Skyscraper City Forum banner
1 - 17 of 17 Posts

·
Beuthener
2,767 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Na swoim blogu prowadzę od jakiegoś czasu cykl prezentujący pozytywną stronę Bytomia. Postanowiłem podzielić się swoimi zdjęciami także na SSC. Regularnie będę dorzucać kolejne. Mam nadzieję, że się spodobają. Na GW zrobiły wrażenie, bo napisali o tym cyklu krótki artykuł - CLICK!

Ps. niektóre zdjęcia mogą być niewielkie, bo nie chce mi się ich przeformatowywać - za to na komórkach będzie się świetnie oglądać :p

Ul. Dworcowa - główny deptak Bytomia:

Ul. Rycerska - jedna z uliczek odchodzących od Rynku:

Ul. Gliwicka - uliczka łącząca Rynek z pl. Kościuszki przy którym stoi galeria Agora:

ul. Dzieci Lwowskich w sąsiedztwie Agory:

ul. Jainty (w tle widać Agorę):

ul. Browarniana (na pierwszym zdjęciu parking Agory):

Na deser nowe pole golfowe w Szombierkach:

I całoroczny ośrodek narciarski w dawnym wyrobisku dolomitowym:

To by było tyle na początek :)

·
Registered
109 Posts
MephiR said:
niektóre zdjęcia mogą być niewielkie, bo nie chce mi się ich przeformatowywać - za to na komórkach będzie się świetnie oglądać
Zobaczymy, a tym czasem "Subscribed":)

·
Registered
788 Posts
Wygląda super :) Bytomia za dobrze nie znam, niestety kojarzy mi się głównie z pękaniem budynków :nuts: ale nie można tak stereotypowo patrzeć na miasto. Liczę na dalsze fotki :cheers:

·
Banned
599 Posts
o i jest wątek , szczerze mówiąc po cichu liczyłem na to bo zdjęcia na blogu
szczególnie zachęcały do tego by ktoś w końcu zrobił w miare normalny wątek zdjęciowy o tym zacnym mieście
pokazując zarówno jego zalety wady jak i potencjalne miejsca które z biegiem czasu mogą lśnić i same zarabiać na siebie.

Nie chciałbym tu robić za eksperta ale , chętnie ujrzałbym pare ciekawych kadrów łacznie z chodnikami , zielenią infrastrukturą , samochodami , (taksówkami tramwajami autobusami) włacznie z peronami gmach dworca.
Bo miasto (jak dla mnie) to nie tylko architektura jak sami wiemy ale przede wszystkim przestrzeń do życia i możliwości jakie stwarza Bytom dla potencjalnych chętnych osób tu zamieszkać (chociazby) , przyjechać zobaczyć moze zmienić , moze zainwestować? (takze pokazywanie równiez zaniedbanych rejonów z potencjałem jest dobrym pomysłem.
nie wstydzmy sie tego co mamy! bo zaniedbanie to nie tylko problem Bytomia ale przede wszystkim całej zachodniej Polski od Szczecina przez Wrocław az po Mysłowice.

wracając do architektury
chętnie zobacze plac Słowiański , ul.Axentowicza i tamtejsze rejony
(są kapitalne) i wiele innych ciekawych budynków jak chociazby liceum z ul. Strzelców Bytomskich 9 i niedaleki komisariat równie ciekawy gmach oczywiście zabraknąc nie moze Aleji Legionów , okolic jak i samego Placu Akademickiego , placu Sikorskiego , Bytom wśród osób z Aglomeracji jest chyba jednym z bardziej niedocenianych miast i bardzo stereotypowo postrzeganym , chyba gorzej wewnątrz z tym niz na zewnątrz.

zdjęcia dolimitów wydają mi się zbędne , potraktuj wątek autorsko o ile czas
Ci na to pozwoli i z całą pewnością mozesz sie wybrać w letni weekend zrobić nowe zdjęcia ukazując walory tego miejsca nie tylko narciarskie ale przede wszystkim i krajobrazowe , ogrom zieleni w wielu miejscach na Śląsku jest naprawde bardzo duzą zaletą miast ale i całej Aglomeracji która niemal z zewnątrz jest do okoła obrośnięta czy to lasami czy parkami , ale to inny temat.

·
look here -->
5,748 Posts
Na zdjęciach wszystko super, umiejętnie dobierasz kadry ;)
Tylko szkoda że jest to miła dla oka kropla w całym morzu nie miłego Bytomia.
Tkwi tu potencjał piękna
Jak to piszesz na blogu. Potencjał jest ogromny, chyba największy nawet na Śląsku tylko ile to trzeba żeby go wydobyć.. hoho

·
Registered
922 Posts
Wcale się nie nagimnastykował... Panowie ze Śląska, a też chyba stereotypami żyją... Albo żadko w Bytomiu w ładną pogodę bywają:) Też wezmę w końcu swój sprzęt i pójdę na miasto, tylko ciągle brak czasu:( Jeszcze spooooooro takich "kadrów" można złapać:) Choć to wcale nie kadry, bo przecież na zdjęciach macie praktycznie rozbite panoramy 360. Niemała część śródmieścia wygląda bardzo dobrze, sąsiednie miasta mogą jedynie pozazdrościć.

1 - 17 of 17 Posts