SkyscraperCity banner

1 - 20 of 286 Posts

·
Registered
6,556 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Nowy wątek ! Nareszcie jakieś porządne centrum handlowe w stolicy Karkonoszy ! :cheers:

W 2010 roku planujemy wybudowanie w Jeleniej Górze wyjątkowego kompleksu handlowo-usługowego o niepowtarzalnej atmosferze, umożliwiającego wysoki komfort zakupów. W dniu 16.03.2009 otrzymaliśmy Pozwolenie na Budowę.

Galeria Stare Miasto to wykorzystanie najnowszych rozwiązań architektonicznych w połączeniu z charakterem Starego Miasta, której projekt powstał przy współpracy z biurem architektonicznym WROPROJEKT.

Przestrzeń i funkcjonalność

•Cztery kondygnacje połączone systemem schodów ruchomych,
wachlarzowych i wind.

Tu znajdziesz wszystko!

•Szeroka oferta handlowa, usługowa i gastronomiczna.
•Powierzchnia najmu – 6 241 m2

Link do Galerii
http://ariadne.com.pl/galeria.html

---

Hotel zamiast galerii na Pijarskiej już latem

Około stu dwudziestu pokoi hotelowych, klinika zdrowia i fitness, sale kongresowe oraz restauracje – wszystko to ma zostać oddane do użytku latem 2014 roku przy ul. Pijarskiej w Jeleniej Górze. Inwestor, firma Ariadne właśnie rozpoczęła przebudowę galerii handlowej.
Ma tu powstać hotel Hampton, zarządzany przez firmę Hilton znaną na całym świecie.

- Będzie to hotel dostępny dla przeciętnie zamożnego klienta ze standardem ponad trzygwiazdkowym – mówi Janusz Pruszyński nadzorujący inwestycję, pełnomocnik inwestora. – Na przebudowę potrzebujemy około sześciu miesięcy. Po zakończeniu budowy galerii okazało się, że rynek jest już nasycony takimi obiektami, stąd pomysł na zmianę jego charakteru. W nowym obiekcie planujemy zrobić 118 pokoi hotelowych, klinikę zdrowia i fitnessu, sale kongresowe oraz restauracje. Prace ruszyły kilka dni temu - dodaje pełnomocnik firmy Ariadne ze Szczecina.
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,49941

·
Hirschberg
1,532 Posts
Warto dodać, że galeria ta ma zostać doklejona do naszego koszmarka, on sam ma zostać przebudowany jak widać na wizualizacjach :)

·
Registered
6,556 Posts
Discussion Starter #3
Jeżeli przemalują ten parking w kolor Galerii i go przyłączą to będzie bardzo dobrze to wyglądac

·
Registered
6,556 Posts
Discussion Starter #5
Do tej pory to był taki Park & Walk ;) Zamiast szukac miejsca na Bankowej czy coś w tym stylu to można na Pijarskiej a potem na nogach do Centrum ;) Ale ten parking nie był zbyt poularny ? Drozyzna ?

·
Hirschberg
1,532 Posts
^^ Nie drożyzna, cennik masz tu http://ariadne.com.pl/parking_oferta.html
Ale widać dla niektórych 1 zł/h to dgoro :eek:hno: Tam ogólnie problemy były, pierwszy właściciel i inwestor przecież zbankrutował, a parking stał sobie dobrych pare lat. Później odkupiła go właśnie spółka Ariadne i mają taki plan jak widać.

·
Registered
6,556 Posts
Discussion Starter #7
Z tego co pamiętam, ludzie zawsze mówili że tam biorą 'jak cygan za matkę' ;). No cóż, różne jest pojęcie drożyzny... Ach Jelenia, to miasto ma swój urok

1 ZŁ za godzinę ? Fajna stawka :D Stawiasz auto na parę godzin, przynajmniej w bezpiecznej i zamkniętej przestrzeni, ani żadni amatorzy mycia szyb nie dokoptują się ;)

·
A fe Silesia!
4,957 Posts
Jeżeli przemalują ten parking w kolor Galerii i go przyłączą to będzie bardzo dobrze to wyglądac
Jak dla mnie, za duży misz-masz choć o tyle dobrze, że chcą coś z tym parkingiem zrobić. Dużo będzie zależeć od jakości wykończenia, materiałów i małej architektury.

·
Registered
6,556 Posts
Discussion Starter #9
Dobrze, że nikt nie wpadł na pomysł aby zrobić tą Galerię w wesołych barwach parkingu :nuts:

·
Kraschan Bhamaradżanga
340 Posts
@ Mateusz
Nie wiem czy dobrze trafiłem na Twój wątek .

Obejrzałem stronkę o galerii pewnie rzuty są już nieaktualne ale na tych widać zbyt gęstą i nielogiczną siatkę słupów, i raczej za mało pomieszczeń zaplecza oraz technicznych co może oznaczać, że postawią jakiś złom na dachu !!! A wtedy panorama miasta ucierpi.

Nie znam tego biura więc nie mogę powiedzieć nic o ich dokonaniach. Jedno jest zastanawiające że pracuje tam więcej konstruktorów niż architektów. Ale spokojnie nie oceniajmy panny po sukience ani chałupy po wizualizacjach. Na pewno będzie dobrze, tylko gratulować takiego tematu, sam chętnie bym go popełnił.

·
Registered
6,556 Posts
Discussion Starter #11
Każdy nowy forumowicz i foty z Jeleniej cieszą, bo tutaj w sumie tylko kilka osób się udziela na temat miasta :)

W sumie ta inwestycja mnie zaskoczyła bo do tej pory Focus wydawał się byc sztandarowy,a tutaj nie byle jaki konkurent ;)

·
Registered
6,556 Posts
Discussion Starter #12
Wysłałem emaila do tej firmy Ariadne z zapytaniem jakie są postępy od czasu uzyskania PnB w marcu 2009. Zobaczymy co napiszą :)

·
Registered
6,556 Posts
Discussion Starter #14
Zgadzam się i ten projekt pojawił się dosyc niespodziewanie i już PnB, zobaczymy jak to pójdzie

·
Registered
5,709 Posts
Oczywiscie kazda inwestycja mnie cieszy, choc ta do pieknych nie nalezy. I w dodatku ten lososiowy kolor... No ale zobaczymy,moze dobrze to wszystko wyjdzie.

·
Registered
38 Posts
Mają pozwolenie, nie mają chyba jeszcze spiętego finansowania. Jeden z potencjalnych współfinasujących przerzucił się na Grodzką! Mimo wszystko działają, żeby rozbudować jeszcze więcej niż obejmuje aktualne pozwolenie na budowę!!!
Jeżeli ta galeria powstanie to architektonicznie będzie najładniejszą i najciekawszą, a sam parking wielopoziomowy będzie należycie wykorzystany!

·
Registered
6,556 Posts
Discussion Starter #18
Więc jacyś poważni ludzie mają zamiar tu zainwestowac i dobrze :) będzie konkurencja dla Gordzkiego i Focus Mall :)

1 - 20 of 286 Posts