SkyscraperCity banner

8161 - 8180 of 14721 Posts

·
Registered
1,243 Posts
Sosnowiec też nie jest taki święty, bo ze 3 lata temu stałem w korku, w południe na skrzyżowaniu NarutowiczaxWawel.Przypominało to apokalipsę komunikacyjną.

Ale nie mówię. Może od tamtej pory się coś ruszyło w Sosnowcu, bo to co ta Pani powiedziała, jest więcej niż rozsądne.

Wystarczy zobaczyć jaka "Ameryka" panuje na S1. 7-15 i do domu. Odkąd się zrobiła wiosna na dobre, zrobili imponujący odcinek. Koń by się uśmiał.

·
Registered
270 Posts
Tam trzeba wyciąć i płaty asfaltu wstawić a nie taczkami asfalt wozić.
Te korki niestety są właśnie przez te dziury

·
Registered
395 Posts
Taaa, a jutro jeszcze będzie dodatkowy ruch, poprzez "promocje" w fh. Współczuję wracającym jutro w godzinach popołudniowych.

·
Audytor barier arch. ;)
900 Posts
Byłem dzisiaj w strefie przemysłowej III, budowa idzie całkiem nieźle :), w większości jest już podbudowa z asfaltu, wykonywane są chodniki i ścieżka rowerowa z kostki bez fazowej (w dokumentacji przetargowej, nawierzchnia jest z asfaltu, dlaczego to zmieniono? :bash:).

·
Registered
4,476 Posts
Discussion Starter #8,166
Wypadku? Ciężarówki to wiem, że tam stają, ale o wypadku nie słyszałem.
A był, był :D
I to jakoś w pierwszy miesiącu, czy dwóch od uruchomienia tego odcinka. Przejeżdżałem akurat obok autobusem. Samochód (osobówka) był dość nieźle uszkodzony, wyglądało jakby się zapędził i nie dał rady wyhamować lub coś mu nawaliło...

·
Registered
3,103 Posts
No cóż życie... pamiętam też, że jak raz jechałem do Katowic właśnie tuż po otwarciu tego odcinka, to kierowca autobusu musiał nawrócić, bo jechał na pamięć.

·
Registered
2,654 Posts
Jaworzno osiągnęło poziom aglomeracji (uwzględniając kryteria Inkomu).

15:08 ustawiłem się ładnie w korku na wysokości przystanku Osiedle Stałe Kalinowa i rozpocząłem obserwację. Minął pierwszy cykl świateł, minął drugi (po którym skrzyżowanie powinno się wg Inkomu rozładować), minął trzeci...

15:16 dojechałem do skrzyżowania AK-Katowicka. Minął czwarty cykl. Kolejka za mną dawno minęła Łukoila. Radio gra, słońce świeci, a ja tym czasem obserwuję sobie zadowolonych klientów z dziećmi lub bez jak uśmiechnięci wyjeżdżają po zrobionych zakupach marketowo-fastfoodowych. Ja na zasłużony po pracy prysznic i kawę muszę jeszcze poczekać. I tak minął mi cykl piąty.

O 15:20 udało mi się przejechać przez główne skrzyżowanie, korzystając z dobrodziejstw szóstego cyklu.
Busy, które zrobiły wymyk przez plac z miejscami postojowymi, dogoniłem na odcinku Leopold-Centrum.

Dziękuję z tego miejsca planistom, MZDiM i komisji BRD za pomoc w udowodnieniu tez Inkomu, że Jaworzno jest aglomeracją. Firmę Inkom informuję tym samym, że są w naszej jaworznickiej aglomeracji skrzyżowania, na których czeka się 3, 4 lub nawet 5 cykli.

·
sqrt(2)=...
2,349 Posts
@Tuki
No widzisz, trzeba trafu, bo mój autobus przejeżdżał tamtędy (wg rozkładu) ok. 14:45 i nie zauważyłem nic szczególnego...
Nie twierdzę, że to skrzyżowanie nie korkuje się wcale lub że funkcjonuje cały czas prawidłowo, ale tutaj pewnie miał miejsce jakiś "atak DDoS" kilku instytucji naraz...
Byłem dzisiaj w strefie przemysłowej III, budowa idzie całkiem nieźle , w większości jest już podbudowa z asfaltu, wykonywane są chodniki i ścieżka rowerowa z kostki bez fazowej (w dokumentacji przetargowej, nawierzchnia jest z asfaltu, dlaczego to zmieniono? ).
Może jednak zdecydowano się na zmianę DDR na chodnik z dopuszczonym ruchem rowerów (oby)? Popełniono na niej już tyle błędów, że i tak ciężko byłoby ją odróżnić od chodnika...
Ale po co robić chodniki z drogiej kostki, skoro do ich budowy również dotychczas używano asfaltu? :hm:

·
Registered
2,654 Posts
@Tuki
No widzisz, trzeba trafu, bo mój autobus przejeżdżał tamtędy (wg rozkładu) ok. 14:45 i nie zauważyłem nic szczególnego...
Nie twierdzę, że to skrzyżowanie nie korkuje się wcale lub że funkcjonuje cały czas prawidłowo, ale tutaj pewnie miał miejsce jakiś "atak DDoS" kilku instytucji naraz...
No, muszę zacząć grać w totolotka, bo co rusz trafiam, jeżdżąc do i z pracy.
Problem w tym, że w okolicy od Katowickiej NIE MA INSTYTUCJI, które by zapychały skrzyżowanie, jak np. EJ III ulicę Martyniaków. To jest normalne korkowanie się tego skrzyżowania. I tak będzie dopóki market będzie miał pierwszeństwo przed mieszkańcami.

·
Registered
2,654 Posts
Grunwaldzka - Puszkina

Grunwaldzka-Puszkina.

Nim zaczniecie obwiniać słonice. Nie widziałem zestawu, który próbowałby się złożyć w Puszkina bezpośrednio z Grunwaldzkiej. Wszystkie wjeżdżały z cygara na wprost. Więc to robota osobówek, busów i solówek. Dlatego jeszcze krawężniki nie leżą.

Na usta się ciśnie: A nie mówiłem.

·
Registered
1,572 Posts
Grunwaldzka-Puszkina.

Nim zaczniecie obwiniać słonice. Nie widziałem zestawu, który próbowałby się złożyć w Puszkina bezpośrednio z Grunwaldzkiej. Wszystkie wjeżdżały z cygara na wprost. Więc to robota osobówek, busów i solówek. Dlatego jeszcze krawężniki nie leżą.

Na usta się ciśnie: A nie mówiłem.
Ciasno jest przez tę wysepkę na środku Puszkina, więc się nie ma co dziwić. W Jaworznie jest chyba jeden typowo obniżony przez miasto łuk, jeśli chodzi o zakręt pod kątem prostym - na skręcie z Grunwaldzkiej w Olszewskiego: http://goo.gl/maps/bK61D. Czekamy na kolejne.

EDIT: Zapomniałem jeszcze, że PA Nova wybrukowała łuk na wyjeździe z Netto (przy okazji budując za wysoki krawężnik) ;)
Jak wspomniano, Dąbrowska na odcinku Katowicka - Biuroland została dokończona. Zlikwidowano krawężnik i wykonano płynny wjazd.
Uff... :)

·
Registered
2,654 Posts
Modernizacja gruntówek - Dąbrowska, Jasiugi, Wolna 09.05.2013

W ramach modernizacji gruntówek, asfalt otrzymała też końcówka ul. Dąbrowskiej oraz ulice Jasiugi i Wolna.

Ponieważ aparat otwiera ludziom usta - udało mi się usłyszeć, akurat pochlebne opinie nt. tej inwestycji. Najlepsza chyba była ta:
- Teraz tu jeżdżą.
Ja: Samochody?
- Nie tylko. Na rowerach jeżdżą, na rolkach i z wózkami jeżdżą.

I inna: "Teraz to dzielnica wygląda po amerykańsku".

Szkoda tylko, że nie poklejono chociaż największych dziur na Dąbrowskiej na dojeździe do rejonu robót

W tym miejscu nie wróżę nawierzchni długiego życia. Pobocze było okrutnie rozmiękłe.

Cytując mistrza Kochanowskiego: Wsi spokojna, wsi wesoła...

Dalej za plecami jest już tylko las

·
Registered
4 Posts
Jeśli chodzi o dziury na wiadukcie przy FH, to wracając z pracy natknąłem się na jakiś ciężarowy samochód MZUiM Sosnowiec oraz dwóch roboczo ubranych mężczyzn, którzy spacerowali sobie po drodze i przyglądali się owym dziurom.

·
Registered
3,103 Posts
Tuki piszesz o Puszkina, to napisz też o wyglądzie cygara jak się jedzie na OST.Tam jest ciekawszy widok zdecydowanie.Zaś po drugiej od OST brakuje jednego zamknięcia studzienki telefonicznej, i w tym miejscu jest paleta.

·
Registered
3,103 Posts
Nie no spoko każdemu się może zdarzyć.Tamto miejsce już po tygodniu od zakończenia robót z przejściem na ost już było lekko zniszczone.

8161 - 8180 of 14721 Posts