SkyscraperCity banner

1 - 20 of 176 Posts

·
Polska w budowie
1,326 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Poniżej znajdzie się kolekcja zdjęć z wyprawy do Japonii. Wielkość kolekcji będzie zależała od Waszego zainteresowania :)

Zdjęcia zostały zrobione m.in na malowniczym półwyspie Izu, w miejscowościach znanych z wielu zabytków Nara oraz Kyoto, w odbudowanym po trzęsieniu ziemi Kobe, w miejscowości Nagashima znanej z parku rozrywki a w szczególności Steel Dragon 2000... Na koniec pojawi się fotorelacja z metropolii Tokyo, Yokohama, Nagoya oraz Osaka ze słynnym portem lotniczym wybudowanym na sztucznej wyspie.

Zestawienie wybranych faktów dotyczących Japonii oraz dla porównania fakty dotyczące Polski
Źródło danych: The 2008 World Factbook (CIA)

Powierzchnia:
Japonia 377,835 km2 | Polska 312,685 km2

Populacja:
Japonia 127,288,419 | Polska 38,500,696

Produkt krajowy brutto (per capita):
Japonia $33,800 | Polska $16,200

Na początek zapraszam na półwysep Izu (około 100km na południowy zachód od Tokyo)

Wybrzeże Shirahama:

Warunki do surfingu (dla osób początkujących) wręcz wymarzone

Charakterystyczny dla Japonii obiekt sakralny

Musiałem tam wejść, po prostu musiałem ;)

Rzut oka na ocean... i plecak :)

Ja w jaskini! ;) co to jest? objawienie??

Oto co zobaczyłem..

Piękne widoki, plaża, kobiety... późno się robi, a ja nie mam kwatery ;)

Błędnie zinterpretowane wskazania GPS! - na tyle błędnie, że musiałem podjechać autobusem :)
I tu ciekawostka: Wsiadając do autobusu pobiera się bilet (karteczkę z numerem przystanku, z którego się startuje) Następnie należy obserwować elektroniczny wyświetlacz, który wskazuje wysokość należności, którą należy uiścić u kierowcy w zależności od przejechanego dystansu. Na tablicy trzeba znaleźć numer przystanku i pilnie obserwować wartości żeby nie zbankrutować :)

Ponownie obiekty sakralne:
Ciekawostka: W Japonii występuje wiele sekt i nieoficjalnych odnóg większych religii, jak. np. Zenrinkyō, Tenrikyō, Shinreikyō czy Sōka Gakkai, z którymi identyfikuje się około 1/5 Japończyków. W 1946 roku w nowej konstytucji Japonii pojawił się 20 artykuł gwarantujący całkowitą wolność wyznania i wolność sumienia, a ustawa rozdzielająca wszystkie religie od państwa sprawia, że Japonia jest krajem świeckim, neutralnym światopoglądowo i nie ma prawa ani faworyzować, ani dyskryminować żadnej ze wspólnot religijnych. Artykuł ten zaznacza, że żadna organizacja religijna nie ma prawa pełnić władzy politycznej, ani nawet pośrednio wywierać na nią wpływu. Źródło Wikipedia

·
Moderator
13,622 Posts
juz dawno miałem pisać, że brakuje Japonii w fotorelacjach na tym forum... :)
To co, jedziemy tam? :D

Supermario>> wrzucaj ile masz i nie pozwalaj nam za długo czekać :cheers:

·
Registered
1,039 Posts
Nie moge się doczekać dalczego ciągu relacji!

Byłem w Japonii w 2001r i ciekaw jestem zdjęć z Twojej perspektywy. Być może załapie się jedno lub dwa miejsca które widziałem, fajnie będzie zobaczyć co się zmieniło. :)

Niestety byłem tylko w okolicach Tokyo (Yokohama, Kamakura, Nikko) bo była to 10dniowa wyprawa ze szkołą z celem praktyki języka. Omineliśmy naprawde dużo - dlatego za dwa lata planowany jest kolejny wyjazd bez szkolnych kompromisów.

Być może w twoim wątku znajdzie się pare odkrytych przez Ciebie, mniej znanych ale wartych do zwiedzenia miejsc na liste do obowiązkowego zobaczenia? :)

·
Polska w budowie
1,326 Posts
Discussion Starter #10 (Edited)
Okolice Shirahama Beach

Ciekawostka: W Japonii obowiązuje lewostronny ruch uliczny.
Volkswagen i inne marki europejskie to widok raczej rzadki na japońskich ulicach. Widok powszedni natomiast to Mitsubishi Evo, Subaru Impreza, Nissan Skyline, Nissan 350Z i inne japońskie rakiety :)

I jeszcze raz rzut oka na Pacyfik.

Przystań

Japoński cmentarz

Wioska jakich wiele w tych okolicach

Kwateraaa! :cheer::cheer:

Wchodząc do domu należy BEZ-WZGLĘ-DNIE zdjąć obuwie. Zdejmuję. Otwieram przesuwne drzwi do pokoju. Wchodzę... i widzę cztery zdobione malunkami ściany, telewizor i pustą podłogę :crazy: Opukując ściany znajduję kolejne przesuwne drzwi a tam złożony w kostkę koc i coś na kształt karimaty. To było moje łóżko :)

Rekonesans po okolicy...

BTW- Będzie Tego Więcej... :)

·
Polska w budowie
1,326 Posts
Discussion Starter #11
BTW: Nie myślałem, że tam taki łagodny klimat jest
nie wiem co masz mikeleg na myśli pisząc "łagodny"
Wilgotność powietrza w tym kraju to istny killer dla przyjezdnych z Europy. Wychodząc z pomieszczeń klimatyzowanych na zewnątrz ma się wrażenie, że ktoś otworzył tuż obok rozgrzany do granic piekarnik. Z kolei wchodząc do jakiegokolwiek sklepu (wszystkie z jakimi się spotkałem były klimatyzowane) robi się człowiekowi nieprzyzwoicie zimno. Trzeba mieć końskie zdrowie żeby klika razy dziennie mierzyć się ze skrajnie różną temperaturą :)

·
心在臺灣
9,633 Posts
Bardzo podobne do Tajwanu - gdyby nie te domki i cmentarz to mozna by pomyslec ze to gdzies w okolicy :) Nawet ta plaza, skaly, groty itp. zupelnie jak pod Tajpej.

I sauna na zewnatrz/lodowka wewnatrz tez :D

A w Family Mart robie zakupy.

·
Polska w budowie
1,326 Posts
Discussion Starter #13 (Edited)
Shimoda - Półwysep Izu

Przejazdem w urokliwym miasteczku Shimoda.

Model "Czarnego Statku"
W 1853 roku, kiedy Japonia nadal utrzymywała politykę samoizolacji wobec reszty świata, komandor Matthew C. Perry przybył do kraju, aby prosić o otwarcie japońskich portów dla amerykańskich statków. Rok później Perry wrócił do Japonii w asyście dziewięciu okrętów wojennych domagając się otwarcia portów, tym razem bardziej stanowczo. :) Tego samego roku wiosną podpisano porozumienie w sprawie otwarcia portów w Shimoda i Hakodate. Model "Black ship" upamiętnia tamto niewątpliwie ważne dla regionu wydarzenie.

·
Registered
673 Posts
@supermario:
Kiedy byłeś w Japonii? Tak pytam, bo ciekawi mnie, czy w czasie pobytu w Nagoi (bo wnisokuję, że tam też byłeś) odwiedziłeś restaurację Polonez? Jedyna polska "jadłodajnia" w Nipponie :)
Wrzucaj resztę zdjęć, to może też coś od siebie umieszczę.
pozdr.

·
Polska w budowie
1,326 Posts
Discussion Starter #17
Irozaki - Półwysep Izu

Irozaki - najbardziej wysunięta na południe miejscowość na półwyspie. Atrakcje Irozaki to przede wszystkim ciekawa, zróżnicowana linia brzegowa oraz możliwość odbycia dwóch rejsów wycieczkowych. Podczas jednego z rejsów łódź wpływa do jaskini. Bardzo polecam oba. Koszt jednego rejsu to około 1200 jenów.

Misie.

Akcenty polskie ;)

Miejsce startu rejsu nr. 2

Wpłynięcie do jaskini.
High quality http://www.youtube.com/watch?v=N18chquAae0

Kolejny materiał w drodze.

·
Registered
322 Posts
super, że to dałeś!!!
ja właśnie 30.czerwca jadę tam na 6 miesięcy
będę pracował w Tokio i właśnie szykuję się do zwiedzania w tym czasie,
Twoja relacja pomoże mi wybrać trochę miejsc :)
dzieki

·
Registered
899 Posts
ahhhhh.....
Moje i mojej żony największe podróżnicze mażenie życia.:soon::soon:
Świetny wątek, super zdjęcia, zazdroszczę.

1 - 20 of 176 Posts