SkyscraperCity banner

1 - 20 of 131 Posts

·
Registered
1,626 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Tu tylko zgłaszamy kolejne poprawki i usterki do zaznaczenia/zmiany stanu na mapie. Wszelkie dyskusje prowadzimy w wątku głównym (foto i wideorelacje wrzucamy też również tylko tam - co najwyżej podlinkujcie post na poparcie swoich wniosków, miło będzie gdy będą one zawierały geotagi): [Jaworzno] Infrastruktura drogowa.
***​
Mapa: http://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zuEpltPvJVDE.k-Mo8Im0R7ng

Nie musisz zakładać konta na SkyscraperCity.com, aby zgłosić swoją pozycję, uwagę do mapy. Wystarczy, że masz Facebook i odwiedzisz nasz fan-page: Jaworznickie drogi.
***​
Zasady podziału dróg:
Drogi asfaltowe (zasady zaczerpnięte z [Polska] Mapa stanu nawierzchni polskich dróg):
  • Stan drogi dobry
    Droga równa, bądź dosyć równa są dopuszczalne niewielkie uchybienia w nawierzchni typu: dobrze wykonane łaty w niewielkich ilościach, bardzo drobne pęknięcia w nawierzchni, ślady smołowania itp. Nie są brane pod uwagę: pobocze i inne elementy drogi, tylko nawierzchnia!

• Stan drogi pogorszony
    Droga z lekkimi spękaniami nawierzchni, łatami w średnich ilościach, małe bardzo rzadko spotykane dziury, nie powoduje większego dyskomfortu jazdy! Są dopuszczalne niewielkie, niegroźne koleiny.

• Stan drogi mocno pogorszony
    Średnie koleiny, spotykane są dziury, spękania, duża ilość łat. Jest odczuwalny dyskomfort w jeździe!

• Stan drogi zły, krytyczny
    Duże koleiny (takie które zagrażają bezpieczeństwu jazdy i mogą zniszczyć podwozie samochodu), mocno popękana, duża ilość dziur, bardzo duża ilość łat, które i tak nie polepszają stanu drogi. Jest odczuwalny bardzo duży dyskomfort jazdy i zagraża bezpieczeństwu na tej drodze! Droga nadająca się do natychmiastowego remontu, jazda z prędkością wyższą niż 70-80 km/h staje się niebezpieczna.

Drogi brukowane (kostka brukowa, kostka z kamienia, płyty brukowe i kamienne):
  • Stan drogi dobry
    Droga równa, bądź dosyć równa są dopuszczalne niewielkie uchybienia w nawierzchni typu: pojedyncze lekko (maks. 5 mm) zapadnięte lub uniesione fragmenty bruku lub pojedyncze płyty niezagrażające bezpieczeństwu ruchu
  • Stan drogi pogorszony
    Droga ze spękanymi kostkami brukowymi lub płytami, które nie powodują większego dyskomfortu poruszania się! Są dopuszczalne niewielkie, niegroźne koleiny. Niektóre fragmenty bruku są zapadnięte lub wystaja ponad poziom jezdni, jednakże zapadliska lub uniesienia są płynne i nie zagrażają uczestnikom ruchu (da się bezpiecznie ominąć miejsca niebezpieczne).
  • Stan drogi mocno pogorszony
    Średnie koleiny, spotykane są braki w nawierzchni, kostki/płyty przełamane. Jest odczuwalny wyraźny dyskomfort w poruszaniu! zapadliska.
  • Stan drogi zły, krytyczny
    Duże koleiny (takie które zagrażają bezpieczeństwu jazdy i mogą zniszczyć podwozie samochodu), mocno popękana, duża ilość dziur. Jest odczuwalny bardzo duży dyskomfort jazdy i zagraża bezpieczeństwu na tej drodze! Droga nadająca się do natychmiastowego remontu.
Drogi dla pieszych (DDP), drogi dla rowerów (DDR), drogi dla rowerów i pieszych (DDRiP)
Maja analogiczny podział jak drogi asfaltowe i brukowane. Na mapie zaznaczone są cieńszą kreską niż ich odpowiedniki jakościowe wśród jezdni, a w polu stan mają człon "DDRiP". Na mapie ze względu na czytelność nie zaznaczam chodników biegnących wzdłuż ulic lub stanowiących ich logiczną całość.

Drogi gruntowe - bez klasyfikacji

Drogi w remoncie.
Drogi Dla Pieszych , Rogi Dla Rowerów, Drogi Dla Rowerów i Pieszych w remoncie.
***​
Jeśli droga ogólnie jest w dobrym stanie, a tylko występuje punktowe zagrożenie (zapadnięta studzienka, przewrócony krawężnik, itp.) to nie ma ono wpływu na klasyfikację odcinka i jest ono zaznaczane osobno za pomocą pinezki.

Odcinki zaznaczane są między:
  • skrzyżowaniami,
  • połączeniami jezdni
  • granicami kontraktów remontów i przebudowy
Czasami dla uproszczenia niektóre jezdnie (np. wokół wysepek na skrzyżowaniach) nie są uwzględniane osobno, a klasyfikacja dotyczy wtedy całości drogi.
Pojedyncze, punktowe niedoskonałości (np. cała droga dobra, ale jedna studzienka odbiega od standardu) nie maja wpływu na zaznaczany stan dróg. Niedoskonałości takie zaznaczane są za pomocą punktowych znaczników (pinezek, itp.).

Mała legenda:
  • *nazwa ulicy: nazwa urzędowa ulicy lub w przypadku braku nazwa zwyczajowa lub opis typu łącznik x-y
  • *nr drogi: nr drogi krajowej, wojewódzkiej, powiatowej (jeśli nasze miasto coś takiego wprowadzi)
  • *jezdnia: północna, południowa, itd. (kierunki pośrednie też), jednojezdniowa, 2 (gdy jedną kreską zaznaczone są dla uproszczenia 2 jezdnie)
  • *stan: (jak w podziale wyżej)
  • *odcinek od: (info wyżej)
  • *odcinek do: (info wyżej)
  • *pasy jazdy: np. 2x1 (najczęstszy układ drogi jednojezdniowej dwukierunkowej), 1, 2, 2+1 (dla uproszczenia nie liczę pasów do skrętów i rozbiegowych, choć są też wyjątki od tej reguły)
  • *Rok ułożenia nawierzchni lub poważniejszego remontu: (np. naprawy gwarancyjnej, wymiany większości asfaltu, itp.)
  • *Wykonawca: (kto wykonał ostatni remont)
  • *Uwagi: (rożne dodatkowe uwagi do stanu drogi, jej remontów, itp.)
  • wprowadził: (kto ostatni edytował dany odcinek drogi; każdy edytujący proszony jest o wpisanie się na miejsce poprzednika w to pole))
  • zatwierdzone: tak, (puste) (jeśli tak to znaczy, że ja zatwierdziłem edycję i zaznaczenie z jakąś ogólną wizją mapy którą mam w głowie, jeśli jest pole puste to można spodziewać się, że mogą w krótkim czasie nastąpić korekty; każdy edytujący proszony jest o wykasowanie wpisu "tak" podczas edycji)
Zgłoszenia proszę niech zawierają (w miarę możliwości) informacje oznaczone gwiazdką ("*").
W przypadku gdy poszukujemy jakichś danych w polu jest pytajnik ("?"). Liczymy, ze nam pomożecie.

***​
Kategorie punktowych niedoskonałości:
  • bez wpływu (na komfort)
    Miejsce bez wpływu na komfort poruszania, które bez poprawek na pewno szybko przyczyni się do powstania zagrożenia (np. małe pęknięcie po zimie stanie się dziurą)
  • niekomfortowe
    Mała dziura, którą da się ominąć bez opuszczania chodnika/pasa jazdy lub wymagająca takiego manewru w miejscu gdzie kolidujących uczestników ruchu spotyka się sporadycznie, awaria oświetlenia, świateł, odwrócone znaki niewpływające na bezpieczeństwo (np. drogowskazy), itp.
  • groźne
    Duża dziura wymagająca opuszczenia pasa jezdni/zejścia z chodnika, stłuczone lustro, odwrócone ważne znaki (ograniczenia prędkości, ustalające pierwszeństwo), uszkodzone barierki przydrożne
  • krytycznie groźne
    Głęboka dziura wymagająca niemal zatrzymania lub uniemożliwiająca przejazd/przejście
  • roboty drogowe
    Punktowe, długotrwałe prace drogowe powodujące utrudnienia.
***​
Ja ambak0 zastrzegam sobie prawo do ostatecznych decyzji w sprawach kontrowersyjnych.
Zapraszam innych co bardziej zaufanych użytkowników do współpracy bezpośrednio przy edytowaniu mapy.

Mapę współredagują:
  • michalgt86,
  • demoss (demek),
  • plondolijo
  • no i oczywiście ja - ambak0.

·
Registered
1,626 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Pomysł się gdzieś przewijał na forum, więc zapraszam do współpracy.
Tak naprawdę to jest pierwszy post (tamten będzie służył do zachowania zasad i najważniejszych rzeczy gdzieś pod ręką). W miarę możliwości proszę o opisywanie wszystkich parametrów do zaznaczenia odcinka (jak podacie dłuższy odcinek niż wynika z zasad to ja go rozbije na mniejsze o takim samym stopniu jakości).

Jak na razie proszę tylko o drogi główne - później przejdziemy do niższych kategorii.

·
sqrt(2)=...
2,344 Posts
Moim zdaniem od dawna przydałby się osobny wątek o utrzymaniu dróg i dyskusje na ten temat chyba najlepiej byłoby prowadzić tutaj. Wątek drogowy jest praktycznie niemożliwy do przejrzenia przez nowych użytkowników forum, a są tam wymieszane sprawy bieżące (nikogo już nie interesuje jakaś dziura załatana 2 lata temu) z wieloletnimi planami. Tam moglibyśmy prowadzić dyskusje nt. nowych i przyszłych inwestycji drogowych.

·
Registered
1,626 Posts
Discussion Starter #4
^^ Jednak inna praktyka przyjęła się na FPW niż proponujesz. Jedyną jaką widzę możliwość tutaj dyskusji to gdy mamy dwa różne zdania na temat skategoryzowania drogi. Po za tym chodzi też o łatwość wyciągnięcia danych do mapy (nie ma potrzeby przeszukiwania), dlatego jako założyciel wątku proszę o pisanie w wątku o infrze, a tutaj tylko konkretne zgłoszenia.

·
Registered
395 Posts
Na ul. Henryka Partyki przy samym rondzie jest taka hopka, nie uciążliwa, jednak bardzo odczuwalna. Można zaznaczyć jako punkt niedoskonałości.
PS Możliwe, że jeszcze nie zdążyłeś zaznaczyć, ale przy ul. Partyki jest jeszcze DRRiP.

·
Registered
221 Posts
Armii Krajowej przy zjeździe na Klonową - wystająca trylinka i kawałki asfaltu
Armii Krajowej pomiędzy Daleką a Długoszyńską - wielkie dziury w trylince zgłaszane od marca - totalna olewka. Ostatnio była tam szkoda zgłaszana do MZDiM.
Starowiejska przy Gimnazjum nr 5 ( dawna SP 17 ) - dziury w asfalcie i rozpadająca się nawierzchnia
Martyniaków pomiędzy Moniuszki z przejazdem kolejowym - zapadająca się łata na byle jak naprawione dziurze po pierwszym przymrozku wyleci
Młynarska przed Aneksem - braki w nawierzchni w poprzek ulicy

CDN...

·
Registered
3,103 Posts
Podłęże
Nawierzchnia Wilczej - łata na łacie, która jest dziurawa
chodnik na Moniuszki od skrzyżowania z Leśną, do skrzyżowania z Piaskową- "fale Dunaju", zapadnięcia się chodnika, zapadnięte /krzywe podjazdy pęknięcia, zapadnięcia się jezdni i małe ubytki asfaltowe
nawierzchnia Leśnej od skrzyżowania z Moniuszki do skrzyżowania z Piłsudskiego: rozlatujące się łaty, zapadnięcia asfaltu pęknięcia.

·
Registered
1,626 Posts
Discussion Starter #9 (Edited)
Proszę przy zgłaszaniu określać stan/zagrożenie.

1. Armii Krajowej przy zjeździe na Klonową - wystająca trylinka i kawałki asfaltu
2. Armii Krajowej pomiędzy Daleką a Długoszyńską - wielkie dziury w trylince zgłaszane od marca - totalna olewka. Ostatnio była tam szkoda zgłaszana do MZDiM.
3. Starowiejska przy Gimnazjum nr 5 ( dawna SP 17 ) - dziury w asfalcie i rozpadająca się nawierzchnia
4. Martyniaków pomiędzy Moniuszki z przejazdem kolejowym - zapadająca się łata na byle jak naprawione dziurze po pierwszym przymrozku wyleci
5. Młynarska przed Aneksem - braki w nawierzchni w poprzek ulicy

CDN...
AD 1. Sorki nie znam okolicy, mógłbyś uściślić czy chodzi o jezdnię, czy chodnik i czy mam zaznaczać jako punkt czy jako ogólny stan? Jeśli stan ogólny to proszę o opinię o większym odcinku.
AD 2. Zaznaczyłem, czy dobrze określiłem zagrożenie?
AD 4. Zaznaczone.
AD 5. Przed czym? Nie bardzo potrafię ustalić o którą jezdnię chodzi i które miejsce. Mam zmienić stan ogólny drogi, czy może punktowe zagrożenie zaznaczyć? Jeśli punkt to pomocne byłyby koordynaty.

Podłęże
1. Nawierzchnia Wilczej - łata na łacie, która jest dziurawa
2. chodnik na Moniuszki od skrzyżowania z Leśną, do skrzyżowania z Piaskową- "fale Dunaju", zapadnięcia się chodnika, zapadnięte /krzywe podjazdy pęknięcia,
3. (Moniuszki od Leśnej do Piaskowej): przyp. ambak0) zapadnięcia się jezdni i małe ubytki asfaltowe
4. nawierzchnia Leśnej od skrzyżowania z Moniuszki do skrzyżowania z Piłsudskiego: rozlatujące się łaty, zapadnięcia asfaltu pęknięcia.
Proszę określ dla każdego z puntów zagrożenie moje propozycje (wybierz bardziej pasującą, bo ja poważnie się waham):
AD 1. mocno pogorszony/zły
AD 2. brukowane DDRiP pogorszone/ brukowane DDRiP mocno pogorszone
AD 3. dobry + punktowe zagrożenia, proszę o punkty z zagrożeniami
AD 4. mocno pogorszony/zły

Dziękuję za zgłoszenia, po uzupełnieniu danych zaznaczę.

·
Registered
50 Posts
Drogi:
1. Plac św Jana (od św Wojciecha do Kr. Jadwigi) - stan mocno pogorszony
2. Leśna (od Moniuszki do Kruczej) - stan pogorszony
3. Leśna (od Kruczej do Wilczej ) - stan mocno pogorszony
4. Leśna (od Wilczej do Piłsudskiego) - stan drogi dobry
5. Wilcza (od Leśnej do Piłsudskiego) - stan drogi zły

A. Chodnik przy Kr Jadwigi (od Placu św Jana do wjazdu do lokalu"Dworek") stan pogorszony lecz przed zakładem pogrzebowym - wyrwa w nawierzchni na 85% szerokości
B. Chodnik przy św Wojciecha (od Placu Jana do OPG) - stan dobry
C. Chodnik przy św Wojciecha (od OPG do MPWiK) - stan zły

·
Registered
400 Posts
Jeleń, ulice:

1. Jeleń-Rynek (zwłaszcza w obrębie skrzyżowania) - Stan drogi zły, krytyczny
2. Wygody - do rozjazdu z Wiosny Ludów - stan mocno pogorszony
3. Wygody - dalej do ronda - stan drogi dobry
4. Wiosny Ludów - stan drogi pogorszony
5. Zwycięstwa - stan drogi dobry

Nie wiem jak na nowych mapach wskazać punktowe problemy, da się tam jakąś pinezkę upuścić?

·
Registered
233 Posts
Moim skromnym zdaniem:
1. Kołłątaja od Insurekcji Kościuszkowskiej do Obrońców Poczty Gdańskiej - stan dobry
2. Pionierów - stan pogorszony
3. Wilkoszyn od Pionierów do Gwardii Ludowej - stan dobry
4. Łanowa od Kasztanowej do Gwardzistów - stan pogorszony
5. Wiosny Ludów od DWR do Juliana Leńskiego (mniej więcej bo nie jestem pewien kiedy się dobry asfalt kończy, niech ktoś uściśli) - stan dobry
6. Jesienna od Jaworznickiej do Kasztanowej - stan dobry
7. Narutowicza od Pocztowej do Zagłoby i dalej do Urzędniczej - stan dobry

·
Registered
730 Posts
hm, czy ulica Dąb za A4 została może ostatnimi czasy naprawiana? Właśnie mi się przypomniało, że jeszcze w lipcu jej stan był mocno tragiczny a nie wiem czy załapała na jakieś ostatnie remonty.

·
Registered
233 Posts
hm, czy ulica Dąb za A4 została może ostatnimi czasy naprawiana? Właśnie mi się przypomniało, że jeszcze w lipcu jej stan był mocno tragiczny a nie wiem czy załapała na jakieś ostatnie remonty.
Pisałem ostatnio, że widziałem jak się remonterem bawili na ul.Dąb :nuts: zaznaczyłbym tam stan pogorszony jak nie mocno pogorszony.

·
Registered
1,626 Posts
Discussion Starter #20 (Edited)
Jeleń, ulice:

1. Jeleń-Rynek (zwłaszcza w obrębie skrzyżowania) - Stan drogi zły, krytyczny
2. Wygody - do rozjazdu z Wiosny Ludów - stan mocno pogorszony
3. Wygody - dalej do ronda - stan drogi dobry
4. Wiosny Ludów - stan drogi pogorszony
5. Zwycięstwa - stan drogi dobry

Nie wiem jak na nowych mapach wskazać punktowe problemy, da się tam jakąś pinezkę upuścić?
AD 1. Zaznaczone, czy te jezdnie boczne też tak miały być?
AD 2. Zaznaczone.
AD 3. Zaznaczone, maskara ile odcinków trzeba było robić :D
AD 4. Zaznaczone. Czy aż do końca miałem zaznaczyć (tak jak jest) czy gdzieś wcześniej skończyć?
AD 5. Zaznaczone, chyba do końca.

@plondolijo:Masz już możliwość edytowania, to sobie sam zaznaczysz, bo mi już dziś brakło czasu.

To jak z ulicą Dąb za A4?

1 - 20 of 131 Posts