SkyscraperCity banner

761 - 780 of 858 Posts

·
Registered
323 Posts
Stare dobre niemieckie czasy :D Niektórym może to się nie spodobać ;)
A jest gdzieś oficjalny projekt?
Jestem bardzo ciekawa jak to wyjdzie...

·
Registered
30 Posts
Od stycznia (może wiosny) nie bylo informacji na ten temat, chyba, że przeoczyłem. Ostatnie informacje mówiły o tym, że na razie nie ma finansowania na rewitalizacje tego szlaku i wznowienie połączeń.

·
Banned
2,661 Posts
Od stycznia (może wiosny) nie bylo informacji na ten temat, chyba, że przeoczyłem. Ostatnie informacje mówiły o tym, że na razie nie ma finansowania na rewitalizacje tego szlaku i wznowienie połączeń.
Łoo cierpiące narody :cripes:
Tyle pieniędzy z dofinansowania unijnego na infrastrukturę kolejową niewykorzystanych, a tu - masz, kolejny raz nie nie wiadomo, nic nie słychać, nie ma potrzeby, nie ma strumnienia, nie ma pasażerów ...

Nic ni ma :goodnight

·
Registered
5,934 Posts

·
foto-ml.pl
16,987 Posts
Discussion Starter #773
Witam w Nowy Rok, czas po miesięcznej przerwie odkopać wątek! :D
Kilka świeżych zdjęć z Kępna, głównie skupiłem się na nowościach, czyli na remoncie Dworca PKP i rewitalizacji skweru w samym centrum miasta. Zaczniemy od tego drugiego.

Placyk (jeszcze bez nazwy) położony jest w samym centrum miasta, tuż obok poczty, kościoła i starostwa powiatowego:

Do teraz był on strasznie zaniedbany, stanowił jedną z ostatnich (nie licząc dużego parku miejskiego) tak okropnie zapuszczonych przestrzeni publicznych w Kępnie.
Takie pozostałości starej fontanny straszyły w samym centrum miasteczka:

Źródło: www.kepnosocjum.pl

Teraz wygląda to tak:
1045. Na wiosnę gdy pojawi się tu roślinność na pewno będzie przyjemniej. Sam fakt rewitalizacji jest jak najbardziej pozytywny, choć użyte materiały (kostka bauma:eek:hno:) i projekt już takiego entuzjazmu u mnie nie budzą. No ale coś się dzieje...

1046.

1047. Siedziba Starostwa Powiatowego, również przeznaczona do remontu. Mam nadzieję udanego :)

1048. Budowane (odtwarzane) ogrodzenie wokół plebanii, a w przyszłości również wokół kościoła. Przed II wojną światową znajdował się tutaj żeliwny, kuty płot, który został rozebrany przez nazistów i pewnie przetopiony na potrzeby wojenne. Dzisiaj parafia rzymskokatolicka odbudowuje wg. oryginalnych planów tamto ogrodzenie.

·
Registered
186 Posts
Kolego Lulek- przypadkiem trafiłem na ten wątek i Twoje zdjęcia zrobiły ma mnie spore wrażenie- np: nr 1000 czy 1021. Zdradź (jeśli możesz) na jakim sprzęcie pracujesz, jakie soczewki używasz (jeśli używasz), jak obrabiasz fotki.
Ot kilka pytań foto amatora z pobliskiego Ostrowa ;)
Z niecierpliwością czekam na zakończenie prac na dworcu PKP. Mam nadzieję że i perony zostaną zmodernizowane, a nie jak w Ostrowie...
Pozdrawiam

·
Registered
249 Posts
^^

podpinam się pod pytanie :) - czy to kwestia szkła czy myk software'owy, że przy takim szerokim kącie brak "beczki"

pozdro
ex-Kluczborczanin

·
foto-ml.pl
16,987 Posts
Discussion Starter #779
O, dzięki za odkopanie wątku! :)
Już odpowiadam na pytanie.

Większość ostatnich zdjęć robiłem z podpiętą do mojego D3000 Sigmą 10-20 :) Praktycznie odkąd ją kupiłem to nie odpinam.
A przy wywoływaniu RAWów staram się w miarę możliwości skorygować perspektywę, choć tutaj duże znaczenie przy takim szerokim kącie ma odpowiednie kadrowanie.

·
Registered
1,096 Posts
Jak tam przebiega remont kępińskiego Bahnhofu, że się tak nieśmiało zapytam? :)
Cieszy mnie on bardzo, żeby jeszcze tylko połączeń przybyło.. Fajnie pomarzyć :).

761 - 780 of 858 Posts