SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 3925 Posts

·
Hirschberg
Joined
·
3,886 Posts
Ja dorzuce co moge ;) Sam zastanawialem sie nad otworzeniem takiego watku. Na poczatek inwestycje mieszkaniowe w JG


Osiedle Zabobrze, Locus

W w/w budynku przewidziano 50 mieszkań z balkonami od 46 m2 do 86 m2 oraz na parterze budynku lokale usługowe od 76 m2 do 159 m2 (łączna powierzchnia użytkowa kondygnacji nadziemnych to 3240,76 m2). W podziemiu 25 miejsc garażowych od 13 m2 do 34 m2 oraz 20 komórek lokatorskich od 2,70 m2 do 15 m2.
W budynku są 2 windy.
Od ul. Moniuszki przewidziano parking dla mieszkańców w/w bydynku.
Planowany termin zakończenia 31.03.2008 roku.
Mieszkania Podchorazych

Inwestycja Mieszkania Podchorążych to budynek ze stylowymi drewnianymi balkonami położony na ogrodzonym terenie z widokiem na centrum Jeleniej Góry i wzgórza dookoła miasta. W trzykondygnacyjnym budynku dostępne są dwupoziomowe mieszkania o powierzchni prawie 100 mkw z klimatycznym poddaszem, mieszkania o średniej wielkości 60 mkw jak i niewielkie i tanie mieszkania jednopokojowe o powierzchni 33 mkw.

Holenderski inwestor PALESTA oraz jeleniogórska firma INDOM, zajmująca się obsługą inwestycji, oddadzą dla klientów 51 mieszkań pod koniec 2007 roku. Zewnętrzna bryła budynku wraz z miejscami parkingowymi zostanie wykończona do połowy 2008 roku.

www.podchorazych.plOsiedle przy ul Złotniczej , Izery


Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe IZERY sp.z o.o.Osiedle Park Sudecki

W jednej z najładniejszych części Jeleniej Góry, przy ulicy Sudeckiej, powstaje Osiedle Park Sudecki. Zaletą budynków i znajdujących się w nich mieszkań jest ich lokalizacja, wśród zieleni przy trasie na Karpacz.
http://www.bracco.pl/galeria.php
 

·
Mariusz
Joined
·
353 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Euro 2012

Ambitne plany samorządowców przy okazji organizacji piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku. Betonowy pas startowy dla samolotów, obwodnica miasta i remont torów kolejowych z Jakuszyc do Wrocławia - o pieniądze na te cele zabiegają władze Jeleniej Góry.

Według szacunków komitetu organizacyjnego mistrzostw Dolny Śląsk w czerwcu 2012 roku odwiedzi 300 tys. kibiców.

- Noclegi we Wrocławiu znajdzie tylko 20 - 25 proc. gości. Pozostali będą musieli ulokować się w innych miejscowościach. Musimy zrobić wszystko, by przyciągnąć kibiców do Kotliny Jeleniogórskiej. Oznacza to, że dostępność komunikacyjna Karkonoszy musi się znacznie poprawić - mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Miasto złożyło już wniosek o dofinansowanie budowy obwodnicy południowej. Trasa jest planowana od kilku lat. W poprzednim rozdaniu pieniędzy z funduszy europejskich nie udało się zdobyć środków na jej budowę. Może uda się tym razem. Na drogę potrzeba 385 mln zł. Obwodnica o długości 6,5 km zaczynałaby się w Grabarowie, omijając centrum miasta łączyłaby się z ul. Sudecką i dalej biegłaby estakadą nad ul. Wolności do trasy czeskiej prowadzącej w kierunku Szklarskiej Poręby. Prezydent Obrębalski chciałby, aby inwestycja zakończyła się w latach 2010-2011.

Samorząd Jeleniej Góry chciałby także usprawnić kolejowe połączenie Jeleniej Góry z Czechami i Wrocławiem.
- Staramy się o pieniądze na przebudowę linii kolejowej Wrocław - Jelenia Góra - Jakuszyce. W ten sposób połączylibyśmy się z trasami kolejowymi po czeskiej stronie - tłumaczy prezydent. Według niego także jeleniogórskie lotnisko należałoby dostosować do potrzeb niewielkich samolotów pasażerskich. Po zbudowaniu betonowego pasa o długości 750 metrów, mogłyby na nim lądować maszyny o wadze do 5,7 tony, zabierające kilkunastu pasażerów. Koszt budowy pasa i poszerzenie ulicy Łomnickiej to 90 mln zł.

Jelenia Góra będzie się także starała zostać bazą treningową jednej z drużyn biorących udział w mistrzostwach. Wymogi UEFA nakazują jednak, by reprezentacje były zakwaterowane w co najmniej czterogwiazdkowym hotelu, którego w Jeleniej Górze nie ma. Potrzebne jest centrum konferencyjne, a boisko treningowe nie może być mniejsze niż 105x68 metrów. Istniejące murawy przy ul. Lubańskiej i Złotniczej są nieco mniejsze i trzeba byłoby je powiększyć. Do wyścigu o goszczenie reprezentacji któregoś z krajów biorących udział w imprezie staną też inne dolnośląskie miasta. Starać się będą o to między innymi Lubin, Legnica, Wołów i Dzierżoniów.

Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
 

·
Mariusz
Joined
·
353 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Mieszkania komunalne za 1%

Nie będziemy majstrowali przy ulgach udzielanych przy sprzedaży mieszkań komunalnych - zapewniają władze Jeleniej Góry. Zaniepokojenie mieszkańców wzbudził projekt uchwały, który miałby zmienić zasady wykupu lokali.

Najważniejsza proponowana zmiana dotyczy 99 proc. bonifikaty przyznawanej obecnie przy sprzedaży mieszkania komunalnego. Według projektu z dobrodziejstwa wykupu lokalu za 1 proc. wartości mogliby skorzystać mieszkańcy, którzy złożą wniosek do końca roku. Po tym terminie udzielane byłyby ulgi znacznie niższe - 50 proc. ceny wywoławczej w przypadku jednorazowej zapłaty i 30 proc. w przypadku rozłożenia jej na raty.

Autor projektu, radny PO Jerzy Lenart, tłumaczy, że zmiany dotychczasowych zasad sprzedaży mieszkań są konieczne. - Wyższej bonifikaty niż obowiązująca obecnie, nie można już dać. Mimo to wykup mieszkań przebiega wolno. Jest więc marchewka, ale brakuje kija - uważa Lenart.
Jego zdaniem zaostrzenie zasad sprzedaży spowoduje, że więcej lokatorów zdecyduje się złożyć wnioski. Da też informację ilu spośród 7,5 tys. najemców lokali komunalnych w Jeleniej Górze jest gotowych wykupić mieszkania.
Gminie zależy na ich sprzedaży, ponieważ w budżecie brakuje pieniędzy na remonty. Czynsze nie pokrywają w pełni kosztów utrzymania budynków komunalnych. Zresztą cześć najemców ma spore zaległości.
Władze miasta chcą przede wszystkim przyspieszyć procedurę wykupu. Teraz mieszkańcy czekają nawet ponad 12 miesięcy. - Chcielibyśmy załatwiać formalności nie dłużej niż w trzy miesiące - deklaruje wiceprezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak.

Według wiceprezydenta nie należy zmieniać wysokości udzielanej bonifikaty.
- Do wykupu zmusi mieszkańców podwyżka czynszów, które w końcu będą musiały zostać urealnione. Gdy koszt najmu metra kwadratowego wzrośnie do 5 - 6 zł, mieszkańcy sami dojdą do wniosku, że korzystniej jest kupić mieszkanie - mówi wiceprezydent.

Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
 

·
Mariusz
Joined
·
353 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Lodowisko w Jeleniej Gorze

Urząd miejski zamierza kupić dla mieszkańców sztuczne lodowisko. Tafla o powierzchni 40 na 30 metrów będzie kosztować 600 tys. zł. Lodowisko będzie oświetlone, modułowa konstrukcja umożliwi regulację wielkości. Będzie można z niego korzystać nawet przy temperaturze do plus 10 stopni. Władze miasta chcą, by już następnej zimy lodowisko było rozstawiane w różnych dzielnicach Jeleniej Góry. Będzie też funkcjonowała przy nim wypożyczalnia łyżew.

- Wstęp na tafle będzie bardzo tani albo nawet bezpłatny. Koszty funkcjonowania lodowiska chcemy pokryć z dochodów za reklamy umieszczone na bandach - mówi prezydent Marek Obrębalski.

Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
 

·
Mariusz
Joined
·
353 Posts
Discussion Starter · #18 ·
^^
Mariusz a jak tam postęp remontów Lubańskiej, Sobieszowskiej itd?
Mam tylko jedno zdjecie ale prace ida do przodu. Prawde powiedziawszy to jeszcze 2 latatemu nie uwierzylbym ze Cieplicka, karkonoska lub ulica kolo dworca w Sobieszowie (tzw. obwodnica Sobieszowa) zostana wyremontowane. Stan tych ulic byl fatalny...

 
1 - 20 of 3925 Posts
Top