcyjnym dla naszych gości. Oni przyjadą tu obcować z naturą, jeździć na rowerze nad brzegiem, spacerować, taplać się w wodzie itp. Naszą ideą jest minimalna ingerencja w tkankę środowiska. Nasz projekt pod względem ochrony środowiska jest bardzo wyśrubowany.

Wielu mieszkańców Józefowa było przekonanych, że wybudujecie nie centrum konferencyjno-rekreacyjne, a park wodny (aqua park). Pomylono orła (aquila) z wodą (aqua)? Po łacinie te nazwy brzmią podobnie.

-My w pierwszych założeniach rozważaliśmy budowę obiektu z różnymi atrakcjami wodnymi, ale po głębszej analizie odłożyliśmy ten projekt. Z tego względu, że z analizy funkcjonowania podobnych obiektów na Zachodzie jednoznacznie wynikało, iż parki wodne najlepiej prosperują przy sprawdzonych miejscach rekreacyjnych, są jakby dodatkiem, a nie główną atrakcją. Dlatego najpierw Kompleks Hotelowo-Konferencyjno-Rekreacyjny, a przyszłości może aqua park. Hotel jest tak zaprojektowany, aby możliwa była dobudowa większego zaplecza basenowo-rekreacyjnego. Czy takie zaplecze powstanie? To będzie zależało w gruncie rzeczy od naszych gości, od społeczności lokalnej. Jeśli uzna, że aqua park jest potrzebny, będziemy budowali.

To kiedy rozpocznie się budowa Kompleksu Aquila Parku?

-Chcemy to zrobić jak najszybciej. Z tym, że przedłużające się oczekiwanie na pozwolenie na budowę spowodowało, że musieliśmy zamrozić wszystkie kontakty z naszymi potencjalnymi generalnymi wykonawcami, konsultantami, firmami współpracującymi itd. My praktycznie przez ostatnie 6 miesięcy generowaliśmy ponadprogramowe straty z racji przestoju przy tej inwestycji. Musimy te wszystkie kontakty odnowić.

Ta dehibernacja nie będzie chyba długo trwała, bo przecież macie do wydania 60 mln zł, o ile dobrze pamiętam.

-Ja sądzę, że ruszymy z budową w dwa miesiące po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę.

Czyli gdzieś w czerwcu? A ile lat potrwa budowa?

-Lat? Ja liczę w miesiącach. Sądzę, że jakieś 18 do 19 miesięcy.

Ile osób znajdzie pracę w Aquila Parku?

-Na początek jakieś 90-100 osób. Docelowo 120-150. Ale zwracam uwagę, że nie tylko my będziemy tam pracodawcą. My stwarzamy również infrastrukturę dla firm, które będą z nami współpracowały na tym obiekcie.

Czyli jesienią 2006 roku wielkie otwarcie? Rezerwujemy rozkładówkę. Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego na tę inwestycję wybrał pan Józefów, a nie Otwock? Jest pan otwocczaninem podobno.

-Urodziłem się w Warszawie, ale rodzinę mam w Otwocku i w Józefowie. Można powiedzieć, że jestem stąd. Dlaczego Józefów? Przede wszystkim ze względu na lepszy dojazd z Warszawy, lepsze drogi. Józefów graniczy z Warszawą, to jest też ważne. Obecnie dojeżdża się prawie do jego granic dwupasmówką i jedzie się dwadzieścia parę minut. To dało Józefowowi przewagę.

Dziękuję za rozmowę.

-Ja również dziękuję.

Może wreszcie się uda, pierwszy artykuł o tej inwestycji czytałem chyba 5 lat temu ;) W międzyczasie zmieniła się nazwa, wygląd i przeznaczenie obiektu, ale może to i dobrze bo teraz zapowida się ciekawiej.
Może w przyszłym tygodniu udam się na przeszpiegi z aparatem ;)

·
Registered
1,570 Posts
calkiem ciekawie sie prezentuje, oby nie uzywali tylko jakis slabych materialow i wszytski powienno byc ok.

·
The Wealth of Nations
1,711 Posts
Nieźle to wygląda, jednak najbardziej mnie cieszy że miejscowości podwarszawskie zaczynają się coraz lepiej rozwijać.

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #4 ·
martin said:
Nowy Holiday Inn w Józefowie

Dariusz Bartoszewicz, Jerzy S. Majewski 29-11-2005 , ostatnia aktualizacja 29-11-2005 22:13

Centrum hotelowo-konferencyjne powstanie w malowniczym zakolu Świdra. To pierwsza tak duża i luksusowa inwestycja komercyjna na linii otwockiej

- Obiekt będzie funkcjonować pod szyldem Holiday Inn, ale inwestorem jest spółka z polskim kapitałem - zapowiedział wczoraj Marcin Górzyński, prezes spółki deweloperskiej Aquila Park. Jego firma finansuje cały projekt szacowany na blisko 20 mln euro.

Hotel ze 150 pokojami, 11 salami konferencyjnymi, basenem, centrum SPA i polem golfowym w Józefowie zostanie otwarty na początku 2007 r.

- Ekskluzywna miejscowość, ekskluzywny hotel. W mieście brakowało porządnych restauracji. Teraz będą - cieszy się Stanisław Kruszewski, burmistrz Józefowa.

Nad Świdrem jak nad Bałtykiem

Czy hotel o wysokim standardzie tak daleko od centrum Warszawy ma sens? Wystarczy spojrzeć na mapę. Przez dobre 50 km wzdłuż Wisły, od Falenicy po Pilawę, ciągnie się nieprzerwany pas lasów. Oprócz niego między Józefowem a Otwockiem wije się Świder - ostatnia czysta rzeka na Mazowszu. - Kąpać się w niej nie można, bo jest za płytka, ale brodzić - jak najbardziej - zapewnia burmistrz.

I mówi z dumą, że bez wcześniejszych inwestycji w infrastrukturę powstanie takiego hotelu byłoby niemożliwe. Dzięki funduszom unijnym w tym roku zaczęła się budowa sieci wodno-kanalizacyjnej za mniej więcej 40 mln zł. Będzie gotowa w przyszłym roku.

Świder miał już swoje wielkie dni. Przed stu laty z okładem odkrył go

Michał Elwiro Andriolli. Wzniósł tu pierwsze drewniane wille. Przez kolejne kilkadziesiąt lat w czasie wakacji przyjeżdżały tu tłumy letników - głównie warszawskich Żydów. Były setki pensjonatów, pokoików do wynajęcia, willi.

Gdy zaczęła się niemiecka okupacja, plaże w Świdrze musiały zastąpić warszawiakom plaże bałtyckie. Już w piątek wieczorem pensjonaty i hoteliki zapełniały się warszawiakami, a w ogródkach i na werandach restauracji dawano koncerty oraz wystawiano sztuki.

W PRL kurort podupadł. Pensjonaty zajął kwaterunek. Restauracje zamknięto. Hotele przestały istnieć.

Z kamieniem na elewacji

Zapowiadana inwestycja spółki Aquila Park na terenie 11-hektarowej działki to prawdziwa rewolucja w dziejach Józefowa. Znów pojawią się tu przyjezdni, nawet ze świata.

- 70 proc. naszych gości stanowić będą klienci korporacyjni z warszawskich firm, ale nie tylko - uważa Marcin Górzyński z Aquila Parku.

Hotel będzie miał prostą modernistyczną architekturę. Na pierwszy rzut oka kojarzy się z powrotem architektury przełomu lat 50. i 60. minionego wieku.

- Dwa niskie trzypiętrowe skrzydła na rzucie wycinka elipsy zwiąże wspólny rdzeń. Do tego dołączymy aneksy z salami konferencyjnymi i basenem - tłumaczy współautor projektu Igor Galas z pracowni PRC Architekci.

Inwestycja w Józefowie będzie miała wysoki standard wykończenia. Na elewacjach pojawi się kamień, ale zabraknie drewna tak charakterystycznego dla starych domów linii otwockiej.

- Drewno było w pierwszych projektach, ale przepadło. Jest zbyt drogie. - przyznaje Igor Galas.

Szkoda, bo mimo przyzwoitej architektury i dobrego wpisania budynku w las mógłby on stanąć w dowolnym miejscu Polski.
Wszystko fajnie, ale z tego wynika że znowu rozpoczęcie budowy się opózniło, zapowiadali przecież na jesień...

·
Registered
7,636 Posts
Z Wyborczej :

Nowy hotel, który powstanie w Józefowie, będzie miał prostą, modernistyczną architekturę. Wykonawcy planują jego wykończenie na bardzo wysokim poziomie

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
Wybrałem się wczoraj na spacer nad Świder i ku mojemu zaskoczeniu okazało się że "Aquila Park" trzeba przenieść do wieści z budowy! :righton: :banana: :cheers:

Po prostu las dźwigów :laugh:

I widoki przez płot:

I jeszcze jeden przez dziurę w płocie, jak widać budowa jest w samym środku lasu ;)

Super, chyba będę musiał częściej chodzić na spacery :D

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #10 ·
http://www.muratorplus.pl/17140_26835.htm

Centrum Konferencyjno-Hotelowe Holiday Inn

15.03.2006 r. wmurowano kamień węgielny pod nowopowstające Centrum Konferencyjno-Hotelowe Holiday Inn w Józefowie. W uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział Marek Banaszek Wiceburmistrz Józefowa, Marcin Górzyński, Prezes firmy Aquila Park Sp. z o.o., która jest wyłącznym inwestorem oraz Krzysztof A. Masojada, Prezes Mitex S.A. - generalnego wykonawcy.

Nowopowstające Centrum zlokalizowane jest w odległości 20 kilometrów od centrum Warszawy, pod oficjalnym adresem ul. Telimeny 1, Józefów. Powstaje na działce o powierzchni 11 hektarów położonej w pełnym zieleni zakolu rzeki Świder. Oprócz 150 pokoi i 11 sal konferencyjnych, goście hotelu do swojej dyspozycji będą mieli obszerną część rekreacyjną oraz rozbudowaną część gastronomiczno-rozrywkowo-handlową.

Jak wynika z wstępnych ustaleń hotel ma być wybudowany w 392 dni, a łączna ilość pracowników zaangażowanych przy projekcie wynosi 200 osób. Do budowy hotelu generalny wykonawca zużyje 6 tys. metrów sześciennych betonu. Powierzchnia całkowita hotelu wyniesie 12,8 tys. metrów kwadratowych.

"Powstanie tego obiektu jest faktem ważnym dla całej społeczności Józefowa. Podkreśla walory turystyczne, jakie posiada pełna uroku okolica rzeki Świder. Buduje nie tylko rynek pracy, ale również prestiż naszej gminy." - powiedział podczas uroczystości Marek Banaszek, Wiceburmistrz Józefowa.

Wmurowanie kamienia węgielnego to wydarzenie, które uwiecznia fakt powstania każdej nowej inwestycji. Dla inwestora jest to moment szczególny, ponieważ rok po tej uroczystości na miejscu budowy pojawi się piękny budynek, który do tej pory widziany był tylko na komputerowych wizualizacjach - powiedział Marcin Górzyński Prezes Aquila Park.

Wyłącznym inwestorem centrum Holiday Inn w Józefowie jest firma Aquila Park Sp. z o.o. specjalizująca się dotychczas w luksusowym budownictwie mieszkaniowym. Przykładami realizowanych przez firmę projektów są osiedle Jastrzębia oraz osiedle Jachowicza.

I nowe fotki ze strony http://www.aquila.pl/

:cheers2:

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #12 · (Edited)
Aby mocniej zaznaczyć obecność Józefowa w aglomeracji Warszawskiej, postanowiłem rozszerzyć zakres tego wątku :D Teraz będzie on dotyczyć wszystkich inwestycji na terenie miasta.
A materiałów do relacji nie musiałem daleko szukać - tuż za ścianą mojego osiedla powstaje kolejne:

Buduje mało mi znana firma "Hirny BD"

W necie znalazłem takie renderki:

Fajnie że okolica się zagęszcza ale szkoda mi tych biedaków co kupowali na moim osiedlu mieszkania z "widokiem na las" :hahano:

Tymczasem osiedle na Jachowicza wciąż na etapie tablicy na środku lasu:

Mały skok do Centrum gdzie dobiega końca budowa nowego komisariatu:

Podobno ma być jakiś super- nowoczesny, ale jeśli chodzi o arch. to nie ma się czym chwalić niestety :(

No i na zakończenie hit sezonu czyli "Aquila Park" :dance:

To by było na tyle :cheers2:

·
Registered
1 Posts
dlaczego taka dziwna nazwa Aquila Park ? w Polsce powinny byc polskie nazwy bo ta kojarzy mi sie z woda i parkiem wodnym a nie centrum konferencyjnym

·
Moderator
8,171 Posts
Discussion Starter · #14 ·
^^
Nie mam pojęcia skąd taka nazwa, ale nie ma nic wspólnego z wodą (aquila to orzeł ;)) - inna sprawa że w pierwszej wersji projektu jednak był tam planowany aqua park :D

Skoro już ten wątek wypłynął to może parę fot:

Wiecha:

Postępy prac:

Swietnie im idzie :cheers:

1 - 20 of 66 Posts