SkyscraperCity banner

8181 - 8200 of 14721 Posts

·
Registered
270 Posts
Jeśli chodzi o dziury na wiadukcie przy FH, to wracając z pracy natknąłem się na jakiś ciężarowy samochód MZUiM Sosnowiec oraz dwóch roboczo ubranych mężczyzn, którzy spacerowali sobie po drodze i przyglądali się owym dziurom.
Dziś widziałem w dziurach przy FH wysypany jakiś jakby żółty żwirek, po co to na co to , to nie wiem.
Dziwne bo przy kalinowej 11 zasypano dziury takim samym zółtym żwirem , trwałość tego określam na jedną większą burzę :)

·
Registered
1,572 Posts
Takie tam kilka dzisiejszych fotek z "centrum aglomeracji" :D

10.05.2013, godz. 17:10

1.

2.

3. Kierowca Golfa w ostatniej chwili się rozmyślił i stwierdził, że nawrócić przez Carrefoura będzie szybciej - jak widać robią tak nie tylko busiarze...

4. Niecierpliwy kierowca - nagminny obrazek w tamtym miejscu. Chodnik będzie niedługo ciekawie wyglądał :eek:hno:

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

·
Registered
1,243 Posts
Ciężkie raczej tamtędy nie jeżdżą. W centrum mimo, że na chodnik najeżdżają samochody osobowe, płyty granitowe są już wyszczerbione.

Zresztą i tak ważniejsze jest od kawałka chodnika, że dzięki temu skrzyżowaniu osiągnęliśmy poziom aglomeracji :/

·
Registered
2,654 Posts
zagłębiak;103147525 said:
Jeśli będą tak robić ciężkie samochody to chodnik długo nie wytrzyma.
:picard:
Jasne, ciężarówki regularnie nawracają na Carrefourze...

Edit:
MZDiM umieścił na stronie nowy pomysł: Przegląd Dzielnicowy.

http://www.mzdim.jaworzno.pl/index.php/306-dzielnice
Są pojedyncze zdjęcia z prac nad gruntówkami, które ostatnio pokazałem.

I widzę, że jeszcze na Nowowiejską trzeba się wybrać z kronikarskiego obowiązku.

·
Registered
1,572 Posts
^^ Całkiem fajna rzecz z tym "przeglądem dzielnicowym".

Chcę wysłać pismo do UM i MZDiM-u z pytaniami, które się tutaj pojawiają i od jakiegoś czasu pozostają bez odpowiedzi. Może uda się coś więcej dowiedzieć...

Ja chcę zapytać o:
1. Idiotyczną pracę sygnalizacji świetlnej dla pieszych na Komunie i obok Statoila.
2. Ścieżkę rowerową Leo-OST: obniżenia na Nowo-Szczakowskiej, przejazdy rowerowe, B-9 itd.
3. Ułatwienia dla osób niedowidzących na przejściach dla pieszych: sygnały dźwiękowe, maty z wypustkami itd.
4. Monitoring w przejściach podziemnych.
5. Kładkę: malowanie, wymianę drzwi windy.
6. Strefa przemysłowa: dlaczego betonowe krawężniki i kostka na ścieżce rowerowej.
7. Listę poprawek Drogopolu i termin.
8. Wytłumaczenie odnośnie drogi wewnętrznej w "centrum aglomeracji".

Jeśli macie jakieś swoje propozycje, o co jeszcze można by zapytać, to piszcie :)

·
Registered
3,104 Posts
To ja bym zadał pytanie, dlaczego tak niechlujnie MZDiM kładzie łaty na drogach.Nie tylko mi chodzi o Martyniaków, ale np. z mojej dzielnicy Aleja Piłsudskiego.No i co poprawkami na Grunwaldzkiej w centrum, bo na to pytanie, to już parę lat nie ma odpowiedzi...

·
Registered
1,572 Posts
To ja bym zadał pytanie, dlaczego tak niechlujnie MZDiM kładzie łaty na drogach.Nie tylko mi chodzi o Martyniaków, ale np. z mojej dzielnicy Aleja Piłsudskiego.No i co poprawkami na Grunwaldzkiej w centrum, bo na to pytanie, to już parę lat nie ma odpowiedzi...
Pytać o niechlujne kładzenie łat, to trochę mało konkretne - napiszą, że robią co mogą etc. Poprawki w centrum to dobry pomysł.

Mnie przypomniało się jeszcze, że jest problem z widocznością na wyjeździe spod bloków przy targowisku na Leopoldzie. Zapytam, czy zamontują jakieś lustro, czy zlikwidują barierę.

·
Registered
2,654 Posts
Pniaki raczej nie zbutwieją. Prędzej pojawią się odrosty. Topole mają płytkie i rozłożyste systemy korzeniowe (może dlatego nie chcieli ich wyrywać - żeby nie uszkodzić nowych chodników?).

·
Registered
2,739 Posts
Pytać o niechlujne kładzenie łat, to trochę mało konkretne - napiszą, że robią co mogą etc. Poprawki w centrum to dobry pomysł.

Mnie przypomniało się jeszcze, że jest problem z widocznością na wyjeździe spod bloków przy targowisku na Leopoldzie. Zapytam, czy zamontują jakieś lustro, czy zlikwidują barierę.
Kiedyś Hawkmoon mówił o likwidacji bariery, ale nie wiem czy przepis nie nakazuje montaż bariery wzdłuż przejść dla pieszych ze względów bezpieczeństwa. Ale lustro było by ok.
Jestem ciekaw czy któraś instytucja Ci odpowie. A może każdy z nas napisał by do UM i MZDiM z jakimś zapytaniem związanym z przbudową DK przez Drogopol. Niech widzą że więcej ludzi się interesuje tym tematem?
Łatania dziur nie łączył bym z przebudową.
Daj znać jaki będzie efekt.

·
Registered
4,476 Posts
Discussion Starter #8,194
Modus: na oficjalne pismo MAJĄ OBOWIĄZEK odpowiedzieć w formie pisemnej.
I nie mogą się wykręcić od niej. Natomiast pewnych materiałów nie udostępnią osobie prywatnej, czy stowarzyszeniu (np protokołów odbioru robót itd.)

·
Registered
1,572 Posts
A może każdy z nas napisał by do UM i MZDiM z jakimś zapytaniem związanym z przbudową DK przez Drogopol. Niech widzą że więcej ludzi się interesuje tym tematem?.
Zasypmy ich listami tak, jak kiedyś Silbert Ministerstwo :)

Natomiast pewnych materiałów nie udostępnią osobie prywatnej, czy stowarzyszeniu (np protokołów odbioru robót itd.)
Jakie usterki zostały zdiagnozowane, to chyba nie jest jakaś tajemnica?

·
Registered
857 Posts
Kiedyś Hawkmoon mówił o likwidacji bariery, ale nie wiem czy przepis nie nakazuje montaż bariery wzdłuż przejść dla pieszych ze względów bezpieczeństwa. Ale lustro było by ok.
Hawk nie pisał o likwidacji jako takiego zabezpieczenia, tylko zamianę na barieroporęcze:
Zamiast barier wykonawca zamontuje na wiosnę barieroporęcze. To poprawi widoczność dla kierowców o niskim zawieszeniu :)
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=99913567&postcount=7334

·
Registered
1,243 Posts
Pniaki raczej nie zbutwieją. Prędzej pojawią się odrosty. Topole mają płytkie i rozłożyste systemy korzeniowe (może dlatego nie chcieli ich wyrywać - żeby nie uszkodzić nowych chodników?).
W sumie to chyba trzeba sobie zadawać w tym miejscu pytanie: czy dwa lata temu te drzewa żyły pełnią życia, a w chwili obecnej były obumarłe i zagrażały bezpieczeństwu?
IMO zaś plama, jak robić to robić od początku do końca. Było ściąć i wyrwać korzenie przy przebudowie skrzyżowania, a w ich miejsce posadzić młode drzewka (jeśli była taka potrzeba - to akurat już inny temat).

·
Registered
175 Posts
W sumie to chyba trzeba sobie zadawać w tym miejscu pytanie: czy dwa lata temu te drzewa żyły pełnią życia, a w chwili obecnej były obumarłe i zagrażały bezpieczeństwu?
IMO zaś plama, jak robić to robić od początku do końca. Było ściąć i wyrwać korzenie przy przebudowie skrzyżowania, a w ich miejsce posadzić młode drzewka (jeśli była taka potrzeba - to akurat już inny temat).
Dokładnie, jeden remont na conajmniej kilkanaście lat i scinanie drzew który stoją już kilkadziesiąt lat, i jeszcze żeby tego nie moc skoordynowac;/

·
Registered
8,897 Posts
Ty tak powaznie? Powaznie myslisz, ze w MZDiM potrafia myslec?
Mam obawy, ze ta miejska spolka to panstwo w panstwie.

8181 - 8200 of 14721 Posts