SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 21 Posts

·
Registered
Joined
·
2,836 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
[Kalisz] Dwie Nowe Galerie Handlowe

Dwa Sklepy należące do PSS Społem w Kaliszu prawdopodobnie zostaną zburzone. W ich miejsce mają powstać oryginalne , nowoczesne obiekty w tym ogromna galeria przypominająca Stary Browar w Poznaniu.

Lokalizacją budzącą największe zainteresowanie inwestorów jest teren na którym znajduje się "Tęcza" i przylegający do niej parking. Właściciel PSS "Społem"- prowadzi rozmowy z czterema deweloperami duzych firm. - W tym miejscu miałby powstać duży obiekt handlowo-usługowy, przypominający Galerię Dominikańską we Wrocławiu czy Stary Browar w Poznaniu. W tej sytuacji "Tęcza" zostanie zburzona - zdradza Piotr Zasuń, prezes PSS Społem w Kaliszu. - Myśle że wiążące decyzje zapadną w maju. To bardzo cenny teren, dlatego chcemy go dobrze wykorzystać.

To nie jedyna potężna inwestycja jaką planuje "Społem". Oryginalny obiekt miałby powstać również przy ulicy Czaszkowskiej, na bazie usytuowanego tam sklepu - Teren za sklepem gdzie kiedyś znajdowała się fabryka bombek , jest od lat niezagospodarowany. Myślimy o zburzeniu sklepu i przeznaczeniu tych dwóch działek pod budowę nowoczesnego obiektu handlowo-usługowego - dodaje Piotr Zasuń. Na dole miałby znajdować się społemowski , znacznie lepiej wyposażony sklep spożywczy. Na pierwszym piętrze biura, a na ostatnim apartamenty - wszystko połączone windą. Obiekt ma być zbudowany w stylu secesyjnym. - Będzie to taka perełka Kalisza, drugi teatr - zdradza pracownik firmy , która prowadzi w tej sprawie rozmowe ze Społem.

źródło: Fakty Kaliskie
 

·
Registered
Joined
·
2,836 Posts
Discussion Starter · #5 ·
ervinn said:
"potężna" inwestycja PSS "Społem" - pogratulować im dobrego samopoczucia:lol:

Nie rozumiem Cie...

a czy podejrzewałeś że Galeria Dominikańska bedzie potężna inwestycja jak dowiedziałeś się że będzie z Albertem...
a widzisz ta Galeria Dominikańska jest dużo potężniejsza niż wszystkie Galerie w Lublinie razem wzięte - gratuluje dobrego samopoczucia :lol:
 

·
lublinianin
Joined
·
4,045 Posts
również pozdrawiam i dużej galerii życzę:)

ps. napisałem "galeria kaliska" z małej litery, a więc nie chodziło mi o tą która już istnieje (nazwa własna), tylko generalnie o galerię W Kaliszu :)
 

·
lublinianin
Joined
·
4,045 Posts
no własnie. a Społem to siermiężna firma - sklepy tej sieci opatrzone logo "LUX" (!) :lol: to zazwyczaj najobleśniejsze blaszaki. A obsługa...ostatnio ekspedientka (na stoisku z alkocholem :D) w takim sklepie miała do mnie pretensje że chcę płacić kartą a nie gotówką! I pomyśleć że PRL się rzekomo skończył w 1989... :)
 

·
Fluorescent Adolescent
Joined
·
3,463 Posts
co autor miał na mysli?

"W tym miejscu miałby powstać duży obiekt handlowo-usługowy, przypominający Galerię Dominikańską we Wrocławiu czy Stary Browar w Poznaniu."

Przecież to dwie zupełnie inne inwestycje.. ;]
 

·
lublinianin
Joined
·
4,045 Posts
hif said:
co autor miał na mysli?

"W tym miejscu miałby powstać duży obiekt handlowo-usługowy, przypominający Galerię Dominikańską we Wrocławiu czy Stary Browar w Poznaniu."

Przecież to dwie zupełnie inne inwestycje.. ;]
reklama dźwignią handlu :) to są słowa ichniego prezesa PSS, który musi przecież nieco kitu wcisnąć aby nadać sprawie rozgłos w mieście :)
 

·
Registered
Joined
·
2,836 Posts
Discussion Starter · #19 ·
W miejscu dzisiejszej "Tęczy" i na terenach do niej przyległych miałby powstać
zupełnie nowy, czterokondygnacyjny obiekt handlowy. Dwa pierwsze poziomy
zajmował by parking. Kolejny przeznaczony byłby na market, a ostatni na
kilkadziesiąt mniejszych sklepów. Wewtnątrz klienci poruszaliby się przy pomocy
wind i ruchomych schodów. Jak na razie to plany. Czy wejdą w życie, zależy od
wyników rozmów prowadzonych przez inwestora z PSS "Społem", który jest
właścicielem "Tęczy"

Na tym jednak nie koniec, kolejne markety mają powstać także wokół Galerii
Kalisz przy ulicy Stanczukowskiego. Jak się dowiedziala Ziemia Kaliska zostanie
tam zbudowana restauracja McDonald's i Jysk. Ponadto już wkrótce rozpocznie się budowa hipermarketu Castorama przy ul.Tylnej a także Makro Cash&Carry przy Aleji Wojska Polskiego naprzeciwko hipermarketu Tesco.

źródło: Ziemia Kaliska
 

·
arm aber sexy
Joined
·
1,314 Posts
^^ ja nie rozumiem czego sie wogole czepiacie..
informacja jak informacja..duzo takich..a, ze nie ma wizualek i zadnych konkretow, to nic..duzo jest na forum informacji o inwestycjach, ktore sa tylko pogloskami ;)
a co do porownania Galerii Dominikanskiej i SB..no comment..ale chyba chodzilo o funkcje obiektu, nie o jego architekture<nie mowie ze GD ma zla..ale SB jest znacznie ladniejszy ;)>
a co do PSS Spolem..to rzeczywiscie..bylaby chyba pierwsza galeria handlowa ze sklepem Spolem :hilarious:
 
1 - 20 of 21 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top