SkyscraperCity banner

861 - 880 of 924 Posts

·
Registered
83 Posts
Jel su postavili nekakav mobilijar okolo? Samo ne onaj kao na vrhu parka😂 Salu na stranu. Treba srediti ceo taj prostor

·
Moderator
16,805 Posts
Sa istog portala:
Cena rekonstrukcije kragujevačke fontane površine 25 m2 iznosi 110000 evra, što znači 4400 evra po kvadratu površine. Poređenja radi, cena izgradnje muzičke fontane koja se nalazi u Beogradu, na Slaviji, iznosila 2250 evra po m2, a izgradnja najveće fontane na svetu koja se nalazi u ukrajinskom gradu Vinici koštala je milion i pet stotina hiljada evra za površinu od 1000 m2, što znači 1500 evra po kvadratu.

·
Registered
9,139 Posts

Из Градске касе планирано 12,5 милиона динара за дечја игралишта

Током 2019. године из градске касе издвојено је 3 милиона 800 хиљада динара за реконструкцију игралишта за децу.

У једанаест крагујевачких насеља запуштена игралишта за децу са похабаним и зарђалим справама за игру су потпуно обновљена.

Захваљујући донаторима и ангажовањем града Крагујевца направљено је пет нових игралишта за најмлађе.

Најрепрезентативније дечје игралиште је Креативни парк у Великом парку које је изграђено 2017. године средствима Фондације Драгица Николић.

Најмађи Крагујевчани који посећују игралишта за децу у бројним крагујевачким насељима сада имају добре услове за боравак на овим местима.

У Крагујевцу су запуштена игралишта са справама које су биле зарђале и похабане потпуно реконструисана и сада су безбедна за дечју игру и забаву.

На подручју града изграђено је пет потпуно нових савремених игралишта од којих је једно намењено деци са посебним потребама.

У Предходном периоду из градске касе издвојено је 3 милиона 800 хиљада динара за реконструкцију игралишта за децу.

План је да се путем јавних набавки из градског буџета издвоји 12 и по милиона динара за дечја игралишта .

Сва дечја игралишта у Србији до 2022. године треба да буду уређена према Правилнику о безбедности дечјих игралишта.

Једно од најрепрезентативнијих дечјих игралишта, које се налази у Великом парку а простире се на површини од 10 хиљада квадратних метара, направљено је 2017. године средствима из Фондације Драгица Николић.

У наредном периоду готово сва игралишта у градском језгру и у приградским насељима биће обновљена.

Најмлађи Крагујевчани ће одрастати на дечјим игралиштима која ће бити места за дружење са вршњацима и развој моторике уз игру и забаву, обећавају у локалној самоуправи.
PTK

Школски биолошки центар у Крагујевцу

„Школски биолошки центар“ назив је пројекта који се реализује у оквиру програма Рилоуд којим ће бити проширен постојећи капацитет Ботаничке баште.

Радови на изградњи радионице су у завршној фази, а намењена је деци предшколског и школског узраста.

Реализатори посла су : Центар за еколошко образовање и одрживи развој у сарадњи са Ботаничком баштом Природно математичког факултета.

У оквиру пројекта „Школски биолошки центар“ у Ботаничкој башти приводе се крају радови на изградњи радионице.

Ово је завршетак прве фазе у којој је израђено шест радионица.

Осмишљене су као : кутије осећаја, рециклажне кофе, пица и мини баште, сензитивна стаза и апотекарски врт.

Са завршетком изградње две радионице добија се летњиковац и башта боја и завршава се инфраструктура која постоји у оквиру Школског биолошког центра у Ботаничкој башти.

Ботаничка башта се бави очувањем биодиверзитета, a уговором о сарадњи са Центром за еколошко образовање и одрживи развој, дала је на коришћење и газдовање одређене површине.

Са њима реализују бројне пројекте, а на око 5 хектара, биће изграђен тематски део експерименталног научног парка – Школског биолошког центра.

У плану је и мапирање значајних биљних врста у ботаничкој башти.

Идеја је да се кроз бројне радионице васпитачи и наставници упознају са могућностима које пружају Школски биолошки центар и Ботаничка башта.

Циљ је да се млади еколози, за сада деца предшколског и школског узраста, упознају са природом, а касније и средњошколци.
PTK

·
Registered
274 Posts
Ne mogu da verujem da ne odustaju od onih demode klupa, jos i crvenih, koje su postavljene oko fontane... Sto ne odu do Kraljeva da pogledaju kako treba da izgleda mobilijar?!
Zaista nemam reci sta ovi rade... Od banalnih stvari preko krupnih pokazuju da nemaju pojma ni o cemu.

·
Moderator
16,805 Posts
^^Potpisujem sve. Pa mi sad na jednom trgu imamo dva razlicita tipa i dve razlicite boje klupa. Karcinom mozga!
Ove od pre 10 i kusur godina:

I ove "nove"

I njigova kombinacija:

·
Registered
274 Posts
Ja ne znam da li je ovo samo meni ružno ili...?!
Zasto su ove klupe postavili oko fontane, nije mi jasno? Ove stare su vizuelno mnogo lepse. Jos samo cekam one naradzaste kante, da bi utisak bio potpun, uz ove crvene klupice.
Jos jedna odvratna povrsina. Zaista sam razocaran. Voleo bih da vidim ko o ovome odlucuje i da ga pitam zasto sve ovako uniste i ovog strucnjaka iz JKP, koji je ovo zelenilo osmislio. Sramota!

·
Moderator
16,805 Posts
Kljuc trinaest, cetiri srafa i da poskidamo sve klupe i postavimo ih na ulaz u Skupstinu grada. Mislim da im ni tada ne bi bilo jasno.

·
Kragujevac
6,386 Posts
Ne mogu da verujem da ne odustaju od onih demode klupa, jos i crvenih, koje su postavljene oko fontane... Sto ne odu do Kraljeva da pogledaju kako treba da izgleda mobilijar?!
Zaista nemam reci sta ovi rade... Od banalnih stvari preko krupnih pokazuju da nemaju pojma ni o cemu.
Idu izbori pa se potrudite nešto da promenite.

861 - 880 of 924 Posts