SkyscraperCity banner

3721 - 3740 of 3747 Posts

·
Registered
Joined
·
951 Posts
To forma inwestycji, Karpacz bierze się za cywilizowanie generatorów PKB.


W Karpaczu trwają prace nad przyjęciem tzw. uchwały krajobrazowej. Ten akt prawny ma uporządkować ład reklamowo–informacyjny w przestrzeni publicznej oraz zabezpieczyć miasto przez tzw. „dzikimi reklamami”.


Od 21 lipca do 19 sierpnia projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane zostanie udostępniony do publicznego wglądu w w siedzibie Urzędu Miejskiego w Karpaczu, ul. Konstytucji 3 Maja 54, w pokoju nr 14, w godzinach pracy Urzędu.
Projekt zostanie udostępniony także na stronie Biuletyn Informacji Publicznej GMINA KARPACZ. Każdy zainteresowany ma prawo do uwag do projektu uchwały. Można je składać w nieprzekraczalnym terminie do 3 września 2020 r.
Projekt uchwały krajobrazowej jest wynikiem kompromisu pomiędzy przedsiębiorcami, a środowiskiem obrońców krajobrazu – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - W naszym mieście staramy się od dawna panować nad tym, w jaki sposób i gdzie umieszczane są reklamy wielkopowierzchniowe. Natomiast mamy pewien problem z mnogością szyldów i innych tablic. Dlatego ta uchwała ma wprowadzać spójny system, gdzie będą współistnieć reklamy, informacje miejskie i tabliczki z oznaczeniem dojazdu do różnych obiektów.
Uwagi, które zostaną wniesione do projektu uchwały zostaną rozpatrzone przez Burmistrza Karpacza. Potem dokument trafi do radnych, którzy również będą mogli zgłaszać swoje ewentualne zastrzeżenia. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to uchwała będzie w programie jednej z jesiennych sesji Rady Miasta.
 

·
Registered
Joined
·
183 Posts

·
Registered
Joined
·
5 Posts
Budowa już 5-ego budynku na Osiedlu Rakownica. Wg planu to ostatni budynek na tym osiedlu. Z tego co się dowiedziałem w Urzędzie Miasta to ma też powstać przejście dla pieszych przez ulicę Zgorzelecką wraz z wysepką (teraz to nieźle odcięte jest to osiedle, bo droga ruchliwa).

Ciekawi mnie też dalsza zabudowa tam bliżej działek i ulicy o nazwie właśnie Osiedla Rakownica - widziałem, że w planie zagospodarowania jest tam również teren pod inwestycje mieszkaniowe i niedawno był przetarg na tę działkę (tam gdzie obecnie jest droga dojazdowa do tego nowego osiedla + byłego basenu).

404727


a tutaj widok ze zbocza Góry Pastwa kawałek obok osiedla:

404743
 

·
Registered
Joined
·
9,750 Posts
Kolejne inwestycje, Kolej gondolowa, kanapy, orczyki View attachment 360357
Na chłopski rozum - czy to się jeszcze w ogóle opłaca ? Skala bardzo duża, a ile było dni "jazdowych" w zeszłym roku ? Szczyrk ponoć mocno dostał po dpie, a ma fachowego opiekuna.
 
3721 - 3740 of 3747 Posts
Top