SkyscraperCity banner

1 - 20 of 4740 Posts

·
Registered
519 Posts
A jakie jest wasze zdanie na temat projektu Borderm Tourism w którym bierze też udział Wasze miasto??Głownym inicjatorem jest Moja ukochana gmina Zebrzydowice ma być stworzona m.in droga rowerowa w miejscy zlikwidowanych torów kolejowych do Zebrzydowic oraz trasy do Godoa i Karviny bo te miejscowości biorą udziałjeszcze cześciowo udział w tym projekcie również.

·
Registered
52 Posts
Sorry, że pytam sie na tym forum ale nie wiem gdzie sie dowiedzieć:/ Czy przystanek w Rybniku tzw DKM to jest ten dworzec na rynku?

Co do projektu nie jestem przekonany... Jednak marzenia o pociągach pasazerskich w jastrzębiu nie dają mi spokoju:p

·
Registered
825 Posts
A jakie jest wasze zdanie na temat projektu Borderm Tourism w którym bierze też udział Wasze miasto??Głownym inicjatorem jest Moja ukochana gmina Zebrzydowice ma być stworzona m.in droga rowerowa w miejscy zlikwidowanych torów kolejowych do Zebrzydowic oraz trasy do Godoa i Karviny bo te miejscowości biorą udziałjeszcze cześciowo udział w tym projekcie również.

debilne to - biorąc pod uwagę, ze akurat z J-bia do Zebrzydowic są setki dróg i ściezek, które mogą być lub nawet już są przystosowane dla rowerów.
Podobnie połczenie z Karwiną, Kaczycami itp.
To jest jakieś wyciąganie szmala znowuż.

·
Registered
519 Posts
"To jest jakieś wyciąganie szmala znowuż."

Przepraszam bardzo żadna znowuż szmala bo to jest dobra inwestycja choć jastrzębie ten projekt obejmie tylko chyba w 10% a reszta czyli ok 60% to w zebrzydowicach będzie robiony ośrodek sportów wodnych koło pałacu na stawie kajaczki,rowerki łodki, plaża itp. więc teraz narzekacie a potem będziecie jeździć heeh.Szlak będzie prowadził miejs więcej po równym terenie bez górek i wzniesień!

·
Registered
825 Posts
ale ja nie mam nic przeciwko plaży i kajakom i na kajaki zebrzydowickie bynajmniej nie narzekam.
A ze szlak będzie "prowadził bez górek i wzniesień"?:)
Ty chyba nigdy na rowerze nie jeździłeś, bo cały właśnie urok szlaków na naszym terenie wynika z górek i wzniesień.
edit: na trasie rowerowej z Zebrzydowic do J-bia jest tylko jeden krótki podjazd, także nawet ktoś ze zwiotczeniem mięśni da rade ją pokonać.

·
Registered
519 Posts
No tak ale nasypem kolejoym pójdzie ten szlak to aż takich podajzdów chyba nie bedzie chyba znasz i wiesz jak wygląda ten nasyp i szlak po byłych torach i raczej tam podajzdów nie ma wysokich o to mi chodzi. że ludzie beda mogli jechać do jastrzebia na rowerze miej więcej po równym terenie dojechać do moszczenicy i dalej na godów lub do "centrum" jastrzębia odbić.

·
Registered
825 Posts
z Zebrzydowic jak się jedzie do J-bia?
- najpierw jest krótki podjazd, potem cały czas po równym, aż do Bzia, gdzie jedzie się przez las - w dół.
Cała wycieczka - cały przejazd - trwa ze 40 minut.
No ale można - nie wiadomo po co - jechać trasą kolejową przez Moszczenicę - naokoło, durny pomysł.
Szlaki te które są są w zupełności wystarczające i łatwe.
Dostosowanie tras kolejowych, na których w wielu miejscach są jeszcze tory, będzie drogie i niepotrzebne.
Wolałbym, żeby uruchomiono na nich szynobusy, a nie rowery, tym bardziej, ze po drugiej stronie granicy takie szynobusy kursują regularnie, czyli, że da się.

·
Registered
519 Posts
Marzyć możecie ale projekty jużsą gotowe i zaniedługo cały odcinek od zebrzydowic do moszczenicy zacznie być realizowany po wybranniu w przetargu wykonawcy.środki unijne tu są więc pójdzie to szybciej z ekonomicznego punktu.

Spewnością przydały by się na Śląsku szynobusy bo to tańszy środek lokomocji od zykłych EZT a po drugie szybszy bo nie ciągnie tak długiego składu co EZT. Takie przydały by się na lini Zebrzydowice- Czechowice Dziedzice

·
Registered
825 Posts
Trochę szkoda, PTKiGK i ma zostać wykupione przez DBahn i miałem nadzieję, ze jak wypali ta podstrefa ekonomiczna w Moszczenicy, a może dzięki A1 wypali, to zdecydują się odbudować tę linię do zebrzydowic, do przejścia granicznego, jeśliby jakaś firma była zainteresowana wysyłaniem towarów do Czech.
PTK cały czas utrzymuje w stanie przejezdności swoje tory do obszaru tej podstrefy na Moszczenicy, mimo, że kopalni już przecież nie ma, czyli chyba liczą na zlecenia w przyszłości od jakiegoś inwestora z tej podstrefy..
Szynobusy przydałyby się na wielu liniach i powinny, tak jak to już kiedyś pisałem, jeździć co godzinę - tak jak jest na trasie Petrovice - Detmarzowice.
A tak z ciekawości - jak się udało gminom przejąć tereny PKP, skoro swojego czasu właśnie PTK chciało je przejąć i nie dostali zgody?

·
Registered
434 Posts
czy w jastrzebiu ma byc budowana nowa starowka? bede wdzieczny za informacje na ten temat, czy sa juz jakies projekty itp.?

·
Registered
730 Posts
Trochę szkoda, PTKiGK i ma zostać wykupione przez DBahn i miałem nadzieję, ze jak wypali ta podstrefa ekonomiczna w Moszczenicy, a może dzięki A1 wypali, to zdecydują się odbudować tę linię do zebrzydowic, do przejścia granicznego, jeśliby jakaś firma była zainteresowana wysyłaniem towarów do Czech.
PTK cały czas utrzymuje w stanie przejezdności swoje tory do obszaru tej podstrefy na Moszczenicy, mimo, że kopalni już przecież nie ma, czyli chyba liczą na zlecenia w przyszłości od jakiegoś inwestora z tej podstrefy..
Szynobusy przydałyby się na wielu liniach i powinny, tak jak to już kiedyś pisałem, jeździć co godzinę - tak jak jest na trasie Petrovice - Detmarzowice.
A tak z ciekawości - jak się udało gminom przejąć tereny PKP, skoro swojego czasu właśnie PTK chciało je przejąć i nie dostali zgody?
wydaje mi się, że PTK utrzymuje te tory bo dowozi węgiel do elektrowni przy byłej KWK Moszczenicy, mogę sie mylić...widzę, że jest wielu pasjonatów kolei w J-biu...cieszy mnie to ogromnie :cheers:....i wiecie co jeszcze? zadaje sobie pytanie czy jest to na tyle niewykonalne żeby uruchomić kolej w J-biu znów, czy po prostu brakuje woli politycznej? czy ktoś jest w stanie zapytać radnych, prezydenta czy są w ogóle jakieś plany rewitalizacji czy co?

·
Registered
519 Posts
Nie wiem jak ale prawdopodbnie zostały podpisane jakiśumowy czy cuś.Powstało już kilka koncepcji jak będzie wyglądał ośrodek sportów wodnych i "stalowy szlak" do Jastrzebia bo tak się nazywa według koncepcji.

·
Registered
894 Posts
^^ jesli chodzi o Rank progress to 31. grudnia firma dostała pozwolenie na wycięcie drzew.
za przebudowe układu drogowego przy tej inwestycji odpowiada Silesian Investment Center
http://www.sic.katowice.pl/a_oferty_w_przygotowaniu.html

czy w jastrzebiu ma byc budowana nowa starowka? bede wdzieczny za informacje na ten temat, czy sa juz jakies projekty itp.?
jeśli czytasz jakieś wypowiedzi użytkownika kacper1000 to podchodź do nich z dystansem..
ma być wybudowany "plac miejski" przy jednym z powstających osiedli TBS

·
Registered
825 Posts
wydaje mi się, że PTK utrzymuje te tory bo dowozi węgiel do elektrowni przy byłej KWK Moszczenicy, mogę sie mylić...widzę, że jest wielu pasjonatów kolei w J-biu...cieszy mnie to ogromnie :cheers:....i wiecie co jeszcze? zadaje sobie pytanie czy jest to na tyle niewykonalne żeby uruchomić kolej w J-biu znów, czy po prostu brakuje woli politycznej? czy ktoś jest w stanie zapytać radnych, prezydenta czy są w ogóle jakieś plany rewitalizacji czy co?
Ja tylko pamiętam, nie wiem czy Ty też, że dwa lata temu w katowickiej wyborczej wymieniali projekty, które nie przeszły w czasie głosowania nad budżetem centralnym.
M.in. właśnie odbudowę linii kol. z J-bia do Orzesza.
mówił wtedy Gadowski, że była grupa lokalnych, regionalnych inwestycji, które miały być finansowane centralnie, powstała ta lista po dogadaniu się posłów PiS i PO z regionu i ponoć wstępne ustalenia były takie, że ta linia "przejdzie".
Może nie było wszystko przygotowane jak trzeba, bo ostatecznie koalicja odrzuciła to.
A teraz wiadomo - jest Euro 2012, są potrzebne autostrady, magistrale kolejowe itd., na regionalne projekty jeszcze przyjdzie nam poczekać, ale niewykluczone, że kiedyś się doczekamy i tego - kolej już zdaje się wychodzi z długów, albo nawet wyszła, o transporcie publicznym duzo się mówi, dużo więcej niż jeszcze kilka lat temu.

1 - 20 of 4740 Posts