SkyscraperCity banner

3701 - 3720 of 3747 Posts

·
Registered
Joined
·
54 Posts
Problem stanie się bardziej poważny. Na tym parkingu nie zmieszczą się samochody parkujące wzdłuż ulicy a widać, że wzdłuż niej nie przewidziano tam możliwości parkowania, podejrzewam że straż miejska będzie ganiać kierowców. Ludzie jeszcze bardziej postawią na samochody skoro walczy się z ludźmi chcących jeździć pociągami.
 

·
Registered
Joined
·
183 Posts
W połowie czerwca roku 2020 ruszyła budowa pierwszej w Polsce ścieżki w koronach drzew wieży Skywalk.

U podnóża góry Świeradowiec stanąć ma wieża widokowa, bardzo podobna do tej jaką w Masywie Śnieżnika zbudowali nasi czescy sąsiedzi. Z tą różnicą, że świeradowski Skaywallk czyli ścieżka w chmurach powstanie bliżej miasta, a nie na szczycie jak ma to miejsce w Czechach. Podobnych wież o rożnych kształtach powstało w Europie już kilkanaście i wszystkie przyciągają setki tysięcy gości.

Dodatkową atrakcją będą kilkudziesięciometrowe zjeżdżalnie. Wieża stanie na naturalnym progu, który znajduje się 70 metrów nad miastem, dodatkowo sama konstrukcja będzie miała 55 metrów wysokości.

Celowo chcemy zrobić to nie na samym szczycie, ale nad miastem, czyli u podnóża góry. Po to, aby te setki tysięcy ludzi nie penetrowały lasu niepotrzebnie. Po co mają chodzić po górach ci co nie muszą – wyjaśnia burmistrz Roland Marciniak. - Kto zaciągnie na górę ludzi z dziećmi? To jest duże przewyższenie, między miastem a szczytem Świeradowca jest niemal 500 metrów różnicy wysokości. Ci, którzy są sprawni wejdą, a to ma być atrakcja dla wszystkich. Ma być to atrakcja nad miastem, nie chcemy takiej dominanty, widocznej z 50 km.
Świeradowski projekt to 3 kilometry ścieżek dydaktycznych w lesie w tym kilometr prowadzący na szczyt wieży, gdzie turyści zobaczą las na wszystkich poziomach. Wieża zostanie wkomponowana w las w ten sposób, że drzewa znajdą się również w jej wnętrzu.
To jest bardzo fajny ekologiczny projekt, raz że sama wysokość. Poza tym na ścieżkach będą programy edukacyjne. Woda w lesie, ptaki w lesie, owady w lesie i tak dalej. To jest kilometr ścieżek na słupach. Obejrzymy tam las na każdym piętrze o rożnych porach roku – wyjaśnia burmistrz Świeradowa-Zdroju, Roland Marciniak.
Dodatkową atrakcją będą kilkudziesięciometrowe zjeżdżalnie. Wieża stanie na naturalnym progu, który znajduje się 70 metrów nad miastem, dodatkowo sama konstrukcja będzie miała 55 metrów wysokości

Pierwsze fotki z placu budowy. Jak na razie trwają prace ziemne. Stąd też za dużo nie widać :)
235097

mapa miasta.jpeg
235094

235082

235086
235091

235093
 

Attachments

·
Einmal ist keinmal
Joined
·
811 Posts
Z kwestii formalnych, to chyba nie to podforum.

Jeśli chodzi o meritum, to ja widzę pewną niestosowność w wycince drzew, żeby postawić parę tablic informacyjnych. To już nie można po prostu... przejść się do lasu?
 
3701 - 3720 of 3747 Posts
Top