SkyscraperCity banner

8201 - 8220 of 14721 Posts

·
Registered
1,243 Posts
@YtseMan, mam dodatkowe propozycje pytań do MZDiMu:
- czy mogą zatrudnić kogoś kompetentnego, kto ustawi światła zarówna dla pieszych jak i dla samochodów;
- czy mogą zdjąć trochę tego złomu, który powiesił na ich zlecenie Drogopol;
- czy mogą ujednolicić ograniczenia.

Jechałem wczoraj późnym wieczorem do Chorzowa. Minąłem z kilkanaście sygnalizatorów, czerwone złapało mnie na... jednym. Cały czas 60/80, znaków odniosłem wrażenie, że tylko najpotrzebniejsze.
Jaworzno: na 7 sygnalizatorów - na 3 stałem, co i tak uważam za sukces. Ograniczenia 50, 60, 70, do wyboru, do koloru. W dodatku czułem się nieco jak w muzeum, ekspozycja znaków jest znakomita. Takim zagęszczeniem może się pochwalić niewiele miast.

·
Registered
1,572 Posts
- czy mogą zatrudnić kogoś kompetentnego, kto ustawi światła zarówna dla pieszych jak i dla samochodów;
O regulację świateł zapytam na pewno. W sumie to to jest podstawy powód do napisania tego listu, bo działanie sygnalizacji to po prostu dramat i nie mam już na to nerwów.

Ciekawostka: w wątku jest post Hawkmoona, w którym pisał, że zamontują moduły radiowe dla zielonej fali na skrzyżowaniu DK z Katowicką, Martyniaków itd. Czy coś takiego zostało wykonane? Wątpię. Stałem ostatnio i przy Carrefourze i na Martyniaków.
- czy mogą zdjąć trochę tego złomu, który powiesił na ich zlecenie Drogopol;
Jeśli możesz, to sformułuj pytanie tak, żeby nie wykręcili się słowami w stylu "znaki są takie, jakie przewiduje kodek drogowy" etc.
- czy mogą ujednolicić ograniczenia.
Tu też przydałyby się większe konkrety - które ograniczenia są złe itd.

·
Registered
527 Posts
Jechałem wczoraj późnym wieczorem do Chorzowa. Minąłem z kilkanaście sygnalizatorów, czerwone złapało mnie na... jednym.
Ja natomiast w weekend majowy dwa razy przejeżdżałem przez Łódź w relacji północ-południe... u nas to jest bajka w porównaniu z tym zacnym miastem. Tam, choćbyś nie wiem jak jechał to stoisz na 80% świateł. Niektórym może się wydawać, że nietrafione porównanie. Ja sądzę natomiast, że takie duże miasto jak Łódź , przy te ilości skrzyżowań, powinno mieć ta kwestię uporządkowaną.
W kwestii dziur po zimie... Wybierzcie się do Torunia przejeżdżając przez Włocławek... Uuuu Panowie.... My to jesteśmy rozpieszczani przez nasze służby drogowe :)
Subiektywnie śmiem stwierdzić, że w kwestii infrastruktury drogowej mamy więcej niż dobrze.
Natomiast kazał bym naszym macherom od infrastruktury rowerowej wybrać się na nauki do Trójmiasta. W tej kwestii jestem pod ogromnym wrażeniem, zarówno samych rozwiązań drogowych jak i kultury rowerzystów i pieszych. Wszystko klasa...

·
Registered
1,572 Posts
Ja natomiast w weekend majowy dwa razy przejeżdżałem przez Łódź w relacji północ-południe... u nas to jest bajka w porównaniu z tym zacnym miastem. Tam, choćbyś nie wiem jak jechał to stoisz na 80% świateł. Niektórym może się wydawać, że nietrafione porównanie. Ja sądzę natomiast, że takie duże miasto jak Łódź , przy te ilości skrzyżowań, powinno mieć ta kwestię uporządkowaną.
W kwestii dziur po zimie... Wybierzcie się do Torunia przejeżdżając przez Włocławek... Uuuu Panowie.... My to jesteśmy rozpieszczani przez nasze służby drogowe :)
Z pewnością znajdą się przykłady jeszcze gorsze niż Łódź, ale to chyba nie o to chodzi, żeby równać w dół, prawda?

O regulacji pracy sygnalizacji wzdłuż całej (praktycznie w całości nowej) DK79 w Jaworznie słyszymy już od ilu lat? Miała być po skończonym remoncie... Teraz pewnie dostaniemy info, że będzie, ale dopiero jak mityczny inwestor z Kantego przebuduje skrzyżowanie z Cegielnianą, a na to możemy jeszcze długo poczekać...

·
Registered
1,243 Posts
Jeśli możesz, to sformułuj pytanie tak, żeby nie wykręcili się słowami w stylu "znaki są takie, jakie przewiduje kodek drogowy" etc.
Czy mogą, zgodnie z najnowszymi trendami, przeprowadzić weryfikację założonych znaków po przebudowie DK79.

Nie widzę potrzeby montowania np. D-3, jeśli zostały już zamontowane C-9.
Od lutego, do końca kwietnia trwał taki ogólnopolski program i myślę, że należy iść tym śladem:
http://regiomoto.pl/portal/aktualno...polsce-jest-niepotrzebnych-dowiemy-sie-w-maju

Wiem, że były jeszcze jakieś sprzeczności, ale teraz nie pamiętam, musiałbym przeglądnąć znaki. Niestety, do większości nie ma się jak przyczepić, bo są zgodne z przepisami. Problem w tym, że w ich ustawianiu brakło wyważenia między możliwością ich umieszczenia, a koniecznością.

Tu też przydałyby się większe konkrety - które ograniczenia są złe itd.
Tu podobnie, na wszystko znalazłoby się usprawiedliwienie, więc sprawa trudna.

Wypisałem nawet po kolei ograniczenia, ale wyszedł sznurek, wyglądających na przypadkowe, liczb.
[Kierunek Katowice]
Chodzi głównie dziwnie niejasne ograniczenia od skrzyżowania z Katowicką, aż do Martyniaków. Pewnie pamiętasz jak kiedyś dochodziliśmy z Tukim gdzie tam jakie ograniczenia obowiązują i mniej więcej przez ile metrów.
[Kierunek Centrum]
W drugą stronę jest lepiej, ale nie podoba mi się sytuacja na Komunie, bo jedzie się 70 do świateł ze Szczakowską, później droga taka sama, a - jeśli mnie pamięć nie myli - nie ma już ograniczenia do 70, tylko do 50. Lepiej żeby za skrzyżowaniem ze Szczakowską było dalej 70, a jego odwołanie (lub obniżenie limitu) na końcu nowej drogi, tam gdzie się łączy ze starym odcinkiem.

W skrócie chodzi o to, że jeśli ktoś prześledzi dokładnie ograniczenia, to pozna te różne niuanse. Ale większość koduje to co jest na B-33 lub D-42/D-43. A sądzę, że im prostsza sytuacja ze znakami, tym jazda mniej męcząca.

·
Registered
2,654 Posts
^^ za skrzyżowaniem ze Szczakowską w obu kierunkach jest 70, stosowne znaki są tuż za nim.
50 jest na odcinku cygara. I potem od Zatoki Krokodyli do Kolbego znowu 70 i 50/60 do świateł.

Natomiast na kierunku Centrum, od świateł na OST, aż do parkingu na Kantym obowiązuje 50/60 (obszar zabudowany). Poprawka. Od świateł na OST do Puszkina jest 70, potem 50/60 (OZ). Potem parkingu praktycznie do samego Centrum i dalej 70 (z przerwami, jak skrzyżowanie z Cegielnianą).

Generalnie ograniczeń prędkości bym się nie czepiał. Zostały w ciągu ostatniego roku znacznie ujednolicone i to IMHO in plus.

Edit: Poprawiłem ograniczenia od świateł do Puszkina.

·
Registered
1,572 Posts
Jeśli chodzi o znaki na odcinku Leo-OST, to nieocenioną pomoc stanowią te dwa filmiki. Co prawda wszystkich znaków Drogopol jeszcze wtedy nie zamontował, ale zdecydowana większość już stoi. Może jednak byś je Mayki zaktualizował? :)

Leo - OST
OST - Leo

Nie widzę potrzeby montowania np. D-3, jeśli zostały już zamontowane C-9.
Napisałem jeszcze o zdublowaniu tej samej informacji znakami D-3 oraz F-17. Nie wiem czy słusznie...

Przypomniało mi się jeszcze o nakazie nawracania na cygarze przez ciężarówki zamiast bezpośrednim skręcie w Puszkina, który miał niby być, ale jednak nie doszedł do skutku. Wiecie jaki to ma być konkretnie znak?

·
Registered
2,654 Posts
Musiałbyś postawić zestaw:
B-22 (zakaz skrętu w prawo), T-23b (dot. ciężarówek), F-7 (sposób jazdy w związku z zakazem skrętu w prawo)

Tylko z F-7 mam problem, bo wszystkie co znalazłem odnoszą się do zakazu skrętu w lewo.
(zapytałem o odpowiednią wersję w innym temacie)

·
Registered
2,739 Posts
O regulacji pracy sygnalizacji wzdłuż całej (praktycznie w całości nowej) DK79 w Jaworznie słyszymy już od ilu lat? Miała być po skończonym remoncie... Teraz pewnie dostaniemy info, że będzie, ale dopiero jak mityczny inwestor z Kantego przebuduje skrzyżowanie z Cegielnianą, a na to możemy jeszcze długo poczekać...
I zapewne tak usłyszymy. Hakmoon zawsze twierdził, że regulacja świateł między Leo, a OST czyli zielona fala powstanie po dobudowie świateł na Cegielnianej. A że mamy wirtualnego inwestora, który nie wiadomo kiedy i czy w ogóle przebuduje to skrzyżowanie to możemy czekać jeszcze długo. Jak wiadomo miasto sobie daje bodajże 4 lata czasu na przebudowę tego skrzyżowania, jeśli nie zrobi tego inwestor to dopiero po tym czasie ma zrobić to miasto. Więc.......czekamy.

Ze słyszenia wiem, że PA Nova końcem sierpnia wchodzi na plac budowy Galeny.

·
Banned
1,925 Posts

Na fragmencie drogi ze zdjęcia można pozbyć się zdublowanych po obu stronach jezdni znaków D3, ponieważ sposób poruszania się sugeruje stojący wcześniej znak F17.
Znaki zakazu B36 też są zbędne - czy kiedykolwiek widział ktoś w tym miejscu stojący samochód?

·
Registered
1,635 Posts

·
Registered
1,243 Posts
^^ za skrzyżowaniem ze Szczakowską w obu kierunkach jest 70, stosowne znaki są tuż za nim.
50 jest na odcinku cygara. I potem od Zatoki Krokodyli do Kolbego znowu 70 i 50/60 do świateł.

Natomiast na kierunku Centrum, od świateł na OST, aż do parkingu na Kantym obowiązuje 50/60 (obszar zabudowany). Dopiero od parkingu praktycznie do samego Centrum i dalej 70 (z przerwami, jak skrzyżowanie z Cegielnianą).

Generalnie ograniczeń prędkości bym się nie czepiał. Zostały w ciągu ostatniego roku znacznie ujednolicone i to IMHO in plus.
Chodzi o ten moment. Nie widzę 70, chociaż może już jest.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7hnLWcobnhs#t=62s
Generalnie masz rację, przede wszystkim prędkość została podniesiona, ale i ujednolicona.
Nie wiem czy pamiętasz, ze 2-3 lata temu był taki raport, w którym okazało się, że Katowice są najmniej zakorkowanym spośród dużych miast. We wnioskach było też wypisane "co robić", żeby poprawić przepustowość. Jednym z takich wniosków było ujednolicenie ograniczeń, np. 60/80, czy 50/70. I o to mi właśnie chodzi, żeby nie trzeba było się zastanawiać co to teraz jest i ile obowiązuje, tylko, żeby było to "wyczuwalne", intuicyjne. Jeśli jedziesz do skrzyżowania ze Szczakowską 70, to nie dla wszystkich jest oczywistym, dlaczego za skrzyżowaniem już tak nie jest. Natomiast jeśli widzisz znak, np. 60 i widzisz "urywający się" nowy asfalt, sprawa wydaje się oczywista.
Będzie szybciej, będzie płynniej, będzie bezpieczniej, tylko ewentualne mandaty będą niższe.

B-36 w takich przypadkach również jest "wyczuwany", niestety nie dla wszystkich.

·
Registered
732 Posts
Wiedziałem, że o czymś zapomniałem:)
https://www.google.com/mapmaker?gw=55&editids=mcRjBzb09qGPXUX4Ay

Jak na razie 6 osób potwierdziło, do tego 1 odrzucenie od michalgt86.
Z tego co wiem, udziela się na tym forum..może jakieś info?
Kontynuując problemy z googlem - teraz skrzyżowanie z Wojska Polskiego x Inwalidów wojennych w stronę centrum jest felerne i kieruje przez... Kalinową.

Wygląda to jakby google nie radziło sobie w pojawianiem się pasów rozdziału (to samo jest na Jęzorze...

·
Registered
2,739 Posts
Ty tak powaznie? Powaznie myslisz, ze w MZDiM potrafia myslec?
Mam obawy, ze ta miejska spolka to panstwo w panstwie.
Niestety chyba masz rację. Po nie dawnej rozmowie z rzecznikiem i zwróceniu uwagi na byle jakie łatanie dziur, poruszyłem też temat wymiany uszkodzonych elementów bariery energochłonnej, słupków na K. Jadwigi barier typu "Jaworzno" koło Netto. Dwa tygodnie temu powiedział że będzie to naprawione. Narazie cisza. Hawkmoon kiedyś pisał że to MZDiM będzie stawiał położone krawęzniki na łukach nowych dróg, będzie brukował wysepki w centrum i nie tylko z wykorzystaniem kostki z rynku. Ja w to wątpię. Ok ktoś powie że wiosna się dopiero zaczęła i trzeba się uporać z tym co po zimie. Poczekamy zobaczymy.

Hawk wrócił z urlopu. Widziałem go na rynku :>)

·
Registered
1,572 Posts
Listy wysłane. Z racji tego, że trudno było mi rozgraniczyć, kto jest za jaką kwestię odpowiedzialny, tym bardziej, że część z nich się przenika, to wysłałem dwa identyczne pisma - jedno do Wydziału Inwestycji Miejskich, drugie do MZDiM-u. Pytania są dość konkretne i jest ich naprawdę dużo, także mam nadzieję, że odpowiedzi będą rzetelne i nie zostanie to olane. O wynikach oczywiście poinformuję na forum :)

·
Registered
2,654 Posts
^^ no to czekamy na odpowiedzi i na skany. :eek:kay:

Ktoś z Was? https://www.facebook.com/KatowickaANieMarket

Powiem tyle chyba wszyscy wiemy, że to powinna być droga wewnętrzna w pełnym tego słowa znaczeniu i od początku o tym mówimy.
No właśnie powinna, ale nie jest...
Jak się dobrze przyjrzysz to kilkoro fanów znajdziesz.

·
Registered
395 Posts
Widziałem zwiastun "Wydarzeń" i mówili o tym, że polskie drogi są przeoznakowane i zostało zadane pytanie: czy będziemy jeździć szybciej? Zobaczymy co powiedzą.

·
Registered
2,654 Posts
^^ śmiem wątpić.
Bardziej chodzi o chaos informacyjny, którego kierowca nie jest w stanie ogarnąć.
Po prostu jeśli jest tego napaprane znak na znaku, któryś przegapisz.

Idealnym przykładem był okres przebudowy Leopoldu, gdzie za skrzyżowaniem z Piłsudskiego stał znak na znaku (z perspektywy kierowcy niektóre wzajemnie się zasłaniały).

Nie wiem czy uda się im cokolwiek zrobić z odcinkiem OST - Szczakowska, ze względu na rozległe obszarowo cygaro.
(ale to zaczekamy na odpowiedź na pismo YtseMan'a).
Co gorsza dodatkowe znaki na kierunku Katowice pojawią się po wybudowaniu łącznika Al. Tysiąclecia - Grunwaldzka.

8201 - 8220 of 14721 Posts