SkyscraperCity banner

841 - 857 of 857 Posts

·
Moderator
16,545 Posts
Пролећно сређивање парка Илина вода

Познато градско излетиште, парк Илина вода полако мења свој изглед. Кроз ово популарно шеталиште недавно је асфалтирана пешачка стаза дуга 440 метара, а вредност радова, које је финансирао град Крагујевац, износи 3,5 милиона динара.

Екипе ЈКП Шумадија – Сектор Зеленило данас су започеле и радове на сређивању парка Илина вода. Коси се трава, уздижу се и орезују гране дрвећа, третира се украсно шибље, цвеће и украсно биље.

Поред тога, према речима Андреје Илића извршног директора услуга ЈКП Шумадија, радимо додатно оплемењивање парка постављањем клупа уз новоизграђену пешачку стазу која је сада целом дужином осветљена лед расветом. Праве се такозване земљане шкарпе око пешачке стазе на којима се сади трава, поставља се и потребан број кантица за прикупљање ситног комуналног отпада. Поред тога у захвату овог парка одрађене су саобраћајнице, тако да је читав овај део града добио један сасвим нов изглед.
Nove klupice uz nov trotoar. Posadili su i nov drvored nesto ranije, slikacu kad pronadjem vremena.

Izvor: www.kragujevac.rs

Izvor: www.jkpsumadija.rs

·
Registered
232 Posts
Jel neko video "novu" zelenu povrsinu u Velikom parku, na mestu gde su pre par godina poseceni oni zbunasti zasadi?
Odavno nisam video nesto ruznije, toliko bezukusno, neuredno, postavili klupe i kante koje su ofarbali u crveno, uz sve to ona praistorijska rasveta i dotrajali behaton, tuzna slika najvećeg parka u gradu.
Uopste mi nije jasno da li postoji neko ko ce ovom bezukusu stati na put?! Na svakom koraku sve vise kiča, ovo je zaista haotično stanje, koje prevazilazi granice normale.

·
Registered
50 Posts
Ja sam pre neki dan prosao tuda, stvarno je ruzno, bolje da nisu nista ni dirali. Juce sam bio u Svilajncu, grad je prelep, sve je sredjeno, koliko kosarkaskih, fudbalskih terena, tartan staza. Kragujevac postaje palanka

·
Registered
232 Posts
Ako je ono delo nekog arhitekte iz Zelenila, zaista sam bez komentara, nisam odavno video onako ruznu povrsinu, jos mi nije jasno gde nadjose crvenu boju za klupice i kante. Totalni promašaj.
U pravu si, bolje da nista nisu dirali, posto je ono horor.
Treba da slikamo i postavimo da ljudi vide....

·
Registered
509 Posts
Ja sam pre neki dan prosao tuda, stvarno je ruzno, bolje da nisu nista ni dirali. Juce sam bio u Svilajncu, grad je prelep, sve je sredjeno, koliko kosarkaskih, fudbalskih terena, tartan staza. Kragujevac postaje palanka
Svilajnac je Njujork za Kragujevac. Uređenjem grada se ne bave priučeni urbanisti već arhitekta Marina Milojević koja pored diplome ima i kreativnost, osećaj za lepo, a i brojne međunarodne nagrade za rad.

·
Kragujevac
6,306 Posts
Da sećam se tog rešenja, koje mi se čak i dopalo, ali naravno da sve što je ok ne prođe, nego dobijemo neke provincijalske česme koje rade mesec dana.

·
Moderator
16,545 Posts
Jel neko video "novu" zelenu povrsinu u Velikom parku, na mestu gde su pre par godina poseceni oni zbunasti zasadi?
Odavno nisam video nesto ruznije, toliko bezukusno, neuredno, postavili klupe i kante koje su ofarbali u crveno, uz sve to ona praistorijska rasveta i dotrajali behaton, tuzna slika najvećeg parka u gradu.
Uopste mi nije jasno da li postoji neko ko ce ovom bezukusu stati na put?! Na svakom koraku sve vise kiča, ovo je zaista haotično stanje, koje prevazilazi granice normale.
Nisam jos obisao, ali sam nabavio jednu fotku. Pakao.

·
██████ 100% Kr
4,358 Posts
Mhm, postavili su ovu intervenciju na sajt, što znači da su ponosni na istu?
Blago nama...

841 - 857 of 857 Posts