Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 42 Posts

·
Registered
4,276 Posts
Discussion Starter · #6 ·
sljecemo u atenu na aerodrom "Eleftherios Venizelos" koji je prosle godine imao 140 k poljetanja te je kroz njega proslo oko 12,5 mil ljudi

kupujemo kartu od 5€ za bus koji vozi do jednog od dva glavna autobusna kolodvora u ateni. put traje oko 1 h

·
Registered
4,276 Posts
Discussion Starter · #8 ·
idemo dalje

sa autobusnog kolodvora iz atene krecemo prema kalamati. put od cca 230 km trajao je nešto manje od 3 h. povratna karta u iznosu 50€

slike su s povratka ali nema veze. putujemo autocestom a7. cijelim putem smo imali lijepi pogled na okolne planine. nažalost sjedio sam u autobusu s "krive" strane, tj. s one strane gdje su bile manje planine :D ali bilo je i s moje strane dobrih prizora

·
Registered
4,276 Posts
Discussion Starter · #12 ·
elektrana u megapoliju. nalazi se u središnjem dijelu peloponnesa. opskrbljuje strujom južni dio grčke te otoke. radi na ugljen koji se vadi nedaleko od tvornice te su njegove zalihe pri kraju sto ce uskoro utjecat na zatvaranje elektrane te otpuštanje oko 1000 ljudi sto radi u elektrani. ne trebam ni previše spominjat kako je eletrana ogroman zagađivač u svojoj okolici

polako dolazimo do kalamate. pri kraju puta vidimo nekoliko nedovršenih dionica autoceste a7.

iduci postovi više o samom gradu

·
L'amour du risque
Airbus A380
10,006 Posts
Infra im je hebena, mislim na one slike oko Atene, imaš još? :cheers:
Autoceste rulz, samo tako, detaljno! :D

·
Registered
4,276 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Infra im je hebena, mislim na one slike oko Atene, imaš još? :cheers:
Autoceste rulz, samo tako, detaljno! :D
to je sve što imam nažalost. pred olimpijske igre, aerodrom je od 2004 spojen i metro linijom koja ide između autoceste i sve to izgleda super ali oko autoceste se mogu samo vidjet ogromni prazni billboardovi

par slika s neta

·
Registered
4,276 Posts
Discussion Starter · #19 ·
grad je cist, u centru ima puno lokala, ima ponešto i ne iznajmljenih ali ni blizu kako je u našim gradskim centrima. kriza je u grckoj najvise pogodila vece gradove tako da se u ovom gradu nisu mogle vidjeti vece posljedice lošeg gosp stanja države

preko slika se možda doima da je grad miran ali nije tako. promet je kaotičan, nitko ti nikad nece na zebri stat. skuteri idu pješackim stazama ko ludi, ljudi prelaze pjesacki preko crvenog ispred policije itd..

također mi je u oko "upalo" i lokalno sjedište stranke zlatna zora

jedna od mnogobrojnih trgovina koje prodaju lokalne proizvode

grci su užasno usporeni trgovci, prodavačici je trebalo nekih 8 minuta da mi naplati sto sam kupio. te jos 2 minute da mi to sve spakira, slična stvar i kad sam suvenire kupovao. stvari su puno jeftinije nego recimo u italiji. domace vino je oko 3 €, maslinovo ulje oko 2,5€.

svi dobro pricaju engleski, bili mladi ili stari. ali totalno su nekako opusteni i nedovoljno organizirani. npr. to se najbolje moglo primijetiti na njihovim kioscima gdje se moze vidit ko nekakva baraka, novine svud oko nje pokrivene ceradom, platis uzmes. nemoguca usporedba s npr našim tiskom.

i onda je odjednom poceo pirit vjetar te je nebo poprimilo narančastu boju

rijec je o pjesku koji južnim vjetrom dolazi iz cca 600km udaljene afrike

1 - 20 of 42 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.