SkyscraperCity banner

601 - 620 of 5408 Posts

·
Registered
198 Posts
Prawdopodobnie 2 kolejne bloki.
Jak pracowałem przy budowie tych co istnieją, kierownik budowy wspominał o kolejnych, bliźniaczych blokach, na obecnym boisku do gry w piłkę.

Koncepcja budowy parkingów wydaje mi sie zbyt młoda, ażby już weszła w fazę realizacji.

·
Registered
560 Posts
A koncepcja budowy 2 kolejnych bloków nie wydaje się być zbyt... szybka? Nigdzie nic w prasie nie wspominają o budowie kolejnych 2 bloków, ani TBS o tym nie informował. Zastanawiam się, co oni sobie myślą, że jak zbudują 2 kolejne bloki to gdzie te samochody będą parkować? W tym momencie sytuacja szczególnie na ulicy Marmurowej jest tragiczna, koło 14 idzie się jeszcze gdzieś wcisnąć, a wieczorem to już całkowicie nie ma gdzie. Mieszkam w bardzo bliskich okolicach nowych TBS i powiem szczerze, że te samochody parkują teraz pod blokiem Granitowa 12 i Granitowa 10. Jakby nie garaże, to ja nie wiem gdzie bym auto parkował, chyba na polach albo na leopoldzie. Jeśli ktoś jest zorientowany bardziej, to prosiłbym o jakąś informację.
A jak tam sprawa parkingu? Gdzie utknęła sprawa?

·
Registered
290 Posts
Panowie, kiedyś (12 listopada 2009) na jaworznianin.pl pojawił się artykuł:

Co dalej z boiskiem na Gigancie

Jedyne boisko w dzielnicy Gigant nie nadaje się do gry. Podczas ostatnich prac związanych z budową nowych bloków ciężki sprzęt zniszczył i tak nienajlepszą murawę osiedlowego boiska. Jak zapewnia Dawid Domaglaski, z jaworznickiego TBS wszystko zostanie naprawione.

Do tej pory dzieci i młodzież mogły korzystać z boiska przy ulicy Marmurowej. Jednak wraz z rozpoczęciem prac budowlanych pojawił się tam ciężki sprzęt. Jego działalność odcisnęła swoje piętno na murawie osiedlowego boiska. Obecna płyta nie nadaje się do gry – Inwestor, który wykonywał prace budowlane zobowiązał się do przywrócenia pierwotnego stanu boiska – zapewnia Dawid Domagalski, z jaworznickiego TBS-u.

- Przedsiębiorca ma czas do końca maja, aby wykonać to zadanie. Także jestem przekonany, że dzieci i młodzież będą mogły korzystać z boiska bez przeszkód w okresie wakacyjnym – dodaje Dawid Domagalski.

·
Registered
290 Posts
Co do parkingów na Gigancie to jedynie słyszałem tylko tyle:

Ponad 300 nowych miejsc parkingowych w Gigancie

Ponad 300 nowych miejsc parkingowych powstanie w osiedlu Gigant. Mieszkańcy innych osiedli mają naprawdę czego pozazdrościć.

> Materiał filmowy

Gigant znajduje się w komfortowej sytuacji, ponieważ wokół bloków jest wiele wolnego terenu gminnego, wystarczyło tylko „dogadać się” z Urzędem Miejskim. Sprawą braku miejsc parkingowych w Gigancie zainteresowała nas mieszkanka osiedla, która przysłał do redakcji maila. Brak miejsc parkingowych to problem całego miasta, jednak jak podkreśliła mieszkanka, po wybudowaniu bloków TBS–u sytuacja stała się w osiedlu się wprost tragiczna. Najgorzej jest wieczorem około godziny 18. TBS wydzierżawił jedynie 23 miejsca parkingowe, ale w planie jest już budowa całkiem nowych 52. TBS prowadził rozmowy nie tylko z Urzędem Miejskim ale i z Międzyzakładową Górniczą Spółdzielnią Mieszkaniową, która jest administratorem wszystkich budynków w osiedlu Gigant. Spółdzielnia planuje wybudować około 300 miejsc parkingowych. W dużej mierze jest to zasługa Grupy Inicjatywnej Budowy Miejsc Parkingowych, która związała się na początku listopada ubiegłego roku i składa się z 60 mieszkańców osiedla.
Ponad 300 nowych miejsc parkingowych powinno rozwiązać problem mieszkańców osiedla z parkowaniem samochodów. Według obietnic ma to nastąpić już latem tego roku.

Źródło: jaw.pl

·
Registered
876 Posts
Discussion Starter #606
Spotkanie w sprawie GEOsfery

Już w najbliższy wtorek, 9 lutego o godz. 11.00 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące projektu GEOsfera. Inwestycja obejmuje utworzenie w kamieniołomie Sadowa Góra ośrodka edukacji geologicznej wraz z zapleczem rekreacyjnym.

- Kamieniołom Sadowa Góra jest miejscem, gdzie na stosunkowo małej powierzchni można spotkać rzadkie okazy flory i fauny, ale przede wszystkim elementy przyrody nieożywionej: skamieniałości i struktury geologiczne, a dodatkowym atutem są ślady dziedzictwa górniczego - wyjaśnia Agnieszka Bartyzel, Geolog Powiatowy. - Praktycznie każde miejsce eksploatacji powierzchniowej kryje za sobą historie odległe o miliony lat. Na terenie kamieniołomu Sadowa Góra 230 mln lat temu rozciągało się płytkie morze, zamieszkiwane przez czterometrowego notozaura - pływającego prajaszczura.
Walory tego miejsca zostały docenione przez Władze Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, poprzez propozycję włączenia kamieniołomu do regionalnego programu badań fauny triasowych kręgowców.
Sodowa Góra ma szanse zostać poligonem badawczym dla studentów geologii oraz uczniów techników górniczych i geologicznych. Równocześnie jego lokalizacja i walory krajobrazowe dają szansę na urządzenie kolejnego obiektu wyróżniającego miasto, atrakcyjnego dla mieszkańców i amatorów geoturystyki ze Śląska, Zagłębia a nawet Małopolski.

Tematyka spotkania:

Misja edukacyjna ośrodka GEOsfera - Lidia Razowska-Jaworek - Dyrektor Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego w Sosnowcu.
Potencjał przyrodniczo-dydaktyczny odsłonięć triasowych na terenie Śląska - Jerzy Cabała - Prodziekan Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.
Założenia projektu GEOsfera - Agnieszka Bartyzel - Geolog Powiatowy UM Jaworzno.

GEOsfera powstanie w ciągu najbliższych kilku lat. Będzie to miejsce edukacji, wypoczynku i rozrywki, zlokalizowane w pobliżu osiedli mieszkaniowych i szlaków komunikacyjnych. Znajdzie się tam także baza konferencyjna obsługująca spotkania naukowe i biznesowe.

Ekspozycje stałe i czasowe umożliwią zapoznanie się z najciekawszymi okazami skamieniałości, skał i minerałów. Wystawy zostaną wzbogacone rekonstrukcjami i prezentacjami multimedialnymi. Planowana jest również sala sensoryczna dla niewidomych z przestrzennymi mapami i modelami.
Sala wykładowa i przestrzeń ekspozycyjna to nie jedyne atrakcje. Powstanie tu również ścieżka dydaktyczna z tablicami informacyjnymi barwnie ilustrującymi przeszłość geologiczną rejonu czy modele fauny sprzed 230 mln. lat. W parku powstanie scena letnia umożliwiająca organizację imprez plenerowych - koncertów i projekcji na ścianach kamieniołomu.
Na terenie kamieniołomu zostaną urządzone miejsca piknikowe i "grillowisko", a przez teren kamieniołomu będą poprowadzone trasy rowerowe z miejscami do wypoczynku.

żródło www.jaworzno.pl

·
Registered
4 Posts
Witam.
Jawcio czy mógłbyś zamieścić naniesiony na mapie orientacyjny zarys planowanego terenu pod kopalnię dolomitu w Byczynie.? Zapewne wszyscy są ciekawi jaki obszar obejmie swym zasięgiem, pomimo, że brak jest szczegółowych planów i uzgodnień.

Bardzo proszę.

Pozdrawiam.

·
Registered
876 Posts
Discussion Starter #609
Witam.
Jawcio czy mógłbyś zamieścić naniesiony na mapie orientacyjny zarys planowanego terenu pod kopalnię dolomitu w Byczynie.? Zapewne wszyscy są ciekawi jaki obszar obejmie swym zasięgiem, pomimo, że brak jest szczegółowych planów i uzgodnień.

Bardzo proszę.

Pozdrawiam.
Nie mam informacji dotyczących umiejscowienia tej kopalni, ale jeśli się nie mylę złoże zajmuje teren na wschód od dzielnicy czyli między Byczyną, a Cezarówkami, lub między Byczyną, a Jeziorkami. Ale głowy nie dam.

·
Registered
4 Posts
Rozmawiałem z kilkoma mieszkańcami Byczyny, nie posiadają żadnej wiedzy na temat lokalizacji kopalni DOLOMITU. Potwierdzają, że ma powstać, co też można przeczytać na poprzedniej podstronie.

·
Registered
71 Posts
Mam pytanie do siedzących w temacie ... Czy pod osiedlem Skałka odbywają się jakieś wydobycie, od miesiąca regularnie czuć wstrząsy kilka razy dziennie ale dzisiaj była już przesada... cały sufit mi popękał hehe i musiałem łapać pierdołki z pulek ;) ładnie zabujało

·
Audytor barier arch. ;)
900 Posts

·
Registered
4 Posts
Bardzo Ci dziękuję.

Nie sądziłem, że mapa Jaworzna na którą wskazałeś jest aż tak szczegółowa.
Pokazywałem ją znajomym z innych miast to nie mogli uwierzyć. Naprawdę super!
Oby więcej osób poznało jej możliwości.

·
Registered
1,572 Posts
Gdyby była ona bardziej przyjazna dla użytkownika to na pewno więcej ludzi chętniej by z niej korzystało. Jej autorzy powinni podpatrzeć jak działają inne tego typu mapy (zumi.pl, google.maps.com, pkt.pl) i wykorzystać ich rozwiązania u nas. Bo teraz działa ona w sposób tragiczny.

·
Registered
876 Posts
Discussion Starter #616
GEOsfera – jedyne takie miejsce w Polsce

GEOsfera to projekt, który powstanie w Jaworznie na przestrzeni najbliższych kilku lat w kamieniołomie Sodowa Góra. Będzie to miejsce, które odkryje przed nami to, co kryje w sobie Ziemia.

Nauka geologii w naszym rejonie będzie miała nowy wymiar. W praktyczny i ciekawy sposób przedstawi wygląd nieistniejącego już Morza Triasowego czy Lasu Karbońskiego. Będzie można zobaczyć to, co w szkolnej ławce pozostaje jedynie wytworem wyobraźni.
To jednak nie wszystko. Projekt obejmuje również centrum konferencyjne, szlaki rekreacyjne i rowerowe, a nawet obserwatoria. Ponadto teren będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Dla niewidomych zostaną przygotowane przestrzenne mapy i modele.
Na spotkaniu informacyjnym dotyczącym tej inwestycji wystąpili m.in.: Lidia Razowska-Jaworek - Dyrektor Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego w Sosnowcu, która przedstawiła misję edukacyjną ośrodka GEOsfera (Oddział objął patronat nad tym projektem),
Jerzy Cabała - Prodziekan Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego mówił o potencjale przyrodniczo-dydaktycznym odsłonięć triasowych na terenie Śląska oraz Agnieszka Bartyzel - Geolog Powiatowy UM w Jaworznie zaprezentowała założenia projektu GEOsfera.

W Jaworznie funkcjonują dwie nazwy kamieniołomu – Sadowa Góra i Sodowa Góra – jak się okazuje obie są poprawne.
Wstępny koszt całej inwestycji zostanie oszacowany po zatwierdzeniu wszystkich projektów. Koncepcja rozwijania geoturystyki w Jaworznie zapowiada się obiecująco.

źródło: www.jaw.pl

·
Registered
71 Posts
Fajną sprawą było by w GEOswerze wybudowanie w przyszłości (nawet dalekiej) z prawdziwego zdarzenia oceanarium...
chętnie bym się na takie widowisko wybrał po za tym wycieczki by do nas zjeżdżały z całej polski bo nie wiadomo mi czy w Polsce coś takiego istnieje...
po za tym GEOsfera to doba inwestycja która sprawi ze lekcje geografii nabiorą rzeczywistego wymiaru

·
Registered
166 Posts
Strasznie mnie cieszy, ze powstanie w naszym miescie GEOSfera.. Nie wiem, czy ktos z forumowiczow byl (polecam jak najbardziej) na wyspie Bornholm w centrum podobnym do tego, ktore ma powstac w Jaworznie.. Tak ciekawie wszystko zaprezentowane, ze az szczeka opada.. Historia Bornholmu i Baltyku na przelomie kilkudziesieciu (kilkuset-) milionow opowiadana w tak genialny sposob..
Jezeli znajde czas wrzuce troche zdjec z wyprawy do w/w centrum.. No i pozostaje mi wierzyc, ze w Jaworznie powstanie cos rownie genialnego, a nawet moze i lepszego :)

601 - 620 of 5408 Posts