SkyscraperCity banner

1 - 20 of 993 Posts

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #1
Wczoraj wróciliśmy z dwutygodniowego pobytu w Japonii, po odespaniu lotu pora na nowy wątek. Zdjęć jest prawie półtora tysiąca więc relacja trochę potrwa.
Cały czas jestem trochę oszołomiony zarówno podróżą jak i ilością wrażeń. W drugim tygodniu byłem już tak przytłoczony że chyba przestałem przyjmować dane i przez chwilę miałem Japonii po dziurki w nosie. Dziś do niej tęsknie ;)

Na początek podziękowania dla kasprica i maciassa pl za praktyczne porady.

Zaczynamy

Zestaw podróżny, wrzucany wcześniej w innym wątku

Lecimy z terminala drugiego Heathrow, poprzednio na tym lotnisku byłem 11 lat temu i muszę przyznać że zmiana in plus jest ogromna

Lecimy japońskimi All Nippon Airways, właśnie podstawili naszego ptaszka, Boeing 777 300ER

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #2
Obwodnica Londynu, M25

Pozdrowienia dla Jutlandzkiego, wyspy duńskie

Gdzieś nad europejską częścią Rosji, na północ widać dzień polarny, przez cały 11 godzinny lot było jasno

Nad Syberią

Słońce wschodzące nad Morzem Japońskim ;)

W końcu Japonia, to chyba Murakami

Podchodzimy do lądowania na Hanedzie, wybrzeża Zatoki Tokijskiej to jedno wielkie zagłębie przemysłowe, na zdjęciu przeciwległy względem Tokio brzeg zatoki

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Po lądowaniu przebijamy się przez kontrolę imigracyjną, gdzie mamy pierwszy kontakt z japońską wersją angielskiego (babka pyta co przywozimy, pół pytania było niezrozumiałe, ja machinalnie odpowiedziałem że nic, babka obrażona każe otwierać torby itd), odbieramy rail passy i wsiadamy do Haneda Monorail łączącego lotnisko z centrum Tokio

Z przesiadką (i małymi przygodami w trakcie) na Rinkai Line docieramy na Odaibę, gdzie mieści się nasz hotel. Na fotce budynek Fuji TV

Oto i hotel, o nim słów kilka trochę póżniej

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #4
Czy aby na pewno to Tokio?

Hmm, kolejne skojarzenie z innym miastem ;)

Odaiba to dzielnica położna na sztucznych wyspach w Zatoce Tokijskiej.
Pierwszego dnia wyszliśmy z zamiarem dotarcia do centrum, jednak ze względu na zmęczenie lotem skończyło się na krótkim spacerze w okolicy hotelu i posiłku w pobliskim centrum handlowym Aqua City

Po posiłku (kolacji? śniadaniu? a może obiedzie? cholera wie) okazało się że zaczęło się zmierzchać

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #5
Na pierwszym planie Rainbow Bridge łączący Odaibę z centrum Tokio, w tle Tokio Tower, czyli nieco powiększona kopia wieży Eiffla, a nad tym wszystkim przyplątał się jakiś sterowiec

W Aqua City, sklep z różnymi duperelami dla zwierząt domowych, są też i prawdziwe zwierzątka

Jak to mówią, różne są zboczenia ;)

Aqua City z Fuji TV w tle

W drugą stronę panorama Tokio

Aqua City i Fuji TV raz jeszcze, iluminacja budynku Fuji TV to dość skomplikowana sekwencja

·
3D
7,103 Posts
Czekam na więcej! Nie oszczędzaj fotek i tekstu : ) Czekam też na info o hotelu, wygląda fajnie. Dobra lokalizacja pod względem widoków?

dreh11: masz na myśli te centrum handlowe, czy może Odaiba nie załapała się na grafik? Ja sam w Tokio pominąłem wiele rzeczy, również tych naj, ale tak duże miasto ciężko jest zbadać w krótkim czasie... i to jest chyba fantastyczne.

·
WiFi na 4 kreski
8,899 Posts
opanujcie sie... ;) USA zaczete... ze 3 watki, Lulek znowu polecial po... czy nawet juz wrocil z nowymi fotkami, Japonia Maciassa z zaleglosciami... a tu kolejne swietne dwa watki dochodza. Tak sie nie da pracowac. Kleska urodzaju...

Edit...
o, kopia Wiezy Eiffla... jest wyzsza od oryginalu czy "przejezyczenie"?

·
Registered
庶民サンプル
12,899 Posts
Ho ho, obrodziło w relacje.
Tokio się nigdy nie nudzi, każdy znajdzie coś nowego w tym mieście, co warto zobaczyć. Czekam na resztę :cheers:

@ixs, Tokyo Tower ma 332.9 metra, więc jest o 8,9m wyższa od Wieży Eiffela.

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #10
Aby porządnie zwiedzić Tokio to trzeba tam spędzić przynajmniej kilka tygodni, i to Tokio w w granicach administracyjnych. O aglomeracji lepiej nawet nie wspominać, z shinkansenów dobrze widać że cały region Kanto to jeden wielki obszar zabudowany.

Przechodzimy do hotelu, nazwa szumna Grand Pacific Le Daiba, hotel ok, czysty, obsługa dobra, windy liczne i bardzo szybkie, pokój duży (jak na japońskie standardy wielki). Ogólnie polecam bardzo.
O śniadaniach się nie wypowiem gdyż ich nie wzięliśmy.

Korytarze szerokie i schludne ;)

A co do widoków, cóż robiąc rezerwację poprosiłem o pokój na jednym z najwyższych pięter, dostaliśmy piętro 25

Będą jeszcze fotki przy lepszej pogodzie

·
WiFi na 4 kreski
8,899 Posts
Jezeli nie tajemnica, ile za dobe czy tam osobo dobe? Bo widok wyglada na kosztowny ;)

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #12
Następnego dnia "rano" czyli ok południa czasu lokalnego w końcu wybieramy się do centrum.
Pierwsza noc była super, padliśmy o 9 wieczorem aby obudzić się o 3 rano i nie móc dalej spać. Już prawie wybieraliśmy się do Tsukuji na aukcję, ale zdrowy rozsądek zwyciężył. Po kilku godzinach walki z bezsennością ponownie zasnęliśmy, aby obudzić się zdrowo po 11, niech żyje jet lag ;)

Wychodzimy z hotelu, stacja Yurikamome Line jest przy hotelu, nie trzeba nawet wychodzić na zewnątrz

Nadjeżdża, cała trasa Yurikamome jest na estakadzie, ta dziwna konstrukcja po lewej to wjazd do tunelu autostrady o nazwie Tokyo-ku Tunnel, a autostrada to Shuto-Expressway Wangan Line.

Zajmujemy miejsca na samym tyle (linia jest całkowicie zautomatyzowana).
Po lewej Fuji TV, po prawej Aqua City

Kawałeczek dalej, stacja Odaiba-Kaihinkoen

To już po zjechaniu z Rainbow Bridge

W wielu rejonach Tokio dość trudno mówić o poziomie ulicy;)

Dojeżdżamy do centrum, po prawej linia Yamanote i oczywiście Tokaido Shinkansen

Przez pomyłkę wysiedliśmy stację za wcześnie, na Shiodome, i czekamy na następny skład

Widok z końcowej stacji Yurikamome Line, Shimbashi

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #13
@ixs

Nie było tak źle, 16 tys jenów za nocleg, bez śniadania (te były absurdalnie drogie). Jak na czterogwiazdkowy hotel w Tokio z takim widokiem, to okazja.
Cena znaleziona na booking.com w lutym, pokoje od strony Tokio są znacznie droższe niż z przeciwnej strony, a taki rezerwowałem. Ale kilka pokoi na każdym piętrze jest z boku, formalnie nie są ze strony "z widokiem" ale jak jest można obejrzeć ;)

Wychodzimy ze stacji (co trochę trwa, do pokonania kilka poziomów i szereg schodów ruchomych) i pierwszy widok to salon pachinko. Oczywiście wchodzimy

Na stacji Shimbashi dokonaliśmy też rezerwacji kilku Shinkansenów. Następnego dnia (wtorek 17 maja) chcieliśmy jechać do Nikko, niestety brak miejsc. O tym dlaczego będzie trochę później.

·
Registered
1,099 Posts
Haha paczinko, to jest dopiero dziwactwo.. też myśleliśmy żeby wejść do takiego przybytku ale kiedy tylko rozsuwały się drzwi i na zewnątrz wydostawał się ten ogłuszający hałas i dym papierosowy, od razu uciekaliśmy, nie dla nas takie "rozrywki" ;)

Widoki z hotelu miałeś ekstra, ale cena jak dla mnie koszmarna ;)

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #15
Dlatego też uciekliśmy stamtąd po zrobieniu dwóch fotek i więcej nie wchodziliśmy ;)

Obok stacji Shimbashi (wystarczy przejść pod autostradą) zaczyna się osławiona Ginza, wiadomo więc gdzie się kierujemy.

Z początku idziemy boczną ulicą, bodajże Namiki-dori

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #16
Po kilku chwilach zmieniamy kierunek w stronę głównej ulicy Ginzy, Chuo-dori

Nie wiem co to za budynek, w Ginzie doświadczyliśmy po raz pierwszy czegoś co stało się standardem pobytu w Japonii: nie miało sensu specjalnie analizować co się teraz widzi, tylko w spokoju;) wchłaniać inwazję bodźców na zmysły

Każda budowa miała taki pomiar hałasu

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #17
Docieramy do Chuo-dori

Sporo zdjęć zrobionych w trakcie oczekiwania na przejściach dla pieszych, charakterystyczne dla Japonii poziome sygnalizatory uliczne

Pierwszy kontakt z plastikowym jedzeniem na wystawach japońskich restauracji

Kolejny z niezliczonych imponujących budynków

Auta w Japonii są bardzo odmienne od obecnych w Europie, widać że japońskie koncerny traktują europejski rynek po macoszemu, niestety

Z Chuo-dori skręcamy na Yaesu-dori w stronę Tokyo Central Station

·
3D
7,103 Posts
Nie wiem co to za budynek, w Ginzie doświadczyliśmy po raz pierwszy czegoś co stało się standardem pobytu w Japonii: nie miało sensu specjalnie analizować co się teraz widzi, tylko w spokoju;) wchłaniać inwazję bodźców na zmysły
Heh, widzę w zależności od stanu umysłu i pogody doznania potrafią być różne. Ja ciągle mam przed oczami deszczową i wietrzną Ginzę, oraz ten budynek, spotkany niespodziewanie wywołuje dziwne emocje. Cytat z mojego tematu:

Minąłem między innymi budynek Mikimoto, zaprojektowany przez Toyo Ito. Padało, ściemniało się, byłem mocno zmęczony i poświęciłem mu może 20 sekund uwagi, nie zrobiłem nawet zdjęcia. Uznałem, że jest ich w internecie dużo.
Kolejny z niezliczonych imponujących budynków
Świetne przyziemie, zresztą trzeba powiedzieć, że bardzo często w tym mieście (podobnie jak w Hongkongu) podstawy robią fantastyczną przestrzeń. Wieżowiec to Tokyo Square Garden. Nawet widzę tam swoje posty z 2011 roku ; )

·
Registered
1,099 Posts
Fajne te mierniki hałasu, nie widziałem czegoś takiego :) Zaciekawiła mnie sprawa z brakiem miejsc w Shinkansenach do Nikko, jakieś święto tam było czy festiwal? Ja z wyjątkiem tego jednego przejazdu kiedy liczyłem na widoki na Fuji jeździłem bez rezerwacji i nigdy nie było żadnego problemu z miejscami, mimo wysokiego sezonu.

·
GUKPPiW
5,570 Posts
Discussion Starter #20
Świetne przyziemie, zresztą trzeba powiedzieć, że bardzo często w tym mieście (podobnie jak w Hongkongu) podstawy robią fantastyczną przestrzeń. Wieżowiec to Tokyo Square Garden. Nawet widzę tam swoje posty z 2011 roku ; )
W tamtym wątku na łopatki rozłożyło mnie pytanie czy to mid-rise czy low-rise? :lol:

Przyziemia japońskich budynków świetnie łączą się z ulicą, często trudno nawet stwierdzić czy to jeszcze ulica czy już budynek

Fajne te mierniki hałasu, nie widziałem czegoś takiego :) Zaciekawiła mnie sprawa z brakiem miejsc w Shinkansenach do Nikko, jakieś święto tam było czy festiwal? Ja z wyjątkiem tego jednego przejazdu kiedy liczyłem na widoki na Fuji jeździłem bez rezerwacji i nigdy nie było żadnego problemu z miejscami, mimo wysokiego sezonu.
Z Nikko póki co to tajemnica ;)

Aby nie było pustego przebiegu, Tokyo Station od Yaesu (wschodniej) strony

Czekamy na przejściu i wszędobylskie tokijskie taksówki

Jedna fotka z wewnątrz stacji

1 - 20 of 993 Posts