SkyscraperCity banner
1 - 20 of 128 Posts

·
road builder
7,227 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Slavnu jajačku vizuru sa slapom nisam uspio snimiti.:dunno:
Jajce je svo zaraslo u zapušteno zelenilo i najvažnije bi bilo uzeti malo pilu u ruku i osloboditi vizure.

·
Moderator
46,857 Posts
by your pics i take that the mosque in the old city across the post office is finished. i was there years ago when they set the foundation stone for it. :)

·
Banned
1,117 Posts
Ulaz u centar

Pogled na stari grad

Stepenice koje vode ka kuli

Jos stepenica prema tvrdjavi huh.. (Sad se Beca smije i konta, neka neka nista ne fali malo prohodati:D)

Ulaz u tvrdjavu

Unutar tvrdjave; poprilicno zapusteno ali smo vidjeli nekoliko ljudi koji su malo cistili travu i zarasline

Pogled sa tvrdjave

Nazad u carsiju:) ahhh niz brdo:banana:

Ovo bi trebao biti muzej ali kada smo mi bili nisu imali nesto puno vele sredstava na raspolaganju, vecinom su to volonterskim radom dotjerali.(Cole:) sto gleda je vodic :) )

Kazao nam je da je Tito sjedio na onoj zuckastoj fotelji u sredini.

Izuzetno mi je bilo drago sto sam posjetio ovaj grad. Sreli smo 3 ljubazna tipa koji su nas rado provodali po starom gradu i ostalim stvarima koje su bile za pogledati, slapovi, muzej itd...

·
Босна и &#1061
498 Posts
Ovo je sramota, ovakvo blago, a zapusteno. Zasto vlada ne izdvaja sretstva za obnovu i odrzavanje Jajca, Bobovca itd... Znaju izdvajati pare za neka nova spomen obiljezija, a stara i mnogo vrijednija zapustili skroz.

Kakvi kreteni vladaju ovom drzavom jebem im selo iz kojeg su sljegli.

·
tu sam
1,424 Posts
davno sam ja rekla, a ljudi se nisu sa mnom slagali - Jajce je kriza
ničim sem necijenjenom i zapuštenom historijom ne zaslužuje da ide pod UNESCO..
na samoj kuli se nalazi x nefasadiranih novih kuća, sama kaldrma je totalno zarasla u korov, grozni grafiti na sve strane, kafići i restorani kao prije 30 godina, prodavnice također, vodopad kad slikaš trudiš se da ne uhvatiš ništa u okolini... a i sam vodopad izgleda kao umjetni zbog one kaskade...mah..

ako Jajce treba porediti sa nekim sličnim gradom, onda je Travnik daaaaaleko ljepši, bolji, uređeniji, ima dušu, a ne manjka mu ni historije...

·
Banned
1,117 Posts
^^hej hej beca, nemoj tako na Jajce, I loved it when I was there. Koliko se sjecam meni su oni momci kazali da je prihvacen novi prijedlog gdje ce se sve kuce koje odudaraju od starog grada rusiti ili izgraditi tako da se uklapaju. krovovi moraju biti crni i moraju biti na cetiri voda.

zalosno je da nema nikog da se zalaze za njegovo renoviranje i ovo je jos jedan dokaz o losim ljudima koji vode ovu drzavu ali posto sam ja optimista :D siguran sam da nece ovako ostati i da ce se uraditi nesto sa Jajcem. Mozda je problem Jajca to sto malo ljudi zna koje blago krije, ja nisam znao da je centar onakav dok nisam otisao.

·
Registered
150 Posts
Ovo je sramota, ovakvo blago, a zapusteno. Zasto vlada ne izdvaja sretstva za obnovu i odrzavanje Jajca, Bobovca itd... Znaju izdvajati pare za neka nova spomen obiljezija, a stara i mnogo vrijednija zapustili skroz.

Jos samo fale viseci cucavci i onda ce to biti sve u potpunosti. :lol::lol:

·
Registered
2,333 Posts

:lol:

Mislim da ce biti razvoj privatni sektor bitan za napredovanje Bosne, vise nego sta ce neka vlada raditi, ili ne uraditi.

·
road builder
7,227 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Prije dva dana pogledao sam slučajno na FTV izvanredno dobru reportažu Faruka Šabanovića o problemu rijeke Plive i slapa u Jajcu.
Pa tu se zapravo radi o trajnoj krađi vode za onu nesretnu malu hidrocentralu. Taj parcijalni interes je zadominirao, a sve ostalo je posljedica, kao što je razvlačenje radova na tobožnjoj "sanaciji" slapa sumanutim i diletantskim betoniranje korita rijeke.
Šabanovićev zaključak o potrebi hitne organizacije jednog stručnog skupa koji bi problem rijeke Plive i posebno sanacije slapa sagledao u cjelini treba dopuniti potrebom hitne akcije međunarodnih ekoloških udruga koje bi pomogle već osvještenim ekolozima u Jajcu.

·
Registered
2,333 Posts
Il need to start a new ecology thread for such issues. Its a crucial issue for the nation and region.

I want to add that I agree in general with the above posts, its such a beautiful environment and has so much architechtural treasure from the past, its time that its made justice to.

1 - 20 of 128 Posts