Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 406 Posts

·
Registered
32,107 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Otwieram kolejny wątek, w następnych tygodniach pojawi się jeszcze kilka innych
Na razie mam zdjęcia z 18 maja z centrum Jeleniej Góry, zachodniej części Karkonoszy i Szklarskiej Poręby. Za pare tygodni dojdą jeszcze z Karpacza:)

wrzucam jak zawsze linki do pozostałych wątków

Pictures of Poland, wątek międzynarodowy
Bielsko-Biała
Bydgoszcz, Toruń
Gdańsk, Gdynia, Sopot
Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Karpacz, Karkonosze
Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Mysłowice, Sosnowiec
Kłodzko, Kudowa Zdrój
Kłodzko - wątek międzynarodowy
Kołobrzeg
Kraków
Legnica, Prochowice, Złotoryja
Lublin
Łódź
Łódź - wątek międzynarodowy
Poznań
Szczecin
Świdnica, Wałbrzych, Szczawno-Zdrój, Świebodzice
Świnoujście, Seebad Ahlbeck, Międzyzdroje
Warszawa
New Warsaw
Old Warsaw
Warsaw 2007 (100 pics)
Wrocław
Wrocław – wątek międzynarodowy
Zakopane i Tatry

zdjęcia robione wieczorem, te z rana będą później:)

1 Podwale/Jasna

2 naprzeciwko nocny i nie tylko

3 Podwale/Sobieskiego

4 okolice Grodzkiej

5 Podwale

6 prace archeologiczne między Jasną i Grodzką

7

8 Grodzka

9

10 Jasna w kierunku placu Ratuszowego

·
Hirschberg
1,610 Posts
Dzieki za kolejna porcje fotek, bardzo fajnych zreszta :cheers: Mam nadzieje, ze doszedles tez na ul 1-Maja i Konopnickiej ;)

O miescie sie nie wypowiadam, bo w nim mieszkam, powiem tylko, ze uwazam je za naprawde ladne (oczywiscie jest jeszcze duuuzo do zrobienia) i przytulne. Sciana Karkonoszy na horyzoncie poteguje to wrazenie. Nalezy rowniez pamietac, ze Jelenia Góra to teraz takze Cieplice, z calkowicie wyremontowana starowka, niegdys osobne miasteczko, najstarsze uzdrowisko w Polsce :)

·
Registered
32,107 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
Mam nadzieje, ze doszedles tez na ul 1-Maja i Konopnickiej ;)
Dotarłem, mam zdjęcia z tych ulic:) Cieplice też chciałem obejść ale musiałem się dwa razy w górach na szlaku cofać i czasu zabrakło - oblazłem w tym dniu ze 30 km a Jelenia Góra była na końcu

Będą też m.in.z Sudeckiej, Wojska Polskiego, Klonowicza, Okrzei i Pocztowej

33 Krótka

34 Szkolna

35 Szkolna/Bankowa

36 Bankowa

37

38 Bankowa i Kościół św.Anny

39

·
Registered
16,087 Posts
Dzieki za kolejna porcje fotek, bardzo fajnych zreszta :cheers: Mam nadzieje, ze doszedles tez na ul 1-Maja i Konopnickiej ;)

O miescie sie nie wypowiadam, bo w nim mieszkam, powiem tylko, ze uwazam je za naprawde ladne (oczywiscie jest jeszcze duuuzo do zrobienia) i przytulne. Sciana Karkonoszy na horyzoncie poteguje to wrazenie. Nalezy rowniez pamietac, ze Jelenia Góra to teraz takze Cieplice, z calkowicie wyremontowana starowka, niegdys osobne miasteczko, najstarsze uzdrowisko w Polsce :)
popieram :)

·
Ave Silesia
2,209 Posts
Jelenia Góra to jest moim zdaniem miasto, którego trudno jest nie lubić. Jest zadbana, ma ładną starówkę, otoczona jest przepięknymi terenami.

·
zombie process
2,332 Posts
Kilka fotek z mojego wypadu do JG w marcu - nędznej jakości i jeszcze gorzej przerobionych w PaintShopie, żeby w ogóle czasem było coś widać.

Widok z Dąbrowicy na Śnieżkę - straszna mgła była.

JG widziana z Kozińca (462m npm)

Kościół Garnizonowy posiadający na suficie...

zegar :)

Tyle. Lubię bardzo to miasto i Karkonosze, szkoda że mam do niego tak daleko i tak rzadko mogę odwiedzać :(

·
Registered
2,356 Posts
^^
Gdyby jeszcze trochę się postarali o Śródmieście - byłoby calkiem miło.
No i inwestorzy by się przydali.... No ale nowa władza rządzi dopiero pół roku więc dajmy im czasu na działanie.

Widzę, jednak już pierwszą pozytywną jaskółkę - parasole w rynku znowu mogą być kolorowe :)

·
Registered
16,087 Posts
Ja zauważyłem, że Jelenia Góra traci miano drugiego miasta na Dś na rzecz Legnicy, która ostatnio wystartowała jak rakieta. Chociaz akurat wielkiej rywalizacji tu też nie będzie bo oba miasta leżą w innych częściach naszego województwa i mogą się spokojnie podzielić wpływami.

·
Registered
32,107 Posts
Discussion Starter · #14 · (Edited)
Jelenia Góra ma chyba jedną z najładniej odnowionych starówek w Polsce. Jest troche bloków ale nie rzuca się to tak jak w Legnicy, Wrocławiu czy Szczecinie

no to kolejne fotki

40 Konopnickiej

41

42

43 ul.1 Maja

44 Urząd Statystyczny

45 dalej 1 Maja

46

47

48

·
Hirschberg
1,610 Posts
Ja zauważyłem, że Jelenia Góra traci miano drugiego miasta na Dś na rzecz Legnicy, która ostatnio wystartowała jak rakieta. Chociaz akurat wielkiej rywalizacji tu też nie będzie bo oba miasta leżą w innych częściach naszego województwa i mogą się spokojnie podzielić wpływami.
masz racje jezeli chodzi o inwestycje ( co chyba Cie zreszta najbardziej interesuje ;) ) ... nie da sie jednak porownywac tych miast, obydwa swoja pozycje buduja na czym innym i z calym szacunkiem dla Legnicy bo tez widze ten boom, przynajmniej na powierzchnie handlowe ... to turystyka pozostaneie domena JG. Pamietajmy tez o tym ze i Legnica i Walbrzych sa miastami jednak wiekszymi od Jeleniej. Jak juz w tym watku pisal Tommy dajmy szanse nowym wladzom Jelonki, na papierach czy tez w ich glowach wyglada to okej...pozyjemy zobaczymy.

MarcinK dzieki za kolejna porcje zdjec, z chyba najladniejszego zakatka miasta :cheers:

·
Hirschberg
1,610 Posts
Fajnie sie oglada zdjecia srodmiescia. Troche jakbys omijal obiektywem miejsca, ktore duma starowki nie sa ;) A moze trzeba tu mieszkac, zeby je zauwazac i sie nimi przejmowac. Mam nadzieje, ze podobal Ci sie pobyt w stolicy Karkonoszy ;) Szkoda, ze watek nie ma wiekszego zainteresowania, ale gdyby ktos mial pytania to postaram sie odpowiedziec... Dzieki jeszcze raz za zdjecia z wyprawy MarcinK :cheers:

btw:

^^ Fajnie ze znalazles ta perspektywe, w tle sa calkiem nowe kamieniczki, odsloniete jakies pare tygodni temu, wiec jest to nowy, nawet mily widok w centrum ;)

Niegdys reprezentacyjna ulica Wojska Polskiego ma spore szanse doczekac sie kompleksowej rewitalizacji, projekt jest juz wdrazany. Oby wyszlo.

1 - 20 of 406 Posts