SkyscraperCity Forum banner

[Jena - DDR] - Znikajace Bloki

5534 Views 22 Replies 15 Participants Last post by  Tommy
Ponad 2 lata spedzilem w Jenie. W tym czasie na moich oczach wyburzono polowke 11-pietrowego bloku, potem jeden caly wielki blok a teraz wyburzaja nastepny... postanowilem to udokumentowac :)

http://community.webshots.com/album/317444094xaoidc
1 - 3 of 3 Posts
wyburzanie to jedyne rozwiazanie dla wiekszosci miast bylego NRD.
sam mieszkam w miescie ktore stracilo prawie polowe swoich mieszkancow w ostatnich 15 latach. miasto jest widocznie puste, w centrum jest wiele nieuzytkow, wiele dzialek po wyburzonych kamienicach. na przedmiesciach sa blokowiska niemal niezamieszkale. w przyszlosci blokowiska zostana wyburzone i miasto sie troche bardziej zagesci.
takie sa niestety skutki emigracji i fatalnej demografii.
mysle ze za kilkanascie lat takze w polsce bedzie trzeba zaczac wyburzac puste bloki
na dzien dzisiejszy brakuje kilku milionow mieszkan, tu sie zgadzam, ale ja mowie o perspektywie kilkunastu lat.
mysle ze juz niedlugo zacznie sie wyburzac brzydkie blokowiska w atrakcyjnych lokalizacjach, tak jak sie to robi z kamienicami w celach postawienia czegos nowego.
ale zanim nasze blokowiska zaczna istotnie pustoszec potrwa jeszcze troche
fck said:
"mysle ze za kilkanascie lat takze w polsce bedzie trzeba zaczac wyburzac puste bloki"

Tu, z Gaju, jakby nie patrzec, to zauwayzlem, iz coraz wiecej ludzi ucieka, w tym i ja niebawem opuszczam wielka plyte :D Jednak na puste mieszkania wcaz znajduja sie nowi chetni, ostatnio do mojej klatki dwoch sie wprowadzilo. Wrocław ma zbyt wielki deficyt mieszkan, by burzyc bloki..
dzisiaj Jena ma 100.000 mieszkańców, nigdy nie miała więcej niż 115.000 więc jest co najwyżej średnim miastem.
czytałem kiedyś ranking o miastach byłej NRD i Jena wypadła bardzo dobrze, to miasto z dobrymi nastrojami, i dobrą perspektywą na przyszłość.
jedne z niewielu w nowych landach.
Tommy said:
Ile Jena ma teraz mieszkańców? Ile miała w latach 80'?
Przejeżdżam obok Jeny bardzo często. robi wrażenie molocha.
1 - 3 of 3 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.