SkyscraperCity banner

21 - 29 of 29 Posts

·
'less is more'
5,544 Posts
Discussion Starter #21
Takie trochę Las Vegas Bliskiego Wschodu ;) Ale w nocy nawet spoko wygląda. Szczególnie ten gigantyczny "ogórek" ;)

49.

50.

51.

·
'less is more'
5,544 Posts
Discussion Starter #22
Więcej ujęć pomarańczowego "kaktusa" :D

52.

53.

W drodze powrotnej mijamy ponownie Sokoli Targ:

54.

·
Registered
7,672 Posts
Więcej ujęć pomarańczowego "kaktusa" :D
Troszkę podobna, aczkolwiek inna nazwa również pasuje do tego "oscypka" z zębem ;)

·
'less is more'
5,544 Posts
Discussion Starter #24
^^ Zdaje się, że forum i tak ocenzuruje jak użyję ;)

Wieczorem ulice tętnią życiem:

55.

Handel się otwiera. Na pewno na plus zasługuje fakt, że sprzedawcy nie są tak nachalni jak w Dubaju czy Egipcie.

56.

57.

·
'less is more'
5,544 Posts
Discussion Starter #25
Dużo różnych zwierzątek i akcesoriów dla nich. Głównie ptactwo, przetrzymywane niestety w przykrych warunkach.

58.

Na koniec jeszcze port lotniczy:

59.

60.

To już niestety koniec krótkiej wizyty w tym kraju. Polecieliśmy dalej liniami Qatar Airways do Wietnamu. Same linie wbrew reklamie nic specjalnego. Poziom Lufthansy. Daleko im do Emirates, przynajmniej w klasie ekonomicznej.

Wątek o Wietnamie pojawi się wkrótce. Myślę, że nawet równolegle otworzę wątek zbiorczy na wszystkie mniejsze wyjazdy, wszelkiego typu jedno czy kilku-dniówki oraz stop-overy. Mam nadzieję, że moderacja nie ma nic przeciwko ;)

·
Registered
29,361 Posts
Wewnątrz znajdziemy eksponaty z całego świata muzułmańskiego. Oczywiście eksponatów z Kataru praktycznie nie ma, bo nigdy nie byli ważnym ośrodkiem kulturalnym.
Jak oceniasz muzeum? Na zdjeciach ekspozycja wyglada ciekawie. Duze tego jest w srodku? Na pare godzin? Caly dzien?

Moja druga polowka interesuje sie Bliskim Wschodem i to muzeum w sam raz dla niej ;)

·
Registered
364 Posts
A co tam jedliście i gdzie? Jest jakaś tania gastronomia, choćby z myślą o tych gastarbeiterach z Indii i Pakistanu?

·
'less is more'
5,544 Posts
Discussion Starter #28
Jak oceniasz muzeum? Na zdjeciach ekspozycja wyglada ciekawie. Duze tego jest w srodku? Na pare godzin? Caly dzien?
Mi muzeum zajęło jakieś 2 godz, ale ja szybko zwiedzam. National Gallery w Londynie zrobiłem w jakieś max 4 godz ;) ale to jest bez porównania mniejsze, choć kolekcja na pewno imponująca i przede wszystkim przedstawiona w ciekawy i estetyczny sposób.

A co tam jedliście i gdzie? Jest jakaś tania gastronomia, choćby z myślą o tych gastarbeiterach z Indii i Pakistanu?
Na obrzeżach starego miasta, gdzie kręci się sporo imigrantów, można znaleźć różne kebaby i indyjskie czy pakistańskie jedzenie. My jedliśmy na mieście, jakaś wołowinka po arabsku w restauracji dla turystów. Całkiem spoko. W innym miejscu zamówiliśmy świeży sok, chyba max 15 zł. Ceny w porównaniu do naszych wcale nie takie straszne, jak ostatnio zapłaciłem 43 zł za burgera w Sopocie :lol:

·
Registered
7,672 Posts
Wątek o Wietnamie pojawi się wkrótce. Myślę, że nawet równolegle otworzę wątek zbiorczy na wszystkie mniejsze wyjazdy, wszelkiego typu jedno czy kilku-dniówki oraz stop-overy. Mam nadzieję, że moderacja nie ma nic przeciwko ;)
Oj, to będzie mniód na moje serce! Zjeździłem jakiś czas temu Wietnam (tak dawno i niedawno), chętnie sobię przypomnę klimat i porównam, jak się zmieniło.

Moderacja nie powinna być przeciwna, wręcz przeciwnie, nie będzie miała nic naprzeciwko. Sam jakiś czas temu skumulowałem kilka/ naście wątków wyjazdowych, i zostało to przychylnie przyjęte.

21 - 29 of 29 Posts