SkyscraperCity banner

961 - 980 of 992 Posts

·
Registered
Joined
·
2,282 Posts
Za niski co najmniej o 2-3 piętra, ale i tak wzięliśmy Silesia Star z pocałowaniem ręki.
NB. Silesia Star i Biblioteka Uniwersytecka mają się dobrze w swoim towarzystwie. I niech obok za stacją paliw wyrośnie jeszcze prawdziwy wieżowiec.
Działka za stacją jest własnością Uniwersytetu Śląskiego, który chce tam wybudować akademik.
 

·
Registered
Joined
·
10,017 Posts
Działka za stacją jest własnością Uniwersytetu Śląskiego, który chce tam wybudować akademik.
Tak, dla 800 studentów. Gdyby ten akademik miał rzut poziomy obecnego opuszczonego pawilonu to miałby około 12-15 pięter, ale jeśli dojdzie do budowy, to przypuszczalnie wykorzystają działkę na większej powierzchni i budynek będzie niższy.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
31,850 Posts
Na dole jest jeszcze trochę miejsca do zagospodarowania. Zaś ogólny wskaźnik wynajmu już kilka miesięcy temu osiągnął 75 procent. Niektórzy najemcy najwyraźniej jeszcze się nie urządzili (słabo widoczna rozpiska najemców dotyczy tego mniej wynajętego, nowszego budynku) i nie chwalą się na recepcji swoją obecnością.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
31,850 Posts
http://www.katowice.pro/smartoffice-juz-dziala-mozna-zaczac-od-jednego-biurka/

Od kwietnia w Silesia Star działa SmartOffice, czyli usługa biur serwisowanych. To coraz bardziej popularna opcja wynajmu niewielkich powierzchni klasy A bez konieczności podpisywania długoterminowych umów. To również świadectwo zmieniających się trendów na rynku. W środę, podczas „dnia otwartego”, można było zobaczyć, jak wyglądają wnętrza SmartOffice.

Za marką stoi spółka Libra Property Development, która biura serwisowane posiada również w Warszawie. Jej oferta kierowana jest przede wszystkim do firm małych i rozwijających się, ale także do dużych przedsiębiorstw, które w mieście realizują projekt terminowy i nie potrzebują długoletniej umowy najmu. Operator liczy szczególnie na przedstawicieli sektora informatycznego, który w Katowicach dynamicznie się rozwija.

Jak zapewnia firma, idea SmartOffice jest prosta. Na jego potrzeby wynajęto 900 m² w drugim budynku Silesia Star. Przestrzeń na 4. piętrze została podzielona na gabinety, strefę pracy wspólnej, sale konferencyjne i recepcję. – Głównym walorem naszej usługi jest fakt, że najemca wprowadza się do gotowego biura, w którym każdy metr kwadratowy jest zaprojektowany w sposób przyjazny prowadzeniu biznesu, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i cech reprezentacyjnych. W efekcie, firma od pierwszego dnia korzystania z usługi może koncentrować się na swojej działalności – mówi Patrycja Borowicz, associate director w SmartOffice.

Wynajmujący mogą korzystać z internetu, kserokopiarki, kuchni, czy pełnej obsługi recepcyjnej, w tym przyjmowania i wysyłania poczty tradycyjnej oraz przełączanie rozmów telefonicznych. Za wynajem sal konferencyjnych pobierana jest dodatkowa opłata. Na efektywność biura serwisowanego i niższy koszt dla przedsiębiorcy ma wpływać wspólne wykorzystanie powierzchni i usług przez wszystkich wynajmujących.

Obecnie cała powierzchnia SmartOffice w Silesia Star jest podzielona na mniejsze i większe gabinety, jednak przestrzeń może być dowolnie aranżowana. – Jeśli najemca sobie tego życzy, zamieniamy gabinety na open space. Nie trzeba również wynajmować całego pokoju, można zacząć od jednego biurka i ich liczbę zwiększać wraz zapotrzebowaniem, a umowę podpisać jedynie na miesiąc – informuje Michał Mystkowski z biura prasowego SmartOffice.

Firma liczy, że uda jej się stworzyć miejsce, w którym będą ścierały się różne pomysły na biznes sprzyjające pozyskiwaniu partnerów pomiędzy najemcami. – Coworking stwarza ogromne możliwości w rozwoju biznesu. Firmy, które funkcjonują w ramach jednego biura serwisowanego chętnie ze sobą współpracują, tworzą wspólne przedsięwzięcia, poprzez wymianę doświadczeń wzmacniają swoją konkurencyjność. Obecność w takim swoistym inkubatorze kreatywności jest inspirująca dla wszystkich jego uczestników. Doświadczenie wskazuje, że w takich warunkach rodzą się najbardziej innowacyjne i przełomowe pomysły na biznes – dodaje Patrycja Borowicz.

Biura serwisowane są w Polsce wciąż nowością, choć w Europie Zachodniej od lat mają znaczący udział w rynku, a ich rozwój jest dynamiczny. Potencjał tego rozwiązania dostrzegły już duże firmy, jak Skanska i Echo Investment. W swoich inwestycjach również oferują lub będą oferowały usługi krótkoterminowego najmu dla podmiotów gospodarczych, które nie potrzebują dużej przestrzeni, a jednocześnie chcą pracować w prestiżowej lokalizacji.

W ub. roku Echo Investment zakupiło Compass Offices, które później przemianowano na CitySpace. W Katowicach firma oferuje biura serwisowane w Supersamie. Z kolei Skanska poinformowała w kwietniu br., że zainwestuje 40 mln zł w Business Link. To największą sieć coworkingu i prywatnych biur na wynajem w Polsce, która w stolicy województwa śląskiego działa w biurowcu Nowe Katowickie Centrum Biznesu. Zgodnie z umową Business Link będzie działał w budynkach Skanska w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech oferując przestrzenie do wynajmu „na żądanie” dla nawet 9 tys. osób.
 

·
Registered
Joined
·
25,393 Posts
katowice.pro: LC Corp kończy komercjalizację Silesia Star
Należący do LC Corp kompleks biurowo-usługowy Silesia Star, został skomercjalizowany w blisko 95 proc. Wynajmujący zapowiada zakończenie komercjalizacji całego kompleksu do września 2017 r.

Jak podaje deweloper, budynek A (12 980 m²) został już w pełni skomercjalizowany. Obecny poziom komercjalizacji budynku B wynosi 85 procent powierzchni (10 800 m²).

Silesia Star to zespół dwóch budynków biurowych klasy A położonych w ścisłym centrum Katowic, przy ul. Uniwersyteckiej 18-20. Dział komercjalizacji inwestycji może pochwalić się ostatnio podpisanymi umowami najmu ze spółkami TMF Poland z branży doradczo-finansowej oraz Proximetry z branży IT, kilka miesięcy temu przejętej przez Relayr. Łącznie obaj najemcy zajęli 3 540 m².

– Silesia Star – nowoczesny, o prostej formie architektonicznej biurowiec został zaprojektowany z myślą o najemcy, który poszukuje przyjaznego i wygodnego środowiska pracy, dla którego ważna jest dogodna lokalizacja w centrum miasta, a także samo otoczenie: sąsiedztwo zabytkowego budynku poprzemysłowego Muzeum Śląskiego, obsypanego nagrodami gmachu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, a także Międzynarodowego Centrum Kongresowego, czy też NOSPR. Cieszymy się, że dzięki naszej inwestycji możemy uczestniczyć w dynamicznym rozwoju Katowic – mówi Izabela Miśta, leasing manager w LC Corp.

Całkowita powierzchnia biurowa budynku A wynosi 12 980 m². Budynek B oferuje 12 400 m² powierzchni biurowej, z czego do wynajęcia pozostało 1 600 m². Na parterze inwestycji zostało około 880 m² powierzchni z przeznaczeniem na lokale usługowo-handlowe.
 

·
Registered
Joined
·
10,017 Posts
Może lepiej nie teraz, dajmy czas .KTW na komercjalizację i budowę drugiej wieży ;)
Zgodziliśmy się kiedyś, że Katowice mogą corocznie zagospodarowywać około 30 tysięcy m² nowej powierzchni biurowej kategorii A.
Ostatnio spadliśmy poniżej tego wskaźnika.
 
961 - 980 of 992 Posts
Top