SkyscraperCity banner
1 - 9 of 9 Posts

·
007
43 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam i przepraszam za zamieszanie. Mam nadzieje, że moderator pozwoli aby ten wątek powisiał kilka dni. Potem może go usunąć.

Otóż planuje w marcu odwiedzić Rzym jednak nigdy nie leciałem samolotem i w ogóle nie ogarniam spraw biletowych. Na tym forum jest na pewno wielu ludzi, którzy byli w Rzymie i są obeznani z tematem. Chodzi mi konkretnie o wskazówki jak i gdzie najtaniej kupić bilet. Na które lotnisko najlepiej się udać i jak dotrzeć z niego do centrum Rzymu. Wylot planuje z Warszawy.

Będę bardzo wdzięczny za okazałą pomoc.

·
Registered
1,922 Posts
Najtaniej dolecisz z Warszawy Wizz Airem.
Bilet kupuj przez stronę przewoźnika, wybierz płatność przelewem, nie bierz żadnych ubezpieczeń (jeśli potrzebujesz to kup je gdzie indziej), wybierz odprawę on-line. Jeśli lecisz na krótko (np. na weekend), to rozważ czy potrzebujesz bagaż nadawany, czy wystarczy Ci podręczny.
Aktualnie rozkład obejmuje loty do końca marca.

Dolecisz na lotnisko Fiumicino. Stamtąd możesz dostać się do miasta albo pociągiem Leonardo Express (do głównego dworca Termini) za 11E, albo skorzystać z pociągu podmiejskiego i przesiąść się na metro za 5,50E.

·
Registered
265 Posts
Najtaniej jest chyba Raynerem tylko ze wyloty sa z katowic musisz sie zaczaic wczesniej na dobra okazje. Moj brat np. leci za tydzien do wloch za 32zl. Moze byc tez tak, ze do samego Rzymu bilety moga byc duzo drozsze, w takim wypadku mozesz poleciec do miasta lezacego blisko Rzymu i pociagiem dojechac do Rzymu wlochy maja b.dobra linie kolejowa. A jak dotrzec to juz na mapie mozesz sobie zobaczyc.

·
Registered
5,878 Posts
Najtaniej to pojęcie wzgledne - napisz kiedy chcesz lecieć oraz czy będziesz miał bagaż - wtedy zobaczymy co będzie najtansze, jesli np bedziesz miec bagaz to moze się np. okazać ze LOT będzie najtanszy (bilet w obie strony ze wszystkim 315 zl w marcu, Wizzair w tym samym terminie to 330 zł bez bagazu). Odnosnie Ryana pamiętaj o wszystkich opłatach dodatkowych (bagaz 60 zl/w jedna strone, platnosc kartą 5 euro, odprawa 5 euro etc.) plus innym lotnisku na ktorym ląduje (koszt dojazdu) - zsumuj wszystkie te koszty i sprawdz co będzie tansze)
A do kolei włoskich dodam ze są dobre, ale drogie (pociągi między wiekszymi miastami, podmiejskie są tansze)

·
Registered
1 Posts
Ja polecam tanie loty do Rzymu - tanieloty.com.pl - na stronie znajdziecie aktualne promocje i najtańsze wyloty do danego miejsca w kraju i na świecie. Zawsze, gdy planuję wylot odwiedzam tą internetową stronkę i szukam aktualnie najtańszych opcji :)

·
Registered
1 Posts
Witam

Chciałem podlinkować tanie loty do Rzymu, ale otrzymałem napis

Post denied. New posts are limited by number of URLs it may contain and checked if it doesn't contain forbidden words.
W związku z tym napiszę Ci, że na stronie centerfly.pl jak wyszukasz loty z polski, potem loty do rzymu, a następnie loty z Warszawy to pokażą Ci się najtańsze loty jakie udało mi się znaleźć, a jeszcze jedna rzecz dają gwarancję najniższej ceny :)

A z lotniska napewno kursują taksówki, metro i jetbusy w róznych kierunkach... trzeba tylko ogarnąć włoski. Ale jeśli będziesz miał mapę to nazwy miejsc czy ulic powinny być takie same, tylko kup sobie mapę na lotnisku - włoską, bo nasze są delikatnie mówiąc nieadekwatne do rzeczywistości... miałem tak w Grecji, gdzie w czasie podróży po całej Grecji byłem zmuszony kupować miejscowe mapy konkretnych regionów bo kupiona w Polsce rozmijała się z rzeczywistością w dość znacznym stopniu.

Pozdrawiam
Bodzio

·
Registered
669 Posts
@up

Myślę, że kolega, który założył ten temat, sam sobie wyszukał od tego czasu odpowiadające mu loty. :banana:
Swoją drogą ciekawe, co ten wątek tu jeszcze robi.

1 - 9 of 9 Posts