SkyscraperCity banner

801 - 820 of 858 Posts

·
Registered
1 Posts
No to "fajnie" :( - jak pociąg przyjedzie na peron 2, to ganiaj człeku na perony górne po schodach, a potem złaź na dół; nieważne, czy masz bagaż, czy jesteś pełno/niepełnosprawny, czy jesteś matką/ojcem z dzieckiem w wózku. Kogoś normalnie pogięło:bash: I do tego te okropne różowe płyty.
Wybaczcie to marudzenie, ale tak cieszyłem się z remontu kępińskiego dworca... A tu takie cuś...
Jest nowe przejście przez tory. Jakieś 20 metrów dalej.
Pozdrawiam. :)

·
Registered
3,758 Posts
Jako, że na bezrybiu i rak ryba - krótka porcja zdjęć. Nazwijmy, że inwestycyjnych :)

W nawiązaniu do fotek z remontu dworca kolejowego - wyjątkowo wysublimowane wykończenie słupów wiaduktu.

Dwa metry dalej jest już tak ;) :

Spod płacht rusztowań przebija się już odnowiona cegła, zdecydowanie największa zaleta remontu:

Przy okazji odnowy stacji wyburza się niektóre, nieużywane już budynki kolejowe. Na te rozbiórki dumnie spogląda napis namalowany na niewyburzonym budynku, pamiętający czasy już dawno minione ;)

Przeskakujemy na chwilę na ulicę Wieluńską, bowiem trwa tam remont kamienicy. Nie pisałbym o tym, gdyby nie fakt, iż jest jedyną przy tej ulicy ;) Zastanawiam się nad efektem prac, oby nie włożyli styropianu dwudziestki z tynkiem barankiem (z natury jestem pesymistą, więc cudów się nie spodziewam).

Na koniec schodzimy na ulicę Mickiewicza po typowy przykład szacunku do otaczającej zabudowy. Pierwsza kamienica, na rogu skrzyżowania z ul. Krótką, wygląda tak:

Po prawej stronie stoi sąsiadka. Bardzo dobra, także wykończona cegłą, zachowująca linię okien, detale, etc. Ale właścicielowi się widocznie nie spodobała, bo postanowił ją zmodernizować:

Dzieła zniszczenia niech dopełni kontrast starego z nowym :eek:hno:

Jeszcze dalej po prawej na ślepej ścianie przybudówki był wyryty ozdobny napis wraz z herbem Kępna - łabędziem. Ale i on został zakryty:

Zdjęcia powyższego kompleksu z pewnością gdzieś są, jeżeli nie w tym wątku, to w Internecie i jeżeli je znajdę to pokaże stan "przed".

Na koniec chwila oddechu ;) Kamienica z poprzedniego zdjęcia (ta całkiem po prawej) w zestawieniu z... domem. Obydwa budynki stoją przy ulicy Wawrzyniaka, o ironio, naprzeciwko siebie. Za czasów, kiedy miasto zwało się "Kempen", nie wszystko udało się równo zabudować.

Dziękuję za uwagę.

·
Registered
323 Posts
W nawiązaniu do fotek z remontu dworca kolejowego - wyjątkowo wysublimowane wykończenie słupów wiaduktu.
No właśnie... biorąc pod uwagę to jak wygląda dworzec w Poznaniu, jestem bardzo ciekawa jak wykończą nasz... Ale mimo wszystko chyba wszystko będzie lepszy niż stan sprzed remontu.

Jeszcze dalej po prawej na ślepej ścianie przybudówki był wyryty ozdobny napis wraz z herbem Kępna - łabędziem. Ale i on został zakryty:
Brak słów. Jak to zobaczyłam od razu po remoncie, to się załamałam. Styropian pełnom gębom.

Tutaj ten detal (autor Lulek ;) )

Kępno Socjum

Dzięki!

·
foto-ml.pl
17,142 Posts
Discussion Starter #805
Pogodynek mnie zmotywował do zrobienia kilku zdjęć, a że są wakacje i jestem akurat w Kępnie no to możecie się spodziewać regularniejszych wrzutek. Na początek kilka stricte dokumentacyjnych. Na pierwszy ogień idzie budynek Starostwa Powiatowego przy jednej z głównych ulic, Kościuszki, którego remont dobiega powoli końca.

1069. Widok ogólny wraz z nowym skwerem:

Starostwo Powiatowe by Maciek Lulko, on Flickr

1070. Trochę ta czarna tablica ogłoszeń przeszkadza żeby dobrze wykadrować.

1071.

1072.

c.d.n. :)

·
foto-ml.pl
17,142 Posts
Discussion Starter #810
Dzięki za komentarze, fajnie że ktoś zagląda do tego wątku (mojego pierwszego :D).

Kilka zdjęć z remontowanego dworca PKP, a później trochę różnych zdjęć z samego miasta :)

1073. Od frontu:

Dworzec PKP w Kępnie by Maciek Lulko, on Flickr

1074. II poziom, czyli linia Kluczbork-Poznań.

1075.

1076.

1077. Nowe przejście przez tory:

1078. Nowy peron dolny, czyli linia Oleśnica-Wieluń:

1079. I kończymy wizytę na dworcu:

c.d.n. :)

·
Registered
63,483 Posts

·
Registered
1,144 Posts
Super, że wątek nadal żyje :).
Cieszy, że Kępno pięknieje, a skwer przed pocztą to już w ogóle odlot. Cieszy remont dworca, choć tu trochę zastąpienie kostki granitowej jej współczesną betonową imitacją smuci. Podobnie jak oddalenie przejścia z peronu 2 na peron 1 od budynku dworca. No ale już nie marudzę :). Dawajcie więcej, jeśli można.
Ja natomiast przy czasie postaram się wrzucić kilka fotek, które w biegu zrobiłem pod koniec czerwca, gdy szybkim marszem szedłem do Grębanina. Ale to pewnie za kilka dni dopiero...

·
Registered
3,758 Posts
Lulek89, rewelacyjne zdjęcia, bez nich wątek straciłby co najmniej połowę swojej atrakcyjności :cheers: Kępno wygląda na nich jak nie Kępno ;)

Kolejny dowód na to, że miasto pięknieje - raczej udany remont kamienicy z ul. Wieluńskiej:

Na razie skończono fasadę, obecnie remontowana jest ślepa ściana z ogromnym banerem reklamowym, który mam nadzieję zniknie. Odnowa kamienicy nie jest jednak idealna: kolor jest trochę zbyt budyniowy wg mnie, może to kwestia najtańszych możliwych okien PCV... No ale zawsze mógł być baranek i 20 cm styropianu ;)

Remont został przeprowadzony sto lat (z jednym rokiem) po wybudowaniu, cóż za przypadek.

Lepsze czasy czekają (chyba) także na ostańca z ulicy Solidarności:

Lulek przedstawił zdjęcia starostwa w Kępnie. Tuż obok parafia pod wezwaniem św. Marcina "odbudowuje" ogrodzenie wokół kościoła. Istniało ono przed II wojną światową, w której Niemcy zrabowali żelazny płot, a ogrodzenie przestało istnieć... niemal w całości ;)

Niestety, ta budowa to retrowersja, luźna interpretacja oryginału. Najlepszy dowód - porównanie z jedynym zachowanym elementem starego ogrodzenia:

Nowy płot sięga 2/3 wysokości starego, nie mówiąc o materiałach (sam beton) czy procesie wykonania...

Nowe słupki za to ciekawie komponują się... z wieżą kościelną ;)

Dziękuję za uwagę.

·
Registered
323 Posts
Niestety, ta budowa to retrowersja, luźna interpretacja oryginału. Najlepszy dowód - porównanie z jedynym zachowanym elementem starego ogrodzenia (...)
Nowy płot sięga 2/3 wysokości starego, nie mówiąc o materiałach (sam beton) czy procesie wykonania...
Co do tej wysokości to wydaje mi się, że te wysokie słupy to jakby zakończenie ogrodzenia. Takie same są przed głównym wejściem oraz od ulicy Krótkiej - tworzą bramy. Jeśli mnie pamięć nie myli.

Ogrodzenie wygląda dobrze. Jest spójne z kolorem kościoła, a to że beton...? No cóż... nie wiem jakiego innego materiału mogliby użyć. Cegły? Nie znam się.

Pozostaje kwestia tego, co będzie między słupami ;)

·
foto-ml.pl
17,142 Posts
Discussion Starter #818
Czas odświeżyć trochę wątek protoplastę ;)

Pogodynek wrzucił fajne zdjęcia poglądowe nowych inwestycji, to ja mogę się skupić na takich zdjęciach na których nic nie widać ;)

1086. Czarno-biała Warszawska. Która w sumie na Warszawę nie wychodzi, a bardziej na Poznań :|

1087. Dekoracje.

1088. Sport to zdrowie mawiają...

801 - 820 of 858 Posts