SkyscraperCity banner
1 - 20 of 28 Posts

·
Registered
2,838 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Weź udział w plebiscycie -znajdź nazwę dla nowej hali !

Urząd Miejski w Kaliszu ogłasza plebiscyt na nazwę dla hali widowiskowo-sportowej powstającej na osiedlu Dobrzec. W konkursie, który przebiegał będzie w dwóch etapach może wziąć udział każdy, kto wymyśli i prześle na adres UM ciekawą propozycję dla nowo budowanego obiektu. Czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Jesienią tego roku zostanie oddana do użytku długo oczekiwana przez Kaliszan hala widowiskowo-sportowa na osiedlu Dobrzec. Spełniający wszelkie europejskie standardy obiekt, z trybunami przygotowanymi dla ponad trzytysięcznej widowni zapełni się wkrótce nie tylko kibicami, ale też miłośnikami muzyki, tańca i szeroko pojętych wydarzeń kulturalno - rozrywkowych. Stanie się miejscem, gdzie z zapartym tchem śledzić będziemy zmagania sportowców, ale też śmiać się i wzruszać oglądając znanych i lubianych artystów. Będzie to obiekt nowoczesny i funkcjonalny, zaskakujący nietypową architekturą, który razem z położonym w sąsiedztwie najnowocześniejszym w województwie gimnazjum tworzył będzie wspaniały kompleks oświatowo-rekreacyjny będący wizytówką miasta i regionu.

Tak reprezentacyjny gmach powinien mieć odpowiednią nazwę. Poszukajmy jej wspólnie. Katowice mają swój Spodek, Wrocław - Halę Ludową, Gdańsk - Halę Oliwii, Warszawa - Torwar, dlaczego więc hala w Kaliszu miałaby pozostać anonimowa?

Oto zadanie dla Państwa. Nazwa hali powinna być ciekawa, oryginalna, ale zarazem prosta, krótka ( np. dwusylabowa ), łatwa do zapamiętania. Liczymy na Waszą pomysłowość i inwencję twórczą.

Plebiscyt przebiegał będzie w dwóch etapach. W etapie pierwszym, który potrwa do 7 maja swoją propozycję nazwy dla nowej hali należy przesłać na kartce pocztowej na adres:

Urząd Miejski w Kaliszu
Biuro Informacji Miejskiej, pok. 27
Ul. Główny Rynek 20
62-800 Kalisz

nie zapominając o podaniu swoich dokładnych danych osobowych ( imię i nazwisko, adres, telefon ).

lub drogą elektroniczną: [email protected].

Specjalne adresy do głosowania drogą elektroniczną uruchomiły też lokalne radia: Centrum , ESKA i Merkury.

W drugim etapie zabawy, który potrwa do 18 czerwca, głosować będziemy na jedną z pięciu najciekawszych propozycji wyłonionych po pierwszym etapie. Specjalne kupony z nazwami pojawią się w lokalnej prasie, ale głosować można będzie, podobnie jak w pierwszym etapie również za pośrednictwem internetu.

Wśród uczestników plebiscytu rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Kaliszu, które wręczymy jesienią podczas uroczystego otwarcia hali.

Zapraszamy do zabawy! Czekamy na Państwa propozycje!

Jakieś propozycje...?

·
Registered
2,838 Posts
Discussion Starter · #3 ·
zonc jednak mogłeś nie podawać tej nazwy tu na forum bo jeszcze ktoś przygarnie sobie twój pomysł i go wysle wygrywając tym samym jakieś nagrody :D

·
Homo Skyscraperus
22,125 Posts
Wygra Calisia :)

Jaki jest Wasz symbol miasta ?? wiem, że na herbie macie jakiegoś grajka :)

·
Registered
6,021 Posts
Proszę, zonc się nie oburzył, że w artykule nie wspomniano o Łuczniczce :eek:

·
Homo Skyscraperus
22,125 Posts
^^

hehe :) Wynika to z kontekstu... gdyby śmiali pisać o nowoczesnych halach pewnie bym się oburzył :) Oni piszą tylko o symbolach, znanych obiektach ! :) Spodka, czy Ludowej chyba nic długo nie przebije...

Jedyna szansa to nowa hala w Gdańsku... nawet ta w Łodzi tego nie osiągnie (będzie duża, ale nie "symboliczna" )

Ta z Kalisza to natomiast parodia Hali ;\ (wygląd , nie pojemność )

Mała, a zarazem ładna hala = Piła (2K) ... troszkę większa = Włocławek (4K).
Złośliwcze :p

·
Registered
2,838 Posts
Discussion Starter · #7 ·
^^ Ale my wiemy że Bydgoszcz jest Najlepsza, Najładniejsza i Najwspanialsza.... i hale ma też najlepsze w całej Polsce baaaaa w Europie:) -> ale nie promuj w tym temacie ani Bydgoszczy ani Włocławka ani żadne inne miasto, miasteczko, wieś:)
To temat na nazwę hali...

·
Homo Skyscraperus
22,125 Posts
^^

Od d*** strony gadasz... sam stwierdziłem, że nasza hala, mimo że duża (8K) i nowoczesna to żadnym symbolem nie jest ;\

A ta z wyglądu jest tragiczna.. "wspaniały kompleks oświatowo-rekreacyjny będący wizytówką miasta i regionu" Zdanie wręcz żałosne ;\

Widziałeś halę w Świeciu ?

·
Registered
6,021 Posts
zonc mnie po raz drugi zadziwił - jako przykład pozytywny podał Piłę :eek:

·
Homo Skyscraperus
22,125 Posts
jacekq said:

ja naprawdę lubię Rafała :) my tylko na forum sobie dokuczamy :) na GG jest miło :p

Jeżeli chcesz więcej "szoków". Wejdz do wątku inwestycje w mieście (Bydgoszcz).

Co do hali może: Grzesiek :) ewentualnie Grzeszek :)

·
Techno culture
593 Posts
jacekq said:

mnie też! spadłem z krzesła :eek2:

·
Registered
2,388 Posts
schabzkoscia said:
Taa... 30k :lol:
Wizualnie hala w Kaliszu jest naprawde do bani :) Co do nazwy, nie wiem, moze 'Hangar' ;)

Nazwa Hangar też przyszła mi do głowy. Hala ma zapewne dwie zalety jest tania i w sam raz na Kalisz. Poza tym wizualnie, aż tak źle nie jest. Krągłości są teraz w modzie, hala również kojarzy mi się z tarczą zegara lub zadaszonymi peronami :D (za dużo Simcity ;) ). Podoba mi się też przestrzeń szklana, dzięki temu będzie wpadać naturalne światło. Gdzie budżet Kalisza porównywać do 3miasta czy Łodzi, poza tym jak są fajni kibice w Kaliszu to 100 razy lepsza będzie atmosfera przy 3k w Kaliszu niż molochu 10k w dużym mieście.

A i jeszcze jedno, ile będzie miejsc siedzących w nowej hali w Kaliszu?Co do nazwy to Nova Calisia i będzie dobrze ;).

1 - 20 of 28 Posts